Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Suvi »

Tak na szybko w cmudzie - w zmudzie chyba trzeba zmienic nawiasy warunkow w #IF na {} zamiast cmudowych (). Kolejne piosenki dodaje sie jako zmienne piosena_tytul (np. piosenka_brzydka_elfka), a spiewanie wywoluje sie przez spiewaj tytul (np. spiewaj brzydka elfka lub spiewaj brzydka_elfka). "Przerwac" piosenke mozna aliasem piosenka_reset.

Kod: Zaznacz cały

#CLASS Piosenka

#VAR piosenka_elf "'idzie elf przez las|'koszyk jagod niesie|'jak mu-|chrzaknij wymownie|'to sie nie podniesie"

#VAR piosenka_licznik 0

#ALIAS do_spiewaj {
  #CLASS Piosenka
  #VAR tmp_piosenka {%-1}
  #ADD piosenka_licznik 1
  #IF (@piosenka_licznik > %numitems(@tmp_piosenka)) {
    spiewaj_reset
  } {
    #SH %format("(+) Spiewasz wers %d/%d", @piosenka_licznik, %numitems(@tmp_piosenka))
    #EXECUTE %item(@tmp_piosenka,@piosenka_licznik)
  }
  #CLASS 0
}

#ALIAS spiewaj {
  #CLASS Piosenka
  #VAR tmp_tytul piosenka_%replace(%-1," ","_")
  #VAR tmp_tytul %eval(@@tmp_tytul)
  #IF (%-1=~"stop") {
    spiewaj_reset
  } {
    do_spiewaj @tmp_tytul
  }
  #CLASS 0
}

#ALIAS spiewaj_reset {
  #SH "(-) Koniec piosenki"
  piosenka_licznik=0
  #UNVAR tmp_piosenka
  #UNVAR tmp_tytul
}

#CLASS 0
Gość

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gość »

Mam problem w grze z mapowaniem gor.
strasznie koslawe sa i mapa z zmuda ( maper) strasznie zamazuje sie bo w gorach sa nierowne przejscia i nie zawsze 4x skrecajac w lewo trafie w to samo miejsce

macie jakis sposob jak sobie z mapowaniem gor poradzic sobie?

jeden pomysl na ktory wpadlem to rozrzucanie na kazdej lokacji innej liczby monet, lecz przy 30 miedzi juz bede widzial to samo czyli wiele monet
pozatym nadal to bedzie dosc skomplikowane szczegolnie ze sa przejscia w gore i dol

drugi w ktorym mozecie pomoc to jakis latwiejszy sposob na tworzenie trigerow
z #mo .
wchodze na lokacje klikam 'sp' i mam dlugi opis licze na to ze kazda lokacja rozni sie od siebie wiec opis jest unikalny. lecz wejscie w trigery stworzenie noego triga wklejenie opisu i id aktualnej komorki na mapie troche zajmuje czasu. Da sie stworzyc jakiegos aliasa zawierajacego formule tworzenia nowego trigera ktory by wykrywal aktualne id komorki zebym tego recznie nie musial klikac.

Licze ze pomozecie w temacie lub juz macie jakis sprawdzony sposob na badanie takiego terenu i sie podzielicie wiedza.

Pozdrawiam
Ghror
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010 11:11

Re: Zmud pomoc

Post autor: Ghror »

Mój sposób: kartka i papier w kratkę, potem "Keyboard Creation" w maperze .
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gothrin »

Hagrim pisze:przy 30 miedzi juz bede widzial to samo czyli wiele monet
Mentalista! :)
Hagrim pisze:Mam problem w grze z mapowaniem gor.
strasznie koslawe sa i mapa z zmuda ( maper) strasznie zamazuje sie bo w gorach sa nierowne przejscia i nie zawsze 4x skrecajac w lewo trafie w to samo miejsce
Poruszasz dwa różne problemy.

Rada 1. Koniecznie używaj poziomów na mapperze przy przejściach standardowych, tj. wschód-zachód, a nie tylko góra-dół. (najłatwiej trzymać się konsekwentnie geograficznych tj. regle, hale, turnie itd.). Jakbyś miał kłopoty - pisz.

Rada 2. Wystarczy kilka monet, mapuj niewielkie obszary (do 10 lokacji), a potem przechodź dalej i zeruj licznik.
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Suvi »

Uzywanie 210 miedziakow daje ci 20 mozliwosci - od 1 do 20 miedzianych monet na lokacji. Dorzuc do tego 210 srebrnych i masz juz 400 mozliwosci - 1-20 miedzianych i 1-20 srebrnych - i mozesz sobie oznaczac lokacje 1s 1m, 1s 2m ... 1s 20m, 2s 1m i tak dalej.
Gość

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gość »

o i to jest chyba najlepszy pomysł.
jakos to ogarne mam nadzieje
Gothrin pisze:Rada 1. Koniecznie używaj poziomów na mapperze przy przejściach standardowych, tj. wschód-zachód, a nie tylko góra-dół. (najłatwiej trzymać się konsekwentnie geograficznych tj. regle, hale, turnie itd.). Jakbyś miał kłopoty - pisz.
o co chodzi z poziomami?

Jeszcze jedno mnie meczy w maprze. ide np na wschod a tam niema przejscia ale maper i tak mi je rysuje.
jaka jest komenda na wycofanie ostatniej zmiany na maperze?
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Suvi »

Hagrim pisze:
Gothrin pisze:Rada 1. Koniecznie używaj poziomów na mapperze przy przejściach standardowych, tj. wschód-zachód, a nie tylko góra-dół. (najłatwiej trzymać się konsekwentnie geograficznych tj. regle, hale, turnie itd.). Jakbyś miał kłopoty - pisz.
o co chodzi z poziomami?

Jeszcze jedno mnie meczy w maprze. ide np na wschod a tam niema przejscia ale maper i tak mi je rysuje.
jaka jest komenda na wycofanie ostatniej zmiany na maperze?
Komendy nie ma, ale mozesz zrobic triggera, ktory lapie komunikat o braku wyjscia i wywoluje #NODIR (czy jakos tak). Nie mam pewnosci, czy w Zmudzie juz byla funkcja #TAG, ktora pozwala przekazac tekst jako okreslonego rodzaju dane (wyjscia, opis, przedmioty itd.).
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gerdia »

Suvi pisze:Uzywanie 210 miedziakow daje ci 20 mozliwosci - od 1 do 20 miedzianych monet na lokacji. Dorzuc do tego 210 srebrnych i masz juz 400 mozliwosci - 1-20 miedzianych i 1-20 srebrnych - i mozesz sobie oznaczac lokacje 1s 1m, 1s 2m ... 1s 20m, 2s 1m i tak dalej.
Tylko nie zapominajcie, że monety rozpadają się po pewnym czasie i możecie sami wprowadzić się w błąd.
Powodzenia :)

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Zmud pomoc

Post autor: Ravald »

Gerdia pisze:
Suvi pisze:Uzywanie 210 miedziakow daje ci 20 mozliwosci - od 1 do 20 miedzianych monet na lokacji. Dorzuc do tego 210 srebrnych i masz juz 400 mozliwosci - 1-20 miedzianych i 1-20 srebrnych - i mozesz sobie oznaczac lokacje 1s 1m, 1s 2m ... 1s 20m, 2s 1m i tak dalej.
Tylko nie zapominajcie, że monety rozpadają się po pewnym czasie i możecie sami wprowadzić się w błąd.
Powodzenia :)

G. :twisted:
Czyli mam przestac skradac sie za Hagrimem i zamieniac mu ilosci upuszczonej miedzi? Czekam tez na porade, by zaczal odkladac zlote monety, bo troche bezproduktywnie spedzam czas. ;]
Vladimir
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013 08:57

Re: Zmud pomoc

Post autor: Vladimir »

up: dalbym Ci lajka ale na forum zabraklo tejze niezwykle waznej opcji ;)
ODPOWIEDZ