Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Nahaan
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2017 22:41
Lokalizacja: Trzecie wyrko z lewej

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nahaan »

W myśl tego co pokazuje https://regex101.com/r/jPtUiq/1 to wyrażenie jest poprawne. Zostaje pytanie czy wołania woźnicy kończą się kropką czy nie...
I czy naprawdę "Woznica wola" a nie "Siedzacy na wozie woznica wola", bo to już duża różnica.

Zwłaszcza że na przykład:

Kod: Zaznacz cały

Woznica oznajmia gromkim glosem: Postoj, lesne rozdroze.
Siedzacy na kozle woznica krzyczy: Za niewielka oplata zabiore chetnych z Mariboru do wioski Obawa i z powrotem!
Siedzacy na kozle woznica krzyczy glosno: Za kilka chwil ruszamy w kierunku Mariboru!
".....mam gdzieś w wysłanych maila którego zacząłem od "Ceadmil". w sensie... służbowego..."
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nrdan »

Bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi. Chodziło o mega prostą rzecz, ale na którą nie wpadłbym bez notki Nahaana. Mianowicie wypowiedź woźnicy, którą chciałem pokolorować koczy się zawsze "!", a nie "." - stąd problem. No ale ważne, że się udało.
Podsumowując przekształcenie tekstu w tym przypadku powinno wyglądać:

Kod: Zaznacz cały

^.*Woznica wola:.+\!$
Dzięki raz jeszcze!

ED.
Rafgart pisze: 27 sie 2019 14:39 Tu jest temat do problemow z regexpem:
viewtopic.php?f=15&t=814&start=20
Rafgarcie, przepraszam, nie zauważyłem tego tematu. Jeśli to nie będzie duży problem, to prośba o przeniesienie postów dotyczących mojego zapytania.
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nrdan »

Przepraszam, że tak męczę w tym temacie. ;)
Jestem wielkim fanem oficjalnego klienta, z którego korzystam na co dzień, a który w mojej ocenie znacząco ułatwia rozpoczęcie przygody z Arkadią (a i na późniejszym etapie jest zupełnie wystarczającą platformą do grania), stąd co rusz wpada mi do głowy jakiś pomysł na "usprawnienie", które co tu dużo mówić, egoistycznie chciałbym żeby zostało zaimplementowane pode mnie. ;)

I teraz pytanko: w "Przekształcenie tekstu" mam mnóstwo pozycji, które dotyczą podróżowania, łowienia ryb, walki czy zwyczajnej oceny sprzętu. Aktualnie wszystkie są wyświetlane jedna pod drugą - w jednym ciągu. Jasne, poukładałem sobie w odpowiadającej mi kolejności, ale czy byłaby możliwość tworzenia w tym dziale czegoś w rodzaju podfolderów, właśnie np. "WALKA", "RYBY", "PACZKI", które wewnątrz zawierałyby odpowiednie przekształcenia?

Przy okazji wielkie podziękowania dla Twórców klienta - dla kogoś kto nigdy nie grał na milionie skryptów, maperach itd. jest spełnieniem marzeń! :)
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Chivasso »

Witam,

Mam wniosek racjonalizatorski do klienta WWW: dodać domyślne parametry aliasów.
Czyli przy definiowaniu aliasów dodać okienko "Domyślne parametry", które to parametry będą użyte jeśli alias zostanie wywołany bez nich. To by ułatwiło życie i zmniejszyło liczbę definiowanych aliasów:

sak ---> wez 5 zlotych monet z sakiewki
sak 20 ---> wez 20 zlotych monet z sakiewki
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Yenrond »

To mozna raczej zbyt łatwo rozwiązać dwoma aliasami. Natomiast gdyby klient mial obsługę zmiennych, to juz tez dałoby sie zrobić. A mozna by bylo łatwo w aliasach wymienic torbe na plecak, albo drugą sakiewke na pierwszy mieszek.

Jest jakieś miejsce, gdzie można robic swoje kontrybucje do klienta arki, czy to zamkniete i dostepne wyłącznie dla widzów? A jeżeli jest zamkniete, to czy rozważanie, zeby go otworzyć?
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Slewhut »

Mój android zaktualizował się do wersji 9. Oficjalny klient Arkadii na chrome się rozpadł. Próbuje mi teraz otworzyć na telefonie wersje na pc.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Chivasso »

A nie ma w opcjach wtrony ptaszka "wersja na PC", który można odhaczyć?
Swoją drogą, ja używam tylko takiej. Wersja telefonowa jak dla mnie jest nieużywalna - nic się nie mieści (np. okno z opisami ma szerokość dwóch znaków). Chyba że jest na to jakiś sprytny patent.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Sumar
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2009 22:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Sumar »

U mnie też się klient posypał na Chrome. Czy po aktualizacji Androida na 9? Nie wiem. Ale bardzo możliwe, jakoś w tym czasie się to sypnęło faktycznie.
Ale działa dobrze na Firefox. Panele dotykowe - mapa, postacie na lokacji i przyciski przełączane swipe'nieciem - znowu są u dołu, dzięki czemu tekst pięknie się mieści na całą szerokość.
Oyvind
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2020 11:46

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Oyvind »

cześć.

pomógł by ktoś posubowac jakoś speca GP? czy jest to zbyt wymagające?
dodatkowo czy można jakoś na siłę wymagać od przeglądarki żeby odpaliła Arkadię jako stronę mobilna? panel dotykowy nie działa na chrome jak wyżej

dzięki
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nrdan »

Cześć,

nie wiedziałem w jakim temacie wrzucić: "kiedy to Arkadia będzie z powrotem", serio? Jak na komunikat z gry skupiającej się na tekście, nie wygląda to zbyt dobrze. Sugeruję usunięcie drugiej części zdania i pozostawienie po prostu "Zapraszamy za kilka minut.".

Obrazek
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
ODPOWIEDZ