Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Ysar

Re: Zmud pomoc

Post autor: Ysar »

Kod: Zaznacz cały

{#VAR cel_ataku {%1};
Poprawka w tej linii - klamrowe nawiasy doszly przy %1. Powinno działać poprawnie.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Problem z maperem

Post autor: Morpen »

Mam pytanie odnośnie mapera. Jak zrobić linka z lokacji - poziom 0 do lokacji - poziom inny niż zero? I drugie pytanie - co zrobić, żeby automaper działał poprawnie? Obecnie nawet prosty trakt muszę dodawać ręcznie
Awatar użytkownika
Dahed
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2014 10:53
Lokalizacja: Nuln

Re: Problem z maperem

Post autor: Dahed »

Morpen pisze:Mam pytanie odnośnie mapera. Jak zrobić linka z lokacji - poziom 0 do lokacji - poziom inny niż zero? I drugie pytanie - co zrobić, żeby automaper działał poprawnie? Obecnie nawet prosty trakt muszę dodawać ręcznie
Co do linka: wchodzisz w tryb edycji mapy, taki ołówek w górnej części okienka. Następnie prawym kliknięciem myszy w interesującą Cię lokacje i wybierasz: Properties>Exits. Na białym polu wybierasz "New link". W prawej górnej części okienka klikasz kratkę i wpisujesz tam ID lokacji do której ma prowadzić (z dowolnego poziomu). Niżej na dwóch różach wiatru zaznaczasz w jakim kierunku ma przebiegać link, odpowiednio od pierwszej lokacji do drugiej.

Drugi problem powinna rozwiązać re-konfiguracja: Config > Reconfigure... W otwartym okienku podajesz istniejący kierunek na Twojej lokacji, next, next, finish.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Re: Zmud pomoc

Post autor: Morpen »

Dziękuję za odpowiedź.

W pierwszym przypadku jest super. W drugim nie do końca. Myślałem, że da się rysować mapę po prostu wciskając kierunki. Czasami na mudzie nie widać ścieżki, ale można tam pójść. Czy da się to jakoś rozwiązać?
Awatar użytkownika
Sadriviel
Posty: 79
Rejestracja: 23 mar 2016 07:37

Re: Zmud pomoc

Post autor: Sadriviel »

Trochę na około: normalnie na numerycznej masz kierunki, ale zrób makra na kombinacje np. ctrl+klawisze numerycznej, które będą wysyłały komendę #makeroom kierunek.

Polecam też obszerny help w ZMUDzie
Cierpliwość i spokój nie są moimi cnotami.
Awatar użytkownika
Sindil
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009 18:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Sindil »

Poszukuję skryptu, który stworzyłby kilka list postaci (np. Mutanci, Korsarze, Gladiatorzy), a następnie koło opisu/imienia postaci wyswietlał informacje do jakiej gildii należy, np.

[MC]Mala grozna mutantka i [OK]duzy zly ogr przybywaja.

Bardzo ułatwiłoby mi to życie!
Awatar użytkownika
Gromowlad
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2009 21:31
Lokalizacja: Karak Zabrze

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gromowlad »

Nie dam rady przebić się przez wszystkie tematy, dobrnąłem przez chyba 20 i nie zbliżyłem się do odpowiedzi.
Jaki jest teraz pomysł na płynne przechodzenie przez bramy miast?
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Zmud pomoc

Post autor: Derdhang »

Odpowiedzi umieszczono w sekcji Cmud.
他に方法はありません
ODPOWIEDZ