Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Trygg
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2012 13:41

Re: Zmud pomoc

Post autor: Trygg »

Kod: Zaznacz cały

Trafiasz Trygga prawym kolanem w nogi, lecz caly impet uderzenia zostaje wyparowany przez stalowa
 dluga kolczuge.
Jak pokolorować całe to zdanie?
#cw koloruje mi tylko wybrany fragment, a #co tylko pierwszą linie - bez tej przeniesionej do kolejnego wiersza...


ED. Działa! Piękne dzięki!
Ostatnio zmieniony 01 paź 2012 08:09 przez Trygg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli uważasz, że publiczna odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie zepsuje komuś grę, a mimo to chcesz mi pomóc, to czekam na PMa!
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Zmud pomoc

Post autor: Hasp »

W mushu zrobilem tak, ze dalem w mudzie 'opcje szerokosc 0', a pozniej w opcjach klienta ustawilem przeskakiwanie linni po 100 znakach (ale standardowa szerokosc to 80 wiec jak tak wolisz to ustaw 80).

W zwiazku z tymi zmianami w ustawieniach, zdania nie byly 'rozrywane' na dwie linie i koloruje wszystko, nawet jezeli rozdzieli na pare linni. W zmudzie pewnie podobnie.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmud pomoc

Post autor: Rennz »

Tak jak zasugerował Hasp - na Arkadii ustaw 'opcje szerokosc 0', w zMUDzie auto wrap i użyj #CO.
Awatar użytkownika
Trygg
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2012 13:41

Re: Zmud pomoc

Post autor: Trygg »

Kod: Zaznacz cały

Wyszczerzony zielony goblin trafia cie goblinska kamienna wlocznia w lewe ramie, lecz caly impet uderzenia zostaje wyparowany przez wzmocniony pelny pancerz kolczy.
Trafiasz wyszczerzonego zielonego goblina czarnym obsydianowym toporem w lewe ramie, lecz caly impet uderzenia zostaje wyparowany przez przetarta lekka kolczuge.
Hej!

Ustawiłem #co na "lecz caly impet uderzenia zostaje wyparowany" i zmud koloruje mi oczywiście te dwa przedstawione wyżej zdarzenia.
Jak skonstruować triggera, żeby kolorowało mi tylko sytuacje kiedy to mój sprzęt paruje, a nie kiedy parowanie dotyczy sprzętu przeciwnika?


ED: Superowo! Dzięki Zurwenie!
Ostatnio zmieniony 01 paź 2012 11:52 przez Trygg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli uważasz, że publiczna odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie zepsuje komuś grę, a mimo to chcesz mi pomóc, to czekam na PMa!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Zmud pomoc

Post autor: Zurwen »

Trigger musi mieć w patternie:

Kod: Zaznacz cały

* trafia cie *, lecz caly impet *
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Xan
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2010 11:45

Re: Zmud pomoc

Post autor: Xan »

Witam;

Jaką komendą rozdzelić dwa triggery zawierające to samo słowo, ale wykonujące inną akcję ?

Np trigger "(\.*) podaza na polnoc" wykonuje tą samą akcję co trigger "(\.*) podaza na polnocy-zachod". Jak to rozdzielić by pierwszy trigger nie łapał wyrażenia drugiego.

Oraz drugi problemik : Jak zrobić liczbę mnogą z powyższych triggerów tzn. żeby łapało "podaza oraz podazaja".

Dzieks.
Awatar użytkownika
Foresti
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2012 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmud pomoc

Post autor: Foresti »

Możesz doprecyzować. Np "(\.*) podaza na polnoc."

Jeśli o drugie pytanie chodzi to "podaz{a|ja}".
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Zmud pomoc

Post autor: Dogid »

Pamiętaj, że każda linia przesyłana do zmuda ma też dwa "niewidzialne" znaki.

^ -początek linii
$ - koniec linii

^Jas podaza na polnoc.$
^Jas podaza na polnocny-zachod.$


Drugi sposób jaki przychodzi mi na myśl aby uzyskać podobny efekt, to użycie zmiennej.
^{> |}&ktoidzie podaz{a|ja} na ({@mozliwe_kierunki}).$

a potem możesz użyć %1 lub %2 w wyrażeniach typu
#IF (%2="polnoc") {robie coś}
#IF (%2="polnocny-zachod") {robie coś innego}

Zamiast samego podążania możesz też trochę rozbudować.
....w panice wybiega, w panice ucieka....
Awatar użytkownika
Lubomira
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2012 11:43

Re: Zmud pomoc

Post autor: Lubomira »

Czy w mapperze można zrobić coś takiego, żeby po każdym uruchomieniu klienta razem z mapą kropka była np w tej karczmie startowej Novi?
Bo takto ciągle sama muszę ją tam ustawiać niby nie jest to jakieś trudne zajęcie czy coś ale tylko pytam czy takie ułatwienie może być?
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zmud pomoc

Post autor: Coronius »

Trigger, który przy logowaniu przenosi kropkę na wybraną lokację.
ODPOWIEDZ