CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Kwestia prędkości. Alias do wywoływania tabelki z wynikami nie jest przecież kompilowany co chwilę. IMHO nie ma się co obawiać %eval, a tak jest najkrócej. CMUD czasem jest upośledzony niestety. Znalazłem jeszcze dwie inne drogi:

Kod: Zaznacz cały

$tmp = (100 * @v_Uniki / @v_Wszystkie)
#sh {Uniki: $tmp procent}
lub

Kod: Zaznacz cały

#SH Uniki: (100 * @v_Uniki / @v_Wszystkie) procent.
// Nie może się tu pojawić klamra { } wokół całej linijki (a czasem może to być potrzebne), bo CMUD wtedy nie liczy wyrażenia. Żaden znak nie może się też stykać z nawiasami ( ) po ich zewnętrznych stronach. Ot takie cmudowskie cuda.
Saske
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2015 02:31
Lokalizacja: G.

Re: CMUD

Post autor: Saske »

Przestawiłem się na cMUDa i mam dwa problemy:

1) Nie mogę za nic znaleźć w opcjach jak odbindować klawisze: PG UP, PG DN. Chcę używać ich jako MACRO, jednakże nawet po takim ich skonfigurowaniu okazuje się, że służą do przesuwania okna klienta w górę/dół. W zMUDzie nie miałem tego problemu.
2) Czy jest jakaś możliwość przenoszenia 'kropki' w mapperze na konkretną lokację (korzystając zapewne z jej ID)? Mam zrobione triggery na środki transportu, które informują mnie gdzie aktualnie się znajduję. Byłoby pomocne, gdybym miał jednocześnie przesuwaną kropkę na 'przystanek'.

EDIT:
3) Zauważyłem, że każda komenda jest przesyłana z ~0,5s opóźnieniem (nawet po wyłączeniu wszystkich triggerów). Da się to gdzieś skonfigurować?
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: CMUD

Post autor: Hurio »

1. Options > General i zaznacz Allow any key to be a macro.
2. Mozesz do triggera dac #teleport <ID>.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

Saske pisze: 3) Zauważyłem, że każda komenda jest przesyłana z ~0,5s opóźnieniem (nawet po wyłączeniu wszystkich triggerów). Da się to gdzieś skonfigurować?
Przelacz tryb marszu (nad mapperem) na "Fast".
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Saske
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2015 02:31
Lokalizacja: G.

Re: CMUD

Post autor: Saske »

Dzięki wielkie. Co do 3, to nie wina mappera, na fast było przełączone. Będę kombinował jeszcze jutro, być może jest to spowodowane ciut większym niż normalnym obciążeniem komputera. :)

Edycja: Tak, większe obciążenie komputera.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015 22:04 przez Saske, łącznie zmieniany 1 raz.
Nuzu

Re: CMUD

Post autor: Nuzu »

Mam takie pytanie, binduje sobie pod NUM0 rożne rzeczy, zależnie od lokacji na jak wchodzę, ale np dla wielu lokacji powtarza mi się bind dotyczący stukania w brame, czy da się to jakoś zebrać w jednym miejscu?

edit1: Pojawił mi się też teraz dziwny błąd, przez cały czas tworzyłem macro pod NUM0 w każdym roomie i nie było problemów, teraz nagle odpala mi się komunikat że klawisz jest zajęty. Idzie go tylko przestawić przez widok XML ale dla całej mapy nie dla przycisku czy konkretnego rooma, co może być przyczyną? Może powinienem robić to jakoś inaczej?

edit2: Kolejne pytanie, jak macie rozwiązane cofanie mappera kiedy wejdziecie na zamkniętą bramę lub zmęczycie się zbytnio?
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Taka sprawa.
Chciałbym z CMUDa logować tak, aby w efekcie otrzymać plik *.html z czarnym tłem, szarymi literkami, kolorami z arki i kolorami wywołanymi triggerami, jak np. kolory imion.

Polecenie:
#log asdf.html

daje mi białe tło, czarne literki, reszta kolorów jest w porządku.

Jak zrobić, żeby było dobrze?
Próbowałem po #log wpisać #sh z kodem HTML na tło i kolor literek, bez rezultatu.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Zapisuj w txt z logowaniem ANSI i konwertuj do HTML jakimś programikiem. U mnie działało, aczkolwiek antycznego programu, którym to robiłem już się nie da odszukać.
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Uwaga. Zrobiłem.

Ustawienia CMUDa to: Prefs -> Sessions -> Logging, ptaszki latają w okienkach 2, 3, 4.

Albo robimy alias, albo wynajdujemy linijkę od której ma się zaczynać logowanie. Taki pattern wymyśliłem.

Kod: Zaznacz cały

#log %time(yyyy-mm-dd).html
#writelog <body bgcolor="black" text="#A6A6A6">
#writelog <font face="courier new" size="2">
Działa, czarne tło, szare literki.

Dziękuję, dobranoc. :ugeek:
Nuzu

Re: CMUD

Post autor: Nuzu »

A ja podbije pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. ;(

Jak macie rozwiązane cofanie mappera kiedy wejdziecie na zamkniętą bramę lub zmęczycie się zbytnio?
ODPOWIEDZ