TF - pomocy!

Forum techniczne Arkadii.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: TF - pomocy!

Post autor: Grrid »

secho i sprefix - dla wszystkich komend: czyli jesli masz np defa /medytuj to do loga (i na ekran tez - ale to mozesz latwo wygagowac) wrzuci Ci: medytuj, ocen sile, ocen zrecznosc...'

kecho i kprefix - to z kolei wywala tylko komende a wiec zapisze Ci samo /medytuj

Jest jeszcze mecho ale to stricte do debugowania, i qecho którego nie używałem...

Można spróbować pobawić się tymi zmiennymi ale nie wiem czy uda się w pełni zrealizować to o czym piszesz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Perwig
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2009 23:38

Re: TF - pomocy!

Post autor: Perwig »

Podzieli sie ktos specami dla miecznika?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

A co chciałbyś? W mojej paczce są dodawane do normalnego opisu prefixy [MIECZ sila/max].
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Perwig
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2009 23:38

Re: TF - pomocy!

Post autor: Perwig »

Werbat pisze:A co chciałbyś? W mojej paczce są dodawane do normalnego opisu prefixy [MIECZ sila/max].
W takiej formie mi wystarczy o ile sa tam wszystkie patterny dla 1 osoby.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

A, to nie. Nigdy nie grałem mieczakiem, to nie mam ;-) U mnie raczej jest ile wlezie z 3. osoby, co-się-da z 2. i nic z pierwszej ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: TF - pomocy!

Post autor: Suvi »

Ktoś kojarzy, czy jest możliwość "zawieszenia" TFa w oczekiwaniu na odpowiedź z zewnętrznej aplikacji, z którą tf jest "spięty" poprzez socket (oczywiście do tego jakiś timeout)?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014 07:40 przez Suvi, łącznie zmieniany 1 raz.
Kinrim
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2014 15:05

Re: TF - pomocy!

Post autor: Kinrim »

Mam pytanie techniczne, może ktoś będzie w stanie pomóc.
Zainstalowałem sobie TFkę na serwerze. Problem polega na tym, że w trybie Visual nie działa ona poprawnie. Zasadniczo chodzi o to, że nowa linia zaczyna się na ostatnim znaku w poprzedniej linii, mniej więcej w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

                                                                                                           T
inyFugue version 5.0 beta 8
Copyright (C) 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006-2007 Ken Keys (kenkeys@users.sourceforge.net)
Innymi słowy nowa linia zamiast zaczynać się na pierwszym znaku linii "0", zaczyna się na ostatnim znaku linii "-1". W efekcie wszystko się rozjeżdża i nie da się normalnie korzystać z tfki.
Po wyłączeniu visual mode wszystko wraca do normy. Próbowałem szukać jakichś konkretnych rozwiązań w Google, ale nie jestem jakoś dużo mądrzejszy po całej tej zabawie. Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem TFki?
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: TF - pomocy!

Post autor: Dhogrin »

Spróbuj doinstalować paczki z ncurses (libncurses5-dev, libncurses5, ...).
Kinrim
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2014 15:05

Re: TF - pomocy!

Post autor: Kinrim »

Doinstalowałem paczki ncurses, efekt jest dość zabawy - po włączeniu visuala status bar ląduje na samej górze ekranu. Po wpisaniu jakichkolwiek koment w mudzie bar wraca na miejsce, zachowanie tfki nie różni się od tego, co było do tej pory.

EDIT Sprawa rozwiązana.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

Ja bym stawiał na $TERM.

Anyway, skoro rozwiązana, to może się pochwal dla ewentualnych potomnych, żeby za dzień/miesiąc/rok ktoś nie musiał pytać o to samo, a nie piszesz 'edit rozwiązane' i masz w dupie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
ODPOWIEDZ