Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Apolios »

Til pisze:Mam pytanie, czy mozna zmienic tlo w oficjalnym kliencie? Jezeli tak, to w jaki sposob - szukalem troche i nie udalo mi sie znalesc.
1. Instalujesz addon do przeglądarki: Stylish
2. Logujesz się na arkę, klikasz ikonę stylish a następnie: Write style for: arkadia.rpg.plrpg.plthis URL
3. W edit styles w sections wpisujesz:

Kod: Zaznacz cały

.text_output, .textarea_output {
    background-image: url("https://cdn-images-1.medium.com/max/2000/1*mEaXXrb2IIEHYKydAXDC0A.jpeg") !important;
}
4. save.

Powinno działać.
Przykład: https://i.imgur.com/EXq64P7.jpg
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Vonir »

Często loguje się przez telefon i mam wrażanie, że coś się zmieniło. Wcześniej po wpisaniu komendy mogłem ją powtórzyć wciskając enter. Teraz muszę każdą komendę wpisywać na nowo. To trochę męczące przy zamawianiu potraw i napojów w karczmie i podróży traktem. Ktoś wie jak to przywrócić? Może to kwestia przeglądarki w tel albo OSa.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Sprawdź czy masz:
ustawienia klienta -> komendy -> treść ostatniej użytej komendy -> zostaje zaznaczona
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Vonir »

Mam tak ustawione. Jak loguję się przez kompa wszystko śmiga jak należy. Problem pojawia się przy logowaniu przez telefon. Nie było tak wcześniej, stąd pytanie.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Zmian w kliencie nie było, wiec raczej cos ze zmiana wersji przegladarki.
Na iphonie dziala, nie mam jednak jak testowac klienta na przeroznych konfiguracjach i wersjach Androidow.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Gritta »

Wedle moich obserwacji zależy to od tego, czy używa się klawiatury... "wyświetlanej przez klient", czy "wyświetlanej przez telefon". Ta pierwsza metoda ma problem z klawiszami - nie działają zbyt płynnie na żadnym sprzęcie, na jakim testowałam (nie oferuje też metod przyspieszających pisanie, jak choćby pisanie przez przesuwanie czy pomoc słownika, a same przyciski mają duże przerwy między sobą, przez co ciężko w nie trafić szczególnie na małych ekranikach), ta druga zaś powoduje właśnie znikanie tekstu, ponadto trzeba ją włączać i wyłączać, żeby zobaczyć powiedzmy różę wiatrów albo buttony. Poprzednia wersja klienta była pod tym jednym względem lepsza od nowej.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Na odwrot - klawiatura dotykowa klienta zgodnie z tym co jest w helpie:

Kod: Zaznacz cały

USTAWIENIE
Treść ostatniej użytej komendy

OPIS
Decyduje czy po użyciu komendy ma ona zniknąć z pola komend czy też zostać tylko zaznaczona, umożliwiając szybką edycję.
W przypadku korzystania z klawiatury z panelu dotykowego komendy zawsze znikają, ustawienie to nie jest brane pod uwagę.
zawsze usuwa ostatnia komende. I na pewno nie dziala ona tak dobrze jak klawiatura systemowa, bo chociaz tak naprawde przyciski nie maja przerw, to lapanie dotyku przez javascript (kod klienta) zawsze bedzie mniej czule.

Klawiatura systemowa powinna dzialac zgodnie z wybranym ustawieniem. Powinna, ale na pewno sa wyjatki. Tu wiele zalezy od marki telefonu, systemu i przegladarki. Rowniez to, czy klawiatura systemowa przesuwa ekran klienta czy tylko go zmniejsza zalezy od systemu.

Ogolnie nic sie nie da na to poradzic, poza napisaniem i utrzymywanie natywnych aplikacji pod kazdy system/telefon. A to nie jest na nasze mozliwosci.
Marco
Posty: 34
Rejestracja: 04 lut 2016 23:31

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Marco »

Temat może nazywa się "skargi wnioski zazalenia", ale właściwie chcę tylko napisać, że cieszę się z tego klienta, jak dla mnie to jest świetnym, wygodnym narzędziem, dostępnym z każdego komputera. No i mapy. Mapy pod ręką to jest coś niesamowicie ułatwiającego tę grę, i jeśli chcieliście uatrakcyjnić ją nowym graczom, to na pewno był krok w dobrą stronę. Taka tam, pochwała ode mnie o/

Choć i jeden zgrzyt jest - nie da się przewinąć dłuższego tekstu klawiszami góry i dołu, bo traci się wtedy cały tekst. Been there, done that :(
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Vonir »

Rafgart pisze:Zmian w kliencie nie było, wiec raczej cos ze zmiana wersji przegladarki.
Na iphonie dziala, nie mam jednak jak testowac klienta na przeroznych konfiguracjach i wersjach Androidow.
Problemu nie ma przy logowaniu sie przez inny telefon. Takze cos musialo sie przestawic przy aktualizacji.
Duuh
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2018 13:26

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Duuh »

Dzień dobry! To mój pierwszy post na forum.

Chciałbym zapytać czy jest taka możliwość, by korzystając z oficjalnego klienta ustawić sobie dźwięki na różne wydarzenia (np. dźwięk stali przy dobyciu broni itp.) i jeśli tak, to jak to zrobić? Zaznaczam, że jestem informatyczną amebą, więc jeśli jest to możliwe, to by ktoś w miarę prosto mi to wytłumaczył. :)
ODPOWIEDZ