Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta)

Forum techniczne Arkadii.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Zurwen »

Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Herenvarno »

Moj znajomy mial kiedys mniej wiecej taka prosbe:

Kod: Zaznacz cały

Masz stare paragrafowki, w tym klasyka o nazwie "Dreszcz". 
Od czasu do czasu widze jak "klepiesz w literki".
To co mnie zaintrygowalo, to twoja mapka swiata (mowa o mapperze w kliencie).
Zastanawia mnie, czy moglbys zrobic taka mape, na ktorej sa zaznaczone kierunki wyjsc jak w tym twoim programiku, a po najechaniu kursorem myszki na ten kwadracik (tu wskazuje jedna z lokacji) zeby sie pojawial opis calego tego miejsca (pewnie ma na mysli taki sam efekt, jaki uzyskal Wakahiko na swojej stronce, kiedy to wskazuje sie jakies specjalne miejsce, np. imie kowala).
Bylbys tak dobry i zrobilbys mi taka mapke "Dreszcza"?
No i tu problem, chetnie bym mu taki prezencik sprawil na najblizsze urodziny, jednak nie mam pomyslu co do tego, jak to uczynic (nie chce mu ladowac calego klienta dzialajacego ofline, to mija sie z celem) wole cos prostego (dla niego w odbiorze), jednak nie mam pomyslu jakimi narzedziami sie posluzyc.
Jesli ktos ma jakies sugestie, lub chcialby sie podzielic informacja, jak swoja mapke tworzyl Wakahiko, to z dzika radoscia zabralbym sie za ten prywatny projekcik.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Torn »

Nie wiem czy będzie pomocne, ale możesz sprawdzić opensource'owy projekt Mud Map:

http://mudmap.sourceforge.net/
http://sourceforge.net/projects/mudmap/ ... =directory

Trochę się nim pobawiłem i w zasadzie ma wiele rzeczy, o których piszesz. Okienko z komentarzem pojawiające się po najechaniu myszką, zaznaczone kierunki wyjsc, ustawialne kolory, eksport mapy do obrazu itd. Co prawda nie jest to aktywny maper jak w naszych klientach mudowych, ale jako ekwiwalent świetnej mapy Wakahiko może się sprawdzi.

Edit:
Poniżej link do wersji 2 napisanej w javie. Sam nie sprawdzałem, bo mam kłopot ostatnio z jre.
https://github.com/Neop/mudmap2
Tintin++ mud client
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Godar »

Ja mam takie głupie pytanie: czy użycie zmudowej komendy #alarm w poniższy sposób jest zgodne z zasadami Arkadii?

Kod: Zaznacz cały

#alarm +4000 {napelnij lampe olejem}
Komenda taka spowoduje dopełnianie lampy olejem w określonych odstępach czasu, które są z góry znane, więc na logikę powinno być to legalne, jednak z drugiej strony jest to pewien automat. Nie chciałem zawracać głowy Czarodziejom taką duperelą, ale może np. @Zurwen lub @Haern zauważą to tutaj i rozwieją moje wątpliwości :)
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Hurio »

Ale nie ty wciskasz klawisz dopelniania, a wiec nie jest to zgodne.
Narmaniel

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Narmaniel »

Zrob tak:

Kod: Zaznacz cały

#alarm +4000 {#sh Wcisnij F1 zeby napelnic lampe, bo jak zgasnie bedziesz w ciemnej dupie!;<a tutaj jakis pattern podbindowujacy napelnianie lampy pod F1>}
I będziesz miał ładnie i legalnie. Jeszcze wrzuć do tego jakiś szałowy kolor. Róże zawsze są w modzie.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Godar »

Może i macie słuszność.
Narmalniel: no tak, jest to jakieś rozwiązanie :) Dzięki.
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Torn »

Mam dwa uniwersalne pytania odnośnie gry na tekstowym kliencie w systemach Linux.
1. Czy z poziomu terminala X można uruchomić terminal Y, odpalić w nim skrypt i wrócić do działania na terminalu X?
2. Czy istnieje program, który połączy mi okna różnych terminali w jedno? Jeśli nie, czy w poszczególnych paneach tmuxa można zmieniać kolory tła?
Tintin++ mud client
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Werbat »

1) tak (ale po co?).
2) większość 'popularnych' emulatorów terminala ma zakładki, nie wystarczy? Zawsze też możesz zmienić WM na taki z tilingiem ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Uniwersalne zapytania (nie dotyczace konkretnego klienta

Post autor: Torn »

1. Mam pewien skrypt.sh, który odpala mi nasłuch netcata w emulatorze Mlterm. W nim też wyświetlam różne rozmowy pochodzące z muda. Tintina uruchamiam w Urxvt wykonując skrypt ./arkadia. Chciałbym z tego poziomu wykonać też pierwszy krok. Owszem, mogę włączyć jedną komendą Mlterm i uruchomić w nim co zechcę, ale nie mogę wrócić do Urxvt dopóki ten pierwszy działa.
2. Nie wiem czy zakładki np. w Terminatorze mogą mieć różne kolory tła. Kiedyś testowałem i nie mogłem znaleźć takiej opcji. To właśnie z tego względu bawię się różnymi terminalami. :)
Tintin++ mud client
ODPOWIEDZ