Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Herenvarno »

Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Torn »

Chciałbym zapytać czy dane z GMCP są wysyłane do klienta cały czas i są "ukryte", czy tylko po odpowiedzi IAC DO GMCP na pytanie IAC WILL GMCP na początku sesji?
Tintin++ mud client
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Kjell »

Zależy co masz na myśli używając określenia "cały czas". Nie lecą non stop, ale lecą jako rezultat konkretych zdarzeń. Ukryte, to one mogą być w Twoim mudowym kliencie, więc w nim musisz obczaić dlaczego nie widzisz.

Z tego co ja obczaiłem to GMCP leci:
1. Info o postaci i wszystkie przekazywane przez GMCP stany jednorazowo po zalogowaniu się.
2. Info o zmianie konkretnego stanu postaci (hp, zmęczenie, itd) zaraz po wystąpieniu zmiany stanu, niezależnie od tego, co robisz i czy wysyłasz komendy do muda, czy nie.
3. W reakcji na komendę ruchu, przemieszczenie się zakończone sukcesem do lokacji, w której widzisz (w ciemnych miejscach nie leci nic chyba?) leci info o dostępnych wyjściach, natomiast w lokacjach publicznych/znanych (w każdym razie widocznych na mapie klientwa webowego) lecą dodatkowo współrzędne, nazwa obszaru i domeny.
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Torn »

Kjell, to wszystko wiem. GMCP działa w moim kliencie bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko czy bez wyżej wymienionej komunikacji przez IAC serwer też wysyła dane z gmcp?
Tintin++ mud client
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Gleanevall »

Jeśli w cmudzie wyłączy się obsługę GMCP na czas logowania się, to wiadomości nie są odbierane (przynajmniej nie widać ich na poziomie skryptów). To prawdopodobnie znaczy, że nie są wysyłane.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Yves »

Czy da się za pomocą regexa pokolorować w kliencie mówienie, krzyczenie itp. tak aby tylko mówiony tekst był pokolorowany? Podejrzewam, że trzeba jakiegoś skryptu do tego.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Herenvarno »

Wklep: '?kolory', pozniej 'kolory' (tu szukaj pod dzialem "Komunikacja").
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Yves »

Wiem, wiem, nie o to mi chodzi. Często tekst na mudzie jest niepokolorowany np. kiedy NPC na poczcie czy w sklepie nie istnieje fizycznie, a mówi, że mi nie ufa. Albo w opisach statków (Kapitan krzyczy: Loo k****, uwazaaaj!!!).

Chciałbym kolorować tekst przez klienta.
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Kjell »

Ponieważ pytanie zamieściłeś w tym wątku, rozumiem, że nie dotyczy konkretnego klienta. Ogólna odpowiedź jest taka: da się bez problemu w większości popularnych klientów. Sam robiłem takie reczy dla zmuda, cmuda, TFa, mudleta, ale na tym lista się nie kończy. Natomiast w oficjalnym kliencie webowym nie da się w prosty sposób za pomocą jednego regexa. O którego klienta Ci chodzi?
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Yves »

O Mudleta.
ODPOWIEDZ