CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: CMUD

Post autor: Zurwen »

Zobacz, czy trigger ten odpala się wiele razy w danej linii.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: CMUD

Post autor: Gleanevall »

Ghorut, Jeżeli chodzi o mylenie imion i kolorów, na to pomoże zaznaczenie opcji repeat within line w tym triggerze.

Niestety problem z kilkoma subami zmieniającymi długość w jednej linijce z tego co wiem, to bug występujący od zawsze i raczej nigdy nie zostanie naprawiony. Może ktoś ma inny działający sposób przedstawiania przynależności do gildii?
Awatar użytkownika
Noah
Posty: 73
Rejestracja: 25 sty 2011 16:19

Re: CMUD

Post autor: Noah »

Najłatwiej rozwiązać to kolorami. ;)
How do I reach these kids?
Ghorut
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2010 11:38

Re: CMUD

Post autor: Ghorut »

Zurwen:

Jak to sprawdzić?
Awatar użytkownika
Noah
Posty: 73
Rejestracja: 25 sty 2011 16:19

Re: CMUD

Post autor: Noah »

Ale to oczywiste że Ci się odpala. Szczególnie jak wpadasz na drużynę z jednej gildii, więc pewnie masz ich wszystkich w jednej tabeli i działa na nich ten sam trigger.
How do I reach these kids?
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: CMUD

Post autor: Sivlaryan »

Czy jest jakakolwiek możliwość, żeby podczas kiedy wchodzę na konkretną lokację pokazywało mi się nad nią okienko z napisem "Statek na Baccale" albo "Wkroczyłeś do Tilei"? Ważne również jest, żeby znikało po wyjściu z lokacji.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Benantar
Posty: 46
Rejestracja: 12 kwie 2009 00:36
Lokalizacja: Campogrotta

Re: CMUD

Post autor: Benantar »

Sivlaryan pisze:Czy jest jakakolwiek możliwość, żeby podczas kiedy wchodzę na konkretną lokację pokazywało mi się nad nią okienko z napisem "Statek na Baccale" albo "Wkroczyłeś do Tilei"? Ważne również jest, żeby znikało po wyjściu z lokacji.
Możesz przykładowo dodać sobie w maperze na konkretnej lokacji taką informację.
Room script:
#sh %ansi(green,bold) "Wkroczyles do Tilei"
“I have dined with kings, I've been offered wings. And I've never been too impressed.”
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Znikac znaczy ze co?:P Jest taka ładna komenda #MESS, która wywala Ci na wierzch czerwone powiadomienie. Nawet na wierzch okienek innych wyskakuje. I można ustawic długośc trwania. No ale najprostsze jest #SHOW, które wywali Ci linijkę tekstu normalnie w oknie arki. Żeby jednak linijka wyskoczyła PONAD nazwą lokacji, to ja bym zrobił na mapperze triga, który robi suba na shorta lokacji, i subuje jako {STATEK NA BACCALE%crShort lokacji}.
Nathan
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2011 00:21

Re: CMUD

Post autor: Nathan »

Witam

W ramach urozmaicenia postanowiłem nie ograniczać się tylko do musha i spróbować też innych klientów. Wybór padł na Cmud. Jestem jednak zielony w skryptowaniu i stąd moje pytanie: Czy jest gdzieś jakiś FAQ z przykładami jak kolorować, robić podstawowe suby itp. itd?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Rennz »

Dobry help jest wbudowany w aplikację.
ODPOWIEDZ