CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: CMUD

Post autor: Terenes »

Nic nie zmienialem w kliencie a od dzis podczas proby polaczenia sie za pomoca CMUDa wyskakuje mi nastepujacy komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Ć…ś_|¦        Zˆě-cő{ňpŻ
ÁĎőAš#kŰđFâĚe®hޤĄ‰*¦©
_޲…l•}˙}˙
Ktos sie kiedys z czyms takim spotkal?
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: CMUD

Post autor: Hurio »

Ja z dziwnymi znaczkami spotkalem sie przy czestych "reconnektach", lecz nigdy nie przeszkadzal on mi.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: CMUD

Post autor: Terenes »

Ale oprocz tych znaczkow nic innego nie wyskakuje :(
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: CMUD

Post autor: Jasko »

Terenes: probowales wpisac imie postaci a pozniej haslo - cos mi sie przypomina ze iles lat temu mialem takie znaczki, ale omijalem to wpisujac login i haslo... tak mi sie wydaje.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: CMUD

Post autor: Gleanevall »

Przychodzi mi na myśl kompresja MCCP. Spróbuj kilka razy z wyłączoną i włączoną.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015 06:57 przez Gleanevall, łącznie zmieniany 1 raz.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: CMUD

Post autor: Hurio »

Zostawilem na noc cmuda teoretycznie polaczonego z arkadia. Efekt byl taki ze przy automatycznym reconnekcie owe znaczki zastepowaly w mniejszym lub wiekszym stopniu napisy poczatkowe Arkadii. Jednak gdy ignorujac owe znaczki wpisalem swoje imie, normalnie wyskoczyla linia proszoca mnie o moje haslo.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: CMUD

Post autor: Terenes »

Tak, dziekuje wszystkim za porady. 8-) Wpisanie "na pale" imienia postaci ORAZ pozniej hasla, powoduje normalne wejscie na Arkadie.
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Jeśli chodzi o wyrażenia regularne, jestem idiotą. Dlatego proszę o pomoc lub link do składni regexa w CMUDzie. Podam bardzo konkretną sytuację:

Pattern:
^*{:| na} ({polnoc|poludni|wschod|zachod|gora|dol}*).$

Lapie linijki:
Ruszasz marszem na poludniowy-zachod.
Sa tutaj trzy widoczne wyjscia: polnocny-zachod, polnocny-wschod i poludnie.

Co mam wpisać po ^ w patternie, żeby nie łapało linijek z "ruszasz" i czymkolwiek jeszcze, co sobie zamarzę?
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Mieszasz pojecia. To nie jest regex, tylko podstawowa skladnia cmuda. Poza tym wejdz w helpa i przestudiuj doglebnie "pattern matching", nigdy za wiele. Zaraz sprawdze ten skrypt.


Tak ma byc:
^{^Ruszasz}{:| na} ({polnoc|poludni|wschod|zachod|gora|dol}*).$

Test:
Ruszaszz marszem na poludniowy-zachod. Lapie
Ruszasz marszem na poludniowy-zachod. Nie lapie

QED
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015 18:12 przez Talisa, łącznie zmieniany 1 raz.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Dużo lepiej będzie zrobić listę wszystkich patternów linijki z wyjściami, dać ją do zmiennej i łapać tylko to, niż łapać * i wykluczać niektóre linijki.
ODPOWIEDZ