CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Ewentualnie do śpiewania nadaje się arkowa komenda wykonaj:

Kod: Zaznacz cały

#alias kotek {wykonaj "melodyjnie Wlazl kotek na plotek,"melodyjnie I mruga.,"melodyjnie Ladna to piosenka,"melodyjnie Niedluga.}
To na pewno jest legalne niezależnie od długości.
Kirk
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2012 19:22

Re: CMUD

Post autor: Kirk »

Mam takie pytanko.... Chcialem sobie zrobic subke do gp speca no, ale nie wyszlo do konca jak chcialem :) A wiec...

Pattern: Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne *, ({@gp_spec}) *.

#sayadd {%ansi(hi,green)[%ismember(%1, @gp_spec)/6]}

I otrzymalem:

Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne uderzenie stalowym gladiatorskim morgensternem w chudego glupkowatego snotlinga, masakrujac go w korpus.[6/6]

I teraz pytanie, czy istnieje jakas prosta komenda, badz tez prosty sposob by przeniesc to magiczne "[6/6]" na poczatek linijki?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

#SAYADD dodaje tekst właśnie na końcu tej samej linii, bez dawania entera.
Magiczna komenda, której szukasz, to #SUB lub #PSUB. Użycie w Helpie.
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Niestety nie bardzo rozumiem działanie #pcol

#tr {Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: (%w).} {#pcol bold,green %x1}

Działa idealnie, ale jak zrobię:

#tr {Sa tutaj (%w) widoczne wyjscia: (%w), (%w) i (%w).} {#pcol bold,green %x1} to nie chce mi kolorowac tak jak sobie to wymarzylem... dodatkowo nie do konca rozumiem w jaki sposob moge pokolorowac na inny kolor Sa tutaj ... widoczne wyjscia:
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Rennz »

Kod: Zaznacz cały

#tr {Sa tutaj (%w) widoczne wyjscia: (%w), (%w) i (%w).} {#pcol bold,green %x1} 
Pokoloruje ci to tylko to co masz w pierwszym ()

Jeśli chcesz kolorować inne to musisz zwiększyć zakres np.

Kod: Zaznacz cały

#tr {Sa tutaj (%w) widoczne wyjscia: (%w), (%w) i (%w).} {#pcol bold,green %x1;#pcol bold,white %x2 %x4}
Inne kolory ustawiasz w takim sam sposób jak przy korzystaniu z komendy %ansi np.:

Kod: Zaznacz cały

#pcol high,blue %x1
#pcol yellow %x3
#pcol bold,red %2
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Jak wpiszę #pcol bold,green %1 %3 to niestety nadal koloruje mi sie tylko pierwszy %w

Musialem zrobic to tak:

#tr {Sa tutaj trzy widoczne wyjscia: (%w), (%w) i (%w).} {#pcol bold,green %x1;#pcol bold,green %x2;#pcol bold,green %x3}

To jedyny sposob?

edit:

Dodatkowo zawiesza się przy polnocny-wschod itp. gdy to wystąpi to już nie koloruje wcale...
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Rennz »

Chyba jednak inaczej się nie da jak kilka #PCOL. Północnego-wschodu nie pokoloruje, bo %w zbiera tylko i wyłącznie wyrazy ze znakami z alfabetu, do których '-' nie należy. Możesz to zrobić zmieniając %w na *.
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Rennz pisze:Chyba jednak inaczej się nie da jak kilka #PCOL. Północnego-wschodu nie pokoloruje, bo %w zbiera tylko i wyłącznie wyrazy ze znakami z alfabetu, do których '-' nie należy. Możesz to zrobić zmieniając %w na *.
Dzięki, faktycznie * rozwiązało sprawę.

To jeszcze trochę pomęczę.

Czy jak już mam

#tr {Sa tutaj trzy widoczne wyjscia: (*), (*) i (*).} {#pcol bold,green %x1;#pcol bold,green %x2;#pcol bold,green %x3}

To czy jest jakaś komenda która pokoloruje mi resztę tekstu na inny kolor? Chodzi mi tutaj o Sa tutaj trzy widoczne wyjscia:
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: CMUD

Post autor: Zurwen »

Pewnie #CW najpierw a potem #PCOL
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Zurwen pisze:Pewnie #CW najpierw a potem #PCOL
Genialne ;) Działa!
ODPOWIEDZ