CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Amirez
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2011 21:32

Re: CMUD

Post autor: Amirez »

Dziala :)
Musze byc bardziej uwazny. Blad w postawieniu nawiasu i oczywiscie subowany tekst trzeba dopisac:P
Dzieki
Mozliwe jest kolorowanie suba inaczej niz przez %ansi(x)?
Ansi obsluguje malo kolorow niestety
Zdravik
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2011 17:10

Re: CMUD

Post autor: Zdravik »

Dowolnych kolorów w RGB można używać z komendą #cw, np. w triggerze dodaj oprócz suba
#CW $FF5555
Ale to koloruje całą linijkę. (Dokładniej, to co łapie się do patterna triggera.)

Do nauki skryptowania powinien ci wystarczyć help w programie. Nigdy właściwie nie widziałem innych materiałów, poza dawną stroną Mandreka.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: CMUD

Post autor: Zurwen »

Polecam Ctrl-K w wizardzie.


A także, dla zainteresowanych: http://gogogadgetscott.info/pspad/regexpr.htm
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

Mala prośba.. Nie traktujcie wszystkich ludzików jako tych co to język zza morza bałtyckiego znają (ja nie znam na tyle dobrze by czytać ze 100% zrozumieniem w tym języku, chociaż znam parę innych którymi posługuje się w biegłym stopniu). Pomijam już kwestie ze język polski tez nie jest znany przeze mnie w stopniu biegłym. Ja rozumiem, język angielski to okno na świat i uczą go w szkołach na masę (nie było tak za moich czasów) jestem w tym języku samoukiem, podstaw programowania uczyłem się metoda prób i błędów oraz z obserwacji co dana cześć kodu właściwie robi. Poznałem setki słów, i dopóki są to podstawowe słowa zawarte w językach programowania potrafię zrozumieć zawartość, kiedy jednak ktoś podaje link do "help"-a na stronie angielskojęzycznej, czuje się jak osioł któremu pokazuje się "marchewkę" której on nigdy nie jadł i nigdy nie dostanie. Rozumiem ze można korzystać z translatora, jednak jakość "tłumaczenia" przedstawia wiele do życzenia, a o zrozumieniu już nie wspomnę.
Lecieć do biura tłumaczeń?? :D
Dlatego proszę, bierzcie pod uwagę "ułomność" innych którzy nie maja na tyle czasu bądź tez możliwości by szlifować dodatkowy język.
Z góry dziękuje.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

I jak w tej sytuacji możemy Ci pomóc?
Amirez
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2011 21:32

Re: CMUD

Post autor: Amirez »

To moze ja :)
http://sqlitestudio.one.pl/tcltut/tutor ... egexp.html
http://www.poradnik-webmastera.com/kurs ... ularne.php
http://www.programuj.com/artykuly/www/r ... limit=true

Help w cmud jest calkiem w porzadku jednak jesli wyrazenie jest bardziej skomplikowane to mam problem.Czesto wiem co chce uzyskac ale nie wiem jak to napisac w jezyku cmuda
Eegexpy daja wieksze mozliwosci ale sa trudniejsze jakos w cmudzie ich nie ogarniam.W mushu jakos latwiej mozna bylo je zastosowac
Dlatego jesli bede mial jakis problem zamierzam pytac na forum bo niestety informatykiem nie jestem.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012 19:28 przez Amirez, łącznie zmieniany 2 razy.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Pytałem bardziej generalnie, jeśli chodzi o helpa bezpośrednio do CMUDa, bo tego po polsku to się chyba nie znajdzie;)
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

No raczej nie..
Ale jesli kieruje sie kogos do helpa, to w jakim celu jest ten topik wystawiony? help zawiera wszystkie "podstawy".. Prawda?

Armirez dzieki, mysle ze to pomoze niejednemu laikowi.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Chodziło mi o to, że help cMUDa jest spory, nie ma raczej nigdzie tłumaczenia całości na polski. Jak prosisz o pomoc w czymś konkretnym to przecież ktoś Ci jej udzieli, a Twoja notka była bardzo generalna - tak ją odczytałem. No offence.
Amirez
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2011 21:32

Re: CMUD

Post autor: Amirez »

Probowalem te regexpy zastosowac ale pewnie blad na bledzie mam.
Dalem spec imperialny do patterna

Kod: Zaznacz cały

^(?:> ) Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne (ciecie|pchniecie) (?:.*?) w (?:(@wrog).*?)\,(?:(@rany).*?) (go|ja) w (?:.*?)\.$"
@rany= lekko raniac|raniac|bardzo ciezko raniac|itd
@wrog= Bilba|eleganckiego uczesanego ogra|poteznego szczerbatego elfa

I nie dziala.A juz jak zrobic z tego suba to zupelnie nie wiem
ODPOWIEDZ