MUSH pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: MUSH pomoc

Post autor: Loptak »

Witam robię sobie trrigerka takiego

(gaga(t|tow|ty)|onyk(s|sow|sy)

Zaznaczam flagi: enabled, ignore case, keep evaluating, regular expression, repeat on same line

Ustawiam jakiś kolorek i niestety koloruje mi tylko słowa gagat i onyks.

Help :|

@doł: Pomogło, dziękuję:D
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012 00:05 przez Loptak, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: MUSH pomoc

Post autor: Dhogrin »

Spróbuj:
(gaga(tow|ty|t)|onyk(sow|sy|s)
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: MUSH pomoc

Post autor: Hasp »

Pod Windowsem 7 (+ najnowszy mush) nie dziala mi skrypt liseva bodajze z lista wrogow. Czy moglby ktos uzyczyc mi podobnego skryptu? Bym sam mogl tworzyc liste wrogow, ktora mush bedzie mi kolorowac? :) Ewentualnie tez dodawac imiona i stowarzyszenia?

(blad ktory wyskakuje: Line 145: Error "Failed: POSIX named classes are supported only within a class at offset 14" processing regular expression "^lista_dodaj ([:qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm :]*?)$" (alias not loaded))
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: MUSH pomoc

Post autor: Loptak »

Dołączam się do prośby Haspa :-)

Ewentualnie jakiś krótki tutorial co zrobić, by kolorowało stowarzyszenie, automatycznie dodawało do opisu (ks,wks,ohm etc.) i ewentualnie bindowało.

Mógłby ktoś podać przykład najprostszego binda typu:

xxx przybywa.
f5 - powitaj xxx

:D
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: MUSH pomoc

Post autor: Hasp »

Jeszcze druga sprawa, potrzebuje dla nozownika poukladane opisy specow. Sam sobie moge dorobic reszte (od roku probuje od kogos dostac podmiany specy z pierwszej osoby dla tego zawodu :P) tylko problemem jest to, ze spece sa inne dla wiekszosci rodzajow npcy.

Ma ktos je poukladane od najslabszych do najsilniejszych i moglby sie podzielic?
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: MUSH pomoc

Post autor: Loptak »

Robię dwa triggery:

W jednym koloruje ortuk i wszystkie jego odmiany.
W drugim koloruje brzęczy, mówi itd.

Koloruje mi tylko ortuk.

Co zrobić by ortuk i brzęczy się wzajemnie nie wykluczały.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: MUSH pomoc

Post autor: Hasp »

Ustaw inne Sequence w obu trigach i chyba reapet on same line.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: MUSH pomoc

Post autor: Loptak »

Da się jakoś zmienić wielkość czcionki Fixedsys w mushu?
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: MUSH pomoc

Post autor: Coronius »

Hasp pisze:Jeszcze druga sprawa, potrzebuje dla nozownika poukladane opisy specow. Sam sobie moge dorobic reszte (od roku probuje od kogos dostac podmiany specy z pierwszej osoby dla tego zawodu :P) tylko problemem jest to, ze spece sa inne dla wiekszosci rodzajow npcy.

Ma ktos je poukladane od najslabszych do najsilniejszych i moglby sie podzielic?
Werbat pisze:https://bitbucket.org/ftpd/tf-scripts/s ... a/specs.tf

Tu są moje - ale to tylko takie podstawiające [noz sila/max sila] przed opisem. Nie mam takich zamieniających opis na " -> NOŻOWNIK zajebał w XXX swoim YYY z siłą 5" ;-)
Co prawda, to pod tfa, ale siłę po kolei można odczytać i przerobić na swoje.
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: MUSH pomoc

Post autor: Dogid »

A wklej to co masz odnośnie def'a: show_spec

Zwykle echo w nastepnej linii z podstawieniem opisu czy cos lapiące opis poprzedniej linni i wciskający się np na początek tej linii.

ok. mam.
/def show_spec = \
/return substitute(strcat(decode_attr(strcat("@{Ccyan}[", {1}, "@{nB} ", {2}, "@{nCcyan}/", {3}, "] ")), {PL}, {P0}, {PR}))
ODPOWIEDZ