Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Crysiana
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2009 12:46

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Crysiana »

Witam,

Nie wiem czy już pojawiło się takie pytanie(przy pobieżnym przejrzeniu wątku nie znalazłam odpowiedzi): czy można zrestartować ustawienia klienta dla postaci do ustawień domyślnych?

Pozdrawiam,
Crysi
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Kjell »

No, jak widać w UI - nie ma. Aliasy, makra, kolory można łatwo i szybko usunąć ręcznie. Co do opcji w Konfiguracja/Klient, to możesz założyć nową postać, otworzyć w/w okno (będą ustawienia domyślne), wylogować się bez zamykania tego okna, zalogować na poprzednia postać i kliknąć 'Zapisz'. W ten sposób można przenosić całą konfigurację między postaciami - takie obejście na brak opcji import/eksport.
Awatar użytkownika
Crysiana
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2009 12:46

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Crysiana »

Już tego próbowałam i nie działa. Dla nowej postaci mam wszystko pięknie pokolorowane i cacy, a na głównej(tej która gram) nic. Wyjścia, gracze - wszystko jak w starym filmie: biało-czarne.

Co więcej - na postaci głównej nie edytowałam żadnych kolorów itp. :(
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Artak »

A próbowałaś komendę kolory domyslne?
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Kjell »

Nie tak prędko, Artak :) Owszem to kwestia ustawień kolorów w samej grze, nie w kliencie webowym, ale najpierw trzeba sprawdzić w opcjach, czy kolory są w ogóle włącznone:
> opcje ansi
pokaże czy są włączone
> opcje ansi +
włączy kolory
> kolory
pokaże aktualne ustawienia kolorów
> kolory domślne
zresetuje ustawienia kolorów na wartości domyślne.

Jest też więcej możliwości dłubania w kolorach, polecam ?kolory i ?kolor :mrgreen:
Awatar użytkownika
Crysiana
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2009 12:46

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Crysiana »

Nie, ale brzmi to bardzo obiecująco:) Jak tylko wrócę z pracy to spróbuję. Dzięki za podpowiedź!

A klient z kolorami i resztą bajerów wygląd super. Dzieki za stworzenie go!
Awatar użytkownika
Crysiana
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2009 12:46

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Crysiana »

Podziałało - była to faktycznie kwestia opcji ansi... Przepraszam za zamieszanie i jeszcze raz dzięki!
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Kjell »

Da się zrobić tak, żeby regex w konfiguracji kolorów nie uwzględniał wielkości liter? Próbowałem /Elegancki wypudrowany mezczyzna/i ale to nie działa. Jedyne na co wpadłem, to [Ee]legancki wypudrowany mezczyzna, ale to mi się średnio podoba, bo oznacza zabawę w [ i ] dla każdej litery...
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Yves »

To jest regex więc działa jak regex, z klienta nic nie wyłączysz. Jeśli nie znasz wyrażeń regularnych to mała porada: możesz wpisać .legancki mezczyzna. Kropka zastępuje dowolny znak.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Kjell
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2015 11:01

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Kjell »

Dobra, już sobie zajrzałem do client.js i widzę w parse_colors

Kod: Zaznacz cały

patt = new RegExp(conf.colors_regex[i], "gm");
Czyli /wyrazenie/i nie ma racji bytu w konfigu, a JavaScript jest na tyle "bidny", że (?i) nie obsługuje wcale (to też sprawdzałem).

"gmi" by załatwiło sprawę, ale rozumiem, że ten modyfikator na poziomie globalnym nie ma sensu, tzn. byłby bardziej upierdliwy niż jego brak. Zatem bez podłączenia np biblioteki XRegExp nie mam na co liczyć.

Pomysł z kropką jest na tyle prosty, że aż mi żal, że sam na to nie wpadłem. Thx.
ODPOWIEDZ