Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Kari
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2014 14:25

Re: Zmud pomoc

Post autor: Kari »

Herk pisze:
Kari pisze: (...)
Gdyby mnie bylo stac na takie rzeczy to bym kupila.
(...)
Only 97 PLN!.
Jak sobie przeliczysz to więcej w miesiącu wydasz na niepotrzebne pierdoły.

Herk.
Gdybym tyle w miesiacu dostawala xD
"...But now the rains weep o'er his hall,
With no one there to hear.
Yes now the rains weep o'er his hall,
And not a soul to hear...."
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zmud pomoc

Post autor: Werbat »

Poproś Mamę.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Nie bardzo wiem jak sobie z ponizszym poradzic.
Powiedzmy, chodze po miescie, od czasu do czasu napotykam zamkniete i otwarte drzwi.
Jesli to sa pojedyncze drzwi na lokacji to nie jest problem.
Gorzej jak trafia sie np. taki kwiatek:

"Zamkniete debowe drzwi prowadzace na poludnie, otwarte bukowe drzwi prowadzace na poludniowy-zachod i zamkniete debowe drzwi prowadzace na zachod."

Interesuja mnie tylko te drzwi ktore sa zamkniete, a nie tyle interesja mnie same drzwi, lecz kierunek w ktorym one prowadza (np. "poludnie")

Chcialbym "wyciagnac" wszystkie kierunki wyjsc zamknietych drzwi, malo tego,
przypisac je do jednej zmiennej np "@V_closed_door" z tym ze nie pelnym opisem lecz tradycyjnym skrotem "N | W | SW"

Nalezy tez pamietac ze nigdy nie wiadomo ile par drzwi spotkam na lokacji, oraz ktore z nich beda otwarte oraz w jakiej kolejnosci...

Ktos zechce pomoc?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Haern »

Pattern typu regex, lapiacy {{{otwarte|zamkniete} (przymiotniki) drzwi prowadzace (kierunki)}[powtorzony od 0 do X razy], następnie pętla wyjmująca z tych stringów kierunki dla pozycji, które mają słowo 'zamknięte', i dalej podmiana kierunków. Schemat teoretyczny, bo nie mam w tej chwili dostępu do Zmuda, a regexow z głowy nie pamiętam...
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Haern pisze:Pattern typu regex, lapiacy {{{otwarte|zamkniete} (przymiotniki) drzwi prowadzace (kierunki)}[powtorzony od 0 do X razy], następnie pętla wyjmująca z tych stringów kierunki dla pozycji, które mają słowo 'zamknięte', i dalej podmiana kierunków. Schemat teoretyczny, bo nie mam w tej chwili dostępu do Zmuda, a regexow z głowy nie pamiętam...
Z moja wiedza dalo by sie zrobic, jednak jedna sprawa jest dla mnie czarna magia:
Haern pisze: [powtorzony od 0 do X razy]

Przykladowy patern

Kod: Zaznacz cały

^{Otwarte|Zamkniete} (%w) drzwi prowadzace {na|do} (%w){,| i |.}
wylapie (na zielono) wszystko o co mi chodzi, na (czerwono juz nie):
Otwarte sosnowe drzwi prowadzace na polnoc.
Otwarte sosnowe drzwi prowadzace na polnoc i zamkniete debowe drzwi prowadzace na zachod.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Haern »

Stąd właśnie użycie wyrażenia regularnego na to pozwoli - na złapanie od 1 do X powtórzeń konkretnego wyrażenia.
Da się to też zrobić inaczej - łapiesz linijkę tym patternem, który podałeś, a następnie używając predefiniowanej zmiennej %trigger (chyba - chodzi o zmudowską zmienną, do której zapisuje się cała linijka, która uruchomiła aktualny trigger), i tę linijkę procesujesz za pomocą pętli/replace/itd.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

%trigger powiadasz? No to teraz mam chociaz zaczepienie jaki temat poglebic w bibliotekach Zugga, tak to bylo szukanie po omacku.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zmud pomoc

Post autor: Herenvarno »

Jeszcze jedna drobna prosba.
Podpowiedzcie mi kochani ktora procedura odpowiada za podmiane wielkich liter [edit: na male] w zmiennej tekstowej i na odwrot.
Gdybym byl kobieta to powiedzialbym iz intuicja podpowiada mi ze to %low & %up, jednak nie jestem kobieta i nie ma mi kto podpowiadac :D
Doswiadczenia z innych klientow sugeruja mi ze ten przypadek moze brzmiec zupelnie inaczej (HI, UP itp).
Z gory dzieki.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Zmud pomoc

Post autor: Ravald »

Herenvarno pisze:Jeszcze jedna drobna prosba.
Podpowiedzcie mi kochani ktora procedura odpowiada za podmiane wielkich liter [edit: na male] w zmiennej tekstowej i na odwrot.
Gdybym byl kobieta to powiedzialbym iz intuicja podpowiada mi ze to %low & %up, jednak nie jestem kobieta i nie ma mi kto podpowiadac :D
Doswiadczenia z innych klientow sugeruja mi ze ten przypadek moze brzmiec zupelnie inaczej (HI, UP itp).
Z gory dzieki.
%lower, %upper
Tuhan
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2009 17:33

Re: Zmud pomoc

Post autor: Tuhan »

Hej,

Od dluzszego czasu staram sie to znalezc na internecie, na forum zmuda itd, ale mi nie wychodzi. Mianowicie potrzebuje stworzyc sobie suby pod skrzynie i kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic. Ma ktos moze jakies pomysly ? Dodam tylko ze tworzenie czegokolwiek w zmudzie jest mi calkowicie nowe ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ