CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Najlepiej to dac:

GAG na normalna linie po kolorze ansi
#ECHO %upper(%gmcp.room.info.exits) - mozna sobie pokolorowac i stylowac do woli

:mrgreen:
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Talisa:

Pattern matching niczego mi nie tłumaczy niestety. Tam są tylko symbole które łapią coś, a nie wykluczają.

Haern:

Czyli... {@linijki_wyjsc} ({@wyjscia})?
Takie coś będzie wymagało abym najpierw gdzieś był, aby taka linijkę_wyjścia poznał. A pattern, o którym myślę dostosowuje się do wszystkiego i tylko to ruszasz jest póki co problemem. Jak coś zacznie się bardziej psuć, pomyśle o tym co piszesz.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Narmaniel pisze:Talisa:

Pattern matching niczego mi nie tłumaczy niestety. Tam są tylko symbole które łapią coś, a nie wykluczają.
Przeca Ci wkleilem? Wlasnie w tym "pattern matching" jest jak wol napisane:

{^pattern} wyklucza slowa z lapania.

A twoj skrypt ma tylko podswietlac wyjscia czy cos lapac to mapy?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015 18:24 przez Talisa, łącznie zmieniany 1 raz.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Dziękuję. ;)

Edit:
Celem skryptu jest wyłapanie widocznych wyjść i wrzucenie ich na róże wiatrów w status window. Ale tak wspomnieliście o tym gmcp i myślę, czy tego się nie da zrobić w ten sposób...
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Da sie bardzo latwo, ale GMCP ma laga na okolo 1s - przejscie na lokacje -> otrzymanie nowej paczki.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Re: CMUD

Post autor: Aiathel »

Witam probuje zrobic #suba unik i mam troche problemow z pokolorowaniem tego. Chcialbym ten unikac uzywania kolorow ansi. Mianowicie:

Robie taki pattern : (*) (probuje cie trafic) (*), lecz tobie udaje sie uniknac tego ciosu.
#SUB {[Unik] %1 probuje cie trafic %3.}

#PCOL $6464FF %x3
#PCOL $6464FF %x1
#PCOL $4998B6 %x2
O ile nie dodam w #subie dodatkowego slowa czyli [Unik] to wychodzi prawidlowo.
Natomiast jesli dodam to kolorki sie rozjerzdzaja i wyglada to tak:
[Unik] Brudny ruchliwy sluz probuje cie trafic macka.

Prosze o pomoc. :?
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Z tym #pcol to przedobrzyles. Tego sie prawie nie uzywa.

Kod: Zaznacz cały

pattern: (*) probuje cie trafic (*), lecz*.$

#SUB {%ansi(costam) ([Unik] %ansi(costam) %1 %ansi(costam) probuje cie trafic %ansi(costam) %2.}

Tu masz jak ja oczoj..nie subuje GPspeca

Kod: Zaznacz cały

<trigger name="noospec" priority="56160" id="6798">
  <pattern>^{|> }Wykorzystujac dogodny moment wyprowadzasz celne {uderzenie|ciecie|pchniecie} (*) w (*), (*) {go|ja} w *.</pattern>
  <value>#sub {%ansi(18)NOOBSPEC ### %ansi(30) %upper(%3) ### %ansi(15) %2 ### %ansi(5) [%1]}</value>
</trigger>
edit: teraz widze ze niedzialaloby na ogrze mordujacym dzieci :(
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Re: CMUD

Post autor: Aiathel »

No tak, ale wolal bym unikac kolorow ansi. Nie ma jakiegos sposobu na kolorowanie tego nie przez kolory ansi?


Edit: I nie chodzi mi o pokolorowanie calego tekstu na jeden kolor. Czyli uzywanie #cw.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: CMUD

Post autor: Gleanevall »

np.

Kod: Zaznacz cały

#SUB {[Unik] <color #4998B6>%1</color> probuje cie trafic <color #6464FF>%3</color>.}
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Re: CMUD

Post autor: Aiathel »

Dzięki wielkie :D
ODPOWIEDZ