CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: CMUD

Post autor: Tercoral »

sprawdz jeszcze raz host i port moze jest literowka

arkadia.rpg.pl
23
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

Upewnij sie tez, czy laczenie nie odbywa sie przez serwer PROXY.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: CMUD

Post autor: Egvene »

Router mi blokował porty, dziad jeden ;) Dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

To sie pochwale rozwiazaniem pt. "Ja p... z CMUDowym mapperem!"

Kod: Zaznacz cały

<trigger priority="81570" ansi="true" prompt="true" id="8157">
  <pattern>%e[32m(*).%e[0m</pattern>
  <value>#var shorts %1</value>
</trigger>

Kod: Zaznacz cały

<event event="onRoomCreate" priority="83060" id="8306">
  <value>#if %ismember(%gmcp.room.info.map.name, @zonyg)=0 
{
#additem zonyg %gmcp.room.info.map.name
}
#wait 500
#call %roomnum(,%concat(%ismember(%gmcp.room.info.map.name,@zonyg),%gmcp.room.info.map.x,%gmcp.room.info.map.y))
#call %roomname(,@shorts)
#echo {Korekcja przeprowadzona %roomnum %roomname}</value>
</event>
Duma rozpierala piers Tenangi...

Skrypt totalnie ignoruje automappera, poza wylapaniem, ze wlasnie stworzono nowa lokacje, po czym sam edytuje na chama wartosci.
Pierwszy skrypt, to 100% skuteczne lapanie shortow po kolorze ANSI (mam unikalny jasnozielony na shorty). Vnum robi unikalny zamieniajac nazwe zony na numer w stringu, i do tego doklada X i Y. Docelowo stworze mape Arki w CMUDzie odpowiadajaca tej oficjalnej z klienta. A potem jakos sie doklei zakamarki.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Pracujac dalej nad ciekawym skryptem, jestem jednego ciekaw, jesli Zurwen albo Haern sa w stanie odpowiedziec:


W jakiej sytuacji arka update'uje %gmcp.room.info? Poza przejsciem na nowa lokacje + zerknij + spojrzyj?
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: CMUD

Post autor: Tercoral »

Mysle ze jest jakas tam funkcja update gmcp i wizowie dopisuja ja tam gdzie uznaja to za sluszne.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Eee, no wlasnie oto sie pytam przeciez? Mam triggera, ktory wywala powiadomienie, jesli przychodzi nowa linia. Na razie jest oczywiscie zmiana lokacji, albo update zerknij,sp. Nie sprawdzilem jeszcze bloka i fizycznego wyrzucenia/wypchniecia mnie z lokacji.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: CMUD

Post autor: Rafgart »

Jest wywolywane przy zerknij, ktore zawiera sie w spojrz i zazwyczaj przy przechodzeniu na inna lokacje.
GMCP jest dwustronne i klient moze odpytac muda wysylajac samo 'room.info'.
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: CMUD

Post autor: Kjell »

Rafgart pisze:GMCP jest dwustronne i klient moze odpytac muda wysylajac samo 'room.info'.
To doskonała wiadomość dla mnie. :D

Sprawdzałem, że kiedy zmieniają się widoczne wyjścia np. przy zamknięciu/otwarciu bramy albo zmianie dzień/noc, to room.info nie przychodzi wtedy z serwera. Teraz mogę porobić triggery i wysyłać GMCP z pytaniem o wyjścia.

Druga fajna rzecz, to sprawdziłem, że wysłanie pytania o char.state zwraca stan wszystkich parametrów. Przydatne, bo gdy zmienia się jeden np. upicie, to char.state przychodzi z serwera tylko z jednym parametrem intox.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: CMUD

Post autor: Talisa »

Rafgart pisze:Jest wywolywane przy zerknij, ktore zawiera sie w spojrz i zazwyczaj przy przechodzeniu na inna lokacje.
GMCP jest dwustronne i klient moze odpytac muda wysylajac samo 'room.info'.

<3
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
ODPOWIEDZ