tf-mapper

Forum techniczne Arkadii.
Dorien
Posty: 142
Rejestracja: 25 lip 2012 00:38

Re: tf-mapper

Post autor: Dorien »

tak na win7. btw, możesz tez czasem na ircu pytać przewaznie siedze od rana do popoludnia tak ze jestem,
Perhel
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012 10:39

Re: tf-mapper

Post autor: Perhel »

Hej.

Na wstępie podaj gdzie wysłać skrzynkę piwa za świetną robotę ;) Od rana bawię się z mapperem i jestem zachwycony. Jedyny mankament, opcja 'save' (ctrl+s) wydaje się nie działać w przypadku, gdy mapper wywali się z powodu błędu (np: przy częstym przestawianiu dużej ilości lokacji). Zauważyłem, że mimo kilkukrotnego zapisywania, przy crashu plik z mapą ma czas modyfikacji z przed otwarcia i edycji.

Mappera używam z shellem na Win 7.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: tf-mapper

Post autor: Werbat »

Mi się wprawdzie ani razu nie wywalił, natomiast dzisiaj przy mapowaniu też wielokrotnie zapisywałem, a potem skillowałem proces i się plik nie zapisał :(
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Perhel
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012 10:39

Re: tf-mapper

Post autor: Perhel »

Coś jednak nawala z tym zapisywaniem. W załączniku log, w tej chwili mimo zmapowania nowych terenów nie mogę zapisać pliku, ani utworzyć nowego.

Zarówno Save, jaki Save As nie powoduje powstania/nadpisania pliku.

Edit:
Przejrzałem log jeszcze raz i problem wynika z wstawiania polskich liter w etykiety. Po usunięciu ich udało mi się zapisać mapę bez problemu, uff :)
Załączniki
main.exe.log.7z
(886 Bajtów) Pobrany 76 razy
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: tf-mapper

Post autor: Werbat »

Jak działą import? Mam plik .dbm, w którym jest kilka zon. Przy imporcie program pyta, którą zonę chcę importować, po czym nic się nie dzieje.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Perhel
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012 10:39

Re: tf-mapper

Post autor: Perhel »

Werbat pisze:Jak działą import? Mam plik .dbm, w którym jest kilka zon. Przy imporcie program pyta, którą zonę chcę importować, po czym nic się nie dzieje.
U mnie to samo, w logu błąd.

Kod: Zaznacz cały

Traceback (most recent call last):
  File "data.pyc", line 416, in importCmud
KeyError: 0
Raziekh
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2012 06:50

Re: tf-mapper

Post autor: Raziekh »

Świetna robota, pierwszy raz bawie się mapperem i mam pare pytań.
Pobrałem TF'a, demo mape novi, która gdzieś w tym temacie sie pojawiła i map.tf - pięknie działa, jak chodze sobie po novi to mi sie mapa przesuwa - rewelka.
Da się tak, że jak wyjde poza obszar aktualnej mapy, to się automatycznie dodają lokacje? pewnie trzeba to doskryptować do tego pliku map.tf(tak?) ale do tego przydałaby się jakas dokumentacja protokołu bo na stronie chyba stary jest (gdzies w postach widziałem komendy path: etc ktorych tam nie ma).
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: tf-mapper

Post autor: Werbat »

Ustawiasz mappera na tryb 'create' i się "samo" rysuje, jak będziesz się poruszał.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Raziekh
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2012 06:50

Re: tf-mapper

Post autor: Raziekh »

Werbat pisze:Ustawiasz mappera na tryb 'create' i się "samo" rysuje, jak będziesz się poruszał.
Tak też myślałem ale nie działa. Kiedy ide w kierunku gdzie mapy nie ma (w trybie create) do wykonuje się taki ruch i odrauzu powrót do miejsca wyjściowego (jak np. przy probie przejscia przez zamkniętą bramę) i mapper się gubi - na mudzie w nowej lokacji, na mapperze w innej ale stara się poruszać po mapie o ile wyjścia się zgadzają.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: tf-mapper

Post autor: Werbat »

A to dziwnie, u mnie działa (najnowszy build, na Maca). Nie wiem, czemu dostajesz revert.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
ODPOWIEDZ