Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Tercoral »

Pattern
(mowi: (.*)$)
code:
fg("red")
selectString(matches[2],1)
resetFormat()

Jesli ten code nie zadziala, bo pisze z komorki, to se zaznacz. Kolorowanie z palca.
Tęczowe serce... :oops:
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Yves »

Ech, dzięki Tercoral, ale nie o to mi chodziło.
Yves pisze:Czy da się za pomocą regexa pokolorować w kliencie mówienie, krzyczenie itp. tak aby tylko mówiony tekst był pokolorowany? Podejrzewam, że trzeba jakiegoś skryptu do tego.
Chodziło o to, aby tylko za pomocą regexa coś pokolorować. W sensie, żeby regex zaznaczył całość (Królwin-Mikke mowi: Precz z lewakami!) jednocześnie wyznaczając do kolorowania tylko wypowiedź (Precz z lewakami!)

Nie zaznaczyłem wcześniej, że tylko regex. Jak już napisałem najpewniej się nie da bez dodatkowego skryptu, jednak nie znam zbyt dobrze regexa, stąd pytanie.
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Kjell »

Ach... chodzi o coś takiego, jak można np. robić w Perlu - search & replace w jednym, np:

Kod: Zaznacz cały

$y = "'quoted words'";
$y =~ s/^'(.*)'$/$1/;  # strip single quotes,
                       # $y contains "quoted words"
Zaryzykuję twierdzenie, że nie da rady. Większość klientów korzysta z bibliotek, które rozdzielają regex.match i regex.replace, a w triggerach używają match. Pokopię w dokumentacji Mudleta, bo mnie też to ciekawi, ale nie spodziewam się wiele. Tylko w dalszym ciągu nie kumam, dlaczego nie zacząłeś wątku w temacie Mudleta, a uniwersalnym. :)

PS. Łamiesz ciszę wyborczą ;)
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Yves »

Dokładnie o to mi chodzi.
Wstawiłem tutaj, dlatego że nie poszukiwałem kodu pozwalającego na zrobienie tego, a tylko odpowiedzi "tak" lub "nie" ew. "w niektórych klientach". Pytanie zaczynało się od "Czy...?".

Nie łamię ciszy wyborczej, to tylko cytat. :lol:
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Post autor: Tercoral »

Pamieta moze ktos takiego klienta jak Mithryl?

Moze ma ktos gdzies instalke z dolaczonymi plikami na dysku?

Bylbym wdzieczny. :)
Tęczowe serce... :oops:
Narmaniel

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Post autor: Narmaniel »

Potrzebuję inspiracji. W jakiej formie macie skróty specy i innych rzeczy w trakcie walki? Miałem coś takiego, z jakimiś tam kolorkami:

Kod: Zaznacz cały

[FANATYK SPEC (666/666)] Srogi mutant ---> Dzielnego sigmaryte (transcendentalna macka)
Ciekaw jestem, jak to wygląda u innych, bo nie jestem przekonany, czy taki format mi się podoba, dlatego chcę go zmienić, a nie wiem na co.

:ugeek:
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Post autor: Talisa »

Swego czasu byly skrypty do cmuda

np. Imie -> Korsarz [2/6] -> w kogo. Z tym, ze kazdy zawod mial dobrany specyficzny kolor asci z tlem - dobrze stonowane robily walke czytelnymi.

To jak sie tak zapytam, na ile byloby w porzadku umieszczenie opisow wszystkich mozliwych specow na Wiki, z 1,2, 3-osoby?
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Post autor: Irelia »

I wszystkie ciosy specjalne NPC'y do tego pls, jeszcze mi pare brakuje.

Team:
CZARNOODZIANY MUTANT > POWAZNIE RANI [SZALONY PIRUET][6/8] > WYSOKIEGO PONUREGO STRAZNIKA
XXX > LEDWO ZAUWAZALNE OBRAZENIA [GL][1/8] > CUCHNACEGO NISKIEGO GOLEMA
XXX > LEDWO MUSKA [1/7] > CUCHNACEGO NISKIEGO GOLEMA

Moje:
(PARRY) Niski zezowaty goblin wykonuje zamach dluga omszala belka mierzac w ciebie, lecz tobie udaje sie go sparowac hartowanym dlugim mieczem.
(LEDWO MUSKA [1/7] KORPUS) Potezny mlody zwierzoczlek ledwo muska cie poteznym smolistoczarnym toporem bojowym, trafiajac cie w korpus.
(LEKKO RANISZ [POTEZNY CIOS][2/7]) Krzywisz wargi w pelnym satysfakcji usmiechu i dostrzegajac luke w obronie przeciwnika rzucasz sie do ataku. Sciskajac swoja bron z calej sily, wyprowadzasz szeroki zamach i zdecydowanym, umiejetnym ruchem trafiasz poteznego mlodego zwierzoczleka w korpus lekko raniac go poteznym smolistoczarnym toporem bojowym.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Post autor: Herin »

Narmaniel pisze:Potrzebuję inspiracji. W jakiej formie macie skróty specy i innych rzeczy w trakcie walki? Miałem coś takiego, z jakimiś tam kolorkami:

Kod: Zaznacz cały

[FANATYK SPEC (666/666)] Srogi mutant ---> Dzielnego sigmaryte (transcendentalna macka)
Ciekaw jestem, jak to wygląda u innych, bo nie jestem przekonany, czy taki format mi się podoba, dlatego chcę go zmienić, a nie wiem na co.

:ugeek:
U mnie wyglada to tak. Przerabiam fikuśne ciosy na normalna skale obrażeń. Ewentualnie dodaje przed znacznikiem speca na początku linii od jakiego to zawodu.
O=[==> Trafiasz powaznie raniac umiesnionego wymalowanego hobgoblina.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Post autor: Hurio »

Skrocone opisy to zuo! A spora czesc specow zawodowych jest naprawde fajna i cieszy oko!
ODPOWIEDZ