Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmud pomoc

Post autor: Irelia »

Ma ktoś skrypt na medytacje do zmuda?
Nie chce mi się tego pisać, a bardzo by się przydało.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Zmud pomoc

Post autor: Merkava »

medytuj;ocen cechy;powstan
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zmud pomoc

Post autor: Coronius »

Skrypt autorstwa Mimiego. Trzeba sobie posuwać #wa, które są nielegalne :)

Kod: Zaznacz cały

#CLASS {LicznikCech}
#ALIAS med {
  medytuj
  medytowanko
  }
#ALIAS medytowanko {
  cechy
  #ALARM {+2} {
    #VARIABLE Vpodcechy {0} {_nodef} {LicznikCech}
    #LOOP 1,6 {#ADD Vpodcechy %item( @VnumeryCech, %i)}
    #MATH Vpodcechy (@Vpodcechy-6)*4
    ocen sile
    #WAIT 500
    ocen zrecznosc
    #WAIT 500
    ocen wytrzymalosc
    #WAIT 500
    ocen inteligencje
    #WAIT 500
    ocen madrosc
    #WAIT 500
    ocen odwage
    #WAIT 500
    powstan
    #SAY {%ansi( 7)SUMA PODCECH: @Vpodcechy}
    #SAY {%ansi( 7)BRAKUJE OKOŁO %ansi( 13) %eval( 10-%mod( @Vpodcechy-7, 11)) %ansi( 7) PODCECH DO %ansi( 13) %item( @Vpoziomy, %eval( ( (@Vpodcechy-7)/11)+2))}
    }
  }
#VAR Vpoziomy {kompletny zoltodziob|stawia pierwsze kroki|jeszcze niewiele widzial|niewiele wie o swiecie|niedoswiadczonego|widzial juz to i owo|pewnie stapa po swiecie|niejedno widzial|swoje przezyl|doswiadczona|wiele przeszedl|widziala kawal swiata|bardzo doswiadczona|zwiedzila caly swiat|wielce doswiadczona|widziala i doswiadczyla wszystkiego|owiana legenda}
#VAR Vinteligencja {bezmyslna|tepa|ograniczona|pojetna|inteligentna|bystra|blyskotliwa|genialna}
#VAR Vmadrosc {glupa|zacofana|niewyksztalcona|wyksztalcona|madra|uczona|oswiecona|wszechwiedzaca}
#VAR Vmedytacja {duzo|troche|niewiele|bardzo niewiele}
#VAR Vodwaga {tchorzliwa|strachliwa|niepewna|zdecydowana|odwazna|dzielna|nieugieta|nieustraszona}
#VAR Vsila {slabiutka|watla|slaba|krzepka|silna|mocna|potezna|mocarna}
#VAR Vwytrzymalosc {cherlawa|rachityczna|mizerna|dobrze zbudowana|wytrzymala|twarda|muskularna|atletyczna}
#VAR Vzrecznosc {nieskoordynowana|niezreczna|niezgrabna|sprawna|zwinna|zreczna|gibka|akrobatyczna}
#TRIGGER {Jestes (*) i ({@Vodwaga})(.)} {
  #PRI {
    #VARIABLE Vcechy {%1} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE Vcechy {%replace( @Vcechy, ", ", "|")} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE Vcechy {%additem( %2, @Vcechy)} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {""} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {%additem( %ismember( %item( @Vcechy, 1), @Vsila), @VnumeryCech)} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {%additem( %ismember( %item( @Vcechy, 2), @Vzrecznosc), @VnumeryCech)} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {%additem( %ismember( %item( @Vcechy, 3), @Vwytrzymalosc), @VnumeryCech)} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {%additem( %ismember( %item( @Vcechy, 4), @Vinteligencja), @VnumeryCech)} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {%additem( %ismember( %item( @Vcechy, 5), @Vmadrosc), @VnumeryCech)} {_nodef} {LicznikCech}
    #VARIABLE VnumeryCech {%additem( %ismember( %item( @Vcechy, 6), @Vodwaga), @VnumeryCech)} {_nodef} {LicznikCech}
    #PSUB {". ~|"@VnumeryCech"~|"} %x3
    }
  }
#TRIGGER {Wydaje ci sie, ze (*) ci brakuje, zebys mogla} {#ADD Vpodcechy (%ismember( %1, @Vmedytacja))}
#CLASS 0
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Zmud pomoc

Post autor: Thorffin »

Kod: Zaznacz cały

#VAR kond {ledwo zyw|ciezko rann|w zlej kondycj|rann|lekko rann|w dobrym stani|w swietnej kondycj}
#TRIGGER {^Jestes ({@kond})({y|a|i|e}).$} {
#if (%1=@kond) {#sub {[%repeat("##", %ismember(%1,@kond))%repeat("  ", %eval(7-%ismember(%1,@kond)))] TY}}
#sh OK %1 I %2
Dlaczego nie działa, kiedy jestem ranny? Wszystko inne obsługuje bezbłędnie. Pomysły mi się skończyły.
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmud pomoc

Post autor: Irelia »

Spróbuj bez tych okrągłych nawiasów w patternie,

^Jestes {@kond}{y|a|i|e}.$

mi poszło.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Suvi »

Thorffin pisze:

Kod: Zaznacz cały

#VAR kond {ledwo zyw|ciezko rann|w zlej kondycj|rann|lekko rann|w dobrym stani|w swietnej kondycj}
#TRIGGER {^Jestes ({@kond})({y|a|i|e}).$} {
#if (%1=@kond) {#sub {[%repeat("##", %ismember(%1,@kond))%repeat("  ", %eval(7-%ismember(%1,@kond)))] TY}}
#sh OK %1 I %2
Dlaczego nie działa, kiedy jestem ranny? Wszystko inne obsługuje bezbłędnie. Pomysły mi się skończyły.
@kond to tablica, w kodzie triggera masz warunek #if (%1=@kond), podczas gdy %1 nigdy nie bedzie tablica, a jedynie jednym jej elementem. Poniewaz trigger zadziala tylko wtedy, gdyb zlapana zostanie fraza nalezaca do @kond, ten warunek w ogole nie jest konieczny, powinienes moc od razu zrobic #SUB. Ale to tak na marginesie.

re Irelia:
Jesli zrezygnujesz z (), wowczas zlapana fraza nie trafi do argumentow %1 i %2.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Haern »

Bez okrągłych nawiasów w patternie SUB nie zadziała. Chociaż jeśli nie zamierzasz wyświetlic z powrotem napisu w jakiej kondycji jesteś, to drugi ( ), ten wokół końcówki, można wywalic. Nie rozumiem natomiast po co jest ten IF? Spróbuj go wywalic. Skrypt wygląda na dobry, faktycznie dziwne jeśli nie działa tylko w 'rannym'. Dla innych kondycji ok?
(Możliwe, że ma to coś wspólnego z "zachłannością" patternów - 'ranny' zawiera się w 'lekko ranny'. Ale u mnie coś takiego raczej działało)
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Zmud pomoc

Post autor: Thorffin »

Dzięki, spróbuję. Ponowię pytanie o PSUB'a, bo post jest na poprzedniej stronie i nie wiem, czy ktokolwiek tam zajrzy :P

viewtopic.php?p=30496#p30496

EDIT:

Zrobiłem te @kond na szybko i działa... Chyba muszę w samych ustawieniach zMUDa coś zerknąć.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Haern »

Może masz jakiś inny trigger na 'ranny'? Spróbuj też wywalic ze zmiennej @kond pozycję 'lekko rann' i zobacz czy wtedy łapie 'ranny'. Ponawiam pytanie o [#if (%1=@kond)...] - po co to, i jakim cudem to w ogóle działa?;)

Odnośnie PSUBa - jest średnio intuicyjny, ale da się z niego coś wykrzesac. Podstawia podane wyrażenie w miejscu określonym przez %xX. W podanym przykładzie zrób tak:
Pattern: (*) jest ciezko ranny(.)$
#psub {. %1 zaraz zginie} %x2
(Piszę z głowy, nie mam teraz dostępu do ZMUDa, więc owej głowy nie daję, że zadziała)

[PS: przerpaszam za brak literki 'ci']
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Zmud pomoc

Post autor: Thorffin »

Kondycja działa. Jeszcze nie wszystko tam zrobiłem jak należy, ale może udostępnię kod, jakby ktoś miał ochotę.

Przeszkadzał ten IF, usunięcie go sprawiło, że zaczęło łapać "ranny".
ODPOWIEDZ