CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: CMUD

Post autor: Zurwen »

A skrypcie ktory usostepnilem jest rozwiazanie, ktore radzi sobie z takim problemem.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Brombur
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2013 17:35

Re: CMUD

Post autor: Brombur »

Nie mogę tego znaleźć. Potrzebuję jakiegoś skryptu, który dawałby znać o przychodzącej poczcie. Jakieś wyskakujące okienko "Uwaga", coś w tym stylu. Niestety jest analfabetą informatycznym i nie wiem jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: CMUD

Post autor: Ilane »

Prościutki:

Kod: Zaznacz cały

<trigger priority="21180" id="5029">
  <pattern>^Masz nowa poczte od (*).$</pattern>
  <value>#beep
#sub {%ansi(pink)%time(hh:mm:ss)"     POCZTA od: "%ansi(reset)%1}</value>
</trigger>
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: CMUD

Post autor: Moira »

Dobra, poleglam (nie pierwszy raz:P )

Mam problem z wysylaniem listu napisanego wczesniej w txt do cmuda. Czy recznie zrobie ctrl+c, ctrl+v, czy skorzystam z komendy #read - jest to samo.

- nie wysylaja sie linie w ktorych jest tylko enter, albo w ktorych jest kilka znakow tylko...
- nie wysylaja sie linie zakonczone dwukropkiem
- czasem gubia sie rowniez entery oddzielajace linie od siebie i zamiast dwoch mam jedna dluga
- zjada spacje na poczatku linii
I ogolnie robi co chce.

Testowo wyslalam do Cmuda:
Test.
.
.
.




TESTUJEMY:

TEStujemy:

dotarlo dokladnie tyle:
Test.

Ktos wie o co kaman?
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: CMUD

Post autor: Khristoff »

Sprawa jest banalna.
Używaj do tego wbudowanego edytora.
On bardzo ładnie wysyła wszystko, włącznie z pustymi linijkami.

W zmudzie włączyć go można window->edytor lub shift+crtl+enter.
W cmudzie jakoś podobnie.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: CMUD

Post autor: Moira »

O tym nie pomyslalam a to bylo takie proste... ;) Dzieki piekne :)
Awatar użytkownika
Freyr
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2013 10:59

Re: CMUD

Post autor: Freyr »

Witam,

Do Cmuda wkleiłem znaleziony w internecie skrypt na przemykanie/chodzenie/podążanie mappera. Jednak co odpalenie programu mi się krzaczy -> np na numerycznej 2,4,6,8 to normalne chodzenie w wybranych kierunkach (s,w,e,n), ale juz 1,3,7,9 to przemykanie sie w odpowiednich kierunkach (sw,se,nw,ne).

Niestety nie mogę znaleźć w CMudzie utworzonych class ani odpowiednich #key by je jakoś naprawić. Co odpalenie programu muszę wklejać #KEY (itd), żeby bindowało odpowiednie kierunki.

Moje pytanie - czy muszę wszystko wyczyścić i robić od nowa, czy da się jakoś znaleźć te klasy itp? Bo nigdzie ich nie ma - widzę tylko klasy,aliasy i macrosy utworzone przez siebie.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
This land is ours and we'll see it wiped clean
Of the scourge that has sullied our hopes and our dreams
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

Da sie, jesli dobrze pamietam:
kliknij w setting,
tam powinno bys takie male okienko do wpisania poszukiwanego tekstu (w naszym wypadku ten wyraz to "KEY")
Niedaleko od tego miejsca jest pole wyboru Class (zaznacz"<all>"}
Teraz pozostaje tylko wdusic: "Filter" pomiedzy tymi dwoma polami.
To co zostalo wyszukane zawiera twoj poszukiwany problem.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Beniamin
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014 16:49

Re: CMUD

Post autor: Beniamin »

Dzień Dobry!
Takie pytanko: czy wiecie może jak przestawić ustawienia z konfiguracji mappera? A dokładnie chodzi mi o opcje "Automatic step confirmation" z zakładki Speedwalking. Patrzyłem na %prefs ale coś nie bardzo widzę taką opcję. Na forum Zugga, też jakoś nie udało się wygooglać.

Chciałbym obsłużyć w ten sposób działanie chodzenia. Tak by jak chcę to przełączał się na "Disable...." i chodził na #OK, #STEP a jak nie chcę to niech sobie biega na maczowaniu Roomu.

Wielkie dzięki!
Brombur
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2013 17:35

Re: CMUD

Post autor: Brombur »

Mam dziwny problem z moim Cmudem. Otóż miałem dwa makra. Jedno na wyciąganie tarczy i broni z plecaka i dobywanie i drugie na chowanie w plecaku. Ponieważ sobie sprawiłem pochwę zmieniłem na wyciąganie broni z pochwy i wkładanie.

Działa sobie to ładnie tylko po pewnym czasie zamiast wyciągać broń z pochwy zmienia się makro na starszą wersję. Chce mi brać broń z plecaka. Makro pozostaje niezmienione, jest ze bierze z pochwy, ale gdy się je wciśnie bierze z plecaka. Nie mam pomysłu jak to naprawić.

Edycja:
Znalazłem te dwa stare macra w innym miejscu. Po ich skasowaniu działa jak należy. Ciekaw jestem jak długo. W każdym razie na razie problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ