CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

@Brygu:
U mnie linia komend jest aktywna. Moje ustawienia w Prefs/User Interface/Command Line:
+ Smart Command Line
+ Activate NumLock
- Autoclear command line
+ Word-wrap...
+ Use threads...

Dodatkowo - mam otwartą jedną sesję i tylko jedno okno (nie mam dodatkowych np. do kondycji czy mówienia), i linia komend jest do niego przyklejona. Cmud 3.34, nie sprawdzałem w starszych.

Daj proszę znać jak coś wymyślisz.

edit:
Jeszcze mi wpadł taki pomysł: Zrób makro, które w opcjach będzie miało zaznaczone nie 'send to server' tylko 'append to command', powinno się wrzucić w linię komend, może to Ci pozwoli pisać wtedy w niej od razu, bez klikania myszą. Wrzuć tam np. kondycję, dajesz alt+tab, walisz makro, i potem możesz normalnie pisać. To tylko przypuszczenie, ale jak nic innego nie wymyślisz to spróbuj i powiedz jak poszło ;)
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: CMUD

Post autor: Brygu »

Opcje ustawione mam tak samo, próba z macro nie pomogła. W prawdzie pojawia się to w wierszu poleceń, ale nie jest aktywne, w sensie nie mogę dopisać nic więcej... Musze znowu kliknąć. Niewazne ile mam okienek otwartych, w sensie czy maper włączony, czy nie. Może to wina systemu, mam winowsa serwer 2008.
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Brygu: moim zdaniem to wina samego alta, mozliwe ze czasami zamiast alt+tab w pospiechu wciskasz sam alt i przez to tracisz focus? Nie wydaje mi sie zeby byla to wina wersji systemu, ja mialem identycznie na Win7. Zdaje sie ze 'alt' to skrot do paska polecen w cmudzie, mnie czesto sie zdarzalo ze przelaczajac okna w opisany przez Ciebie sposob, nie zauwazalem ze pasek komend nie jest aktywny i rozwijalem jakies zakladki z menu - cholernie upierdliwe, ale nie udalo mi sie znalezc sposobu zeby ten problem rozwiazac.
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: CMUD

Post autor: Brygu »

Nie to nie jest ten problem, bo wtedy czasem po przełączeniu byłby aktywny, a czasem menu by podświetlało. zawsze po przełączeniu, mam tak, że mogę strzałkami przewijać historie komend, wciśnięcie entera powoduje wysłanie komendy, ale aby edytować, aby kursor migał ( tak dla pewności), muszę tam kliknąć myszką.
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: CMUD

Post autor: Fonklin »

Mam taki problem, że lubię czasem na arkadi piosenki pośpiewać przy wódce czy kuflu. W związku z tym mam prośbę. Dało by się powiedzmy używając tych emocji co są zbudować jakąś funkcję/alias/trigger ( nie wiem), aby tekst był wers po wersie wysyłany do muda w odstępach czasowych? Miałem coś takiego w arkdisku i po części zdawało egzamin ale na Cmuda tego sam nie napisze.
Może ktoś pomóc?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Rennz »

Można alarmami lub waitem, ale to co byś chciał by było nielegalne, bo skrypt sam by wysyłał co jakiś czas komendę. Możesz zrobić bindowanie kolejnego tekstu i do tego kolejne bindowanie np.

Kod: Zaznacz cały

#alias spiewaj1 {pierwsza_komenda_do_spiewania;#key f1 {druga_komenda_do_spiewania;#key f1 {trzecia_komenda_do_spiewania}}
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: CMUD

Post autor: Fonklin »

O to bardzo fajne rozwiązanie. Dzięki!
a da się zrobić tak by było to np w odrębnym pliku/plikach?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Rennz »

Możesz spróbować skorzystać z komendy #READ.
Gość

Re: CMUD

Post autor: Gość »

Mozesz tez otworzyc edytor, wkleic tam tekst piosenki i w zakladce Scripting ustawic pozadane opoznienie w wysylaniu kolejnych linii albo stworzyc sobie aliasy z piosenkami na samym mudzie, zdaje sie ze kolejne komendy z aliasu sa wysylane z dwusekundowym opoznieniem, nie jestem pewien jak dlugi taki alias moze byc.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Rennz »

Wysyłanie czegoś na waitach chyba też średnio mile widziane jest. Zresztą nie możesz tego przerwać w żaden sposób co raczej nie jest dobrym pomysłem (-:
ODPOWIEDZ