Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Dunbar
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2010 12:26

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Dunbar »

Witam,

Wróciłem po dłuuuugim czasie do gry. Bardzo mi się podobają zmiany i nowy klient. Myślę że świetne rozwiązanie na początek. Naprawdę dobra robota.

Ale mam z nim problem - nie zapisują mi się makra. Wykasowałem sobie makro na "góra" i "dół" bo mi nie pasują przyciski przy których było to zapisane. No i się okazało że żadne makra mi się nie zapisują... mimo ze wyskakuje takie zielone coś z "konfiguracja mak została zapisana". Sprawdzone na Firefoxie i IE. Proszę o pomoc.

Przepraszam już wymyśliłem jak to działa. Najpierw trzeba kliknąć dodaj potem zapisz... Przerosło mnie.

Dodatkowo - czy byłby ktoś tak miły i udostępnił jakiś dobry config do zaimportowania ? Bo wydaje mi się że jest taka możliwość.

Dunbar
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nrdan »

Cześć!

Prośba o podpowiedź jak w oficjalnym kliencie ustawić przelształcenie tekstu żeby np. przy ob siebie w linijce "Masz na sobie" wyświetlała się ona cała - wraz z wymienionym w dalszej części zdania ekwipunkiem - na jakiś kolor.
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Airhil »

Nrdan pisze: 09 lis 2018 11:06 Cześć!

Prośba o podpowiedź jak w oficjalnym kliencie ustawić przelształcenie tekstu żeby np. przy ob siebie w linijce "Masz na sobie" wyświetlała się ona cała - wraz z wymienionym w dalszej części zdania ekwipunkiem - na jakiś kolor.
viewtopic.php?f=15&t=814#p50580 i koloruj tekst.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nrdan »

Airhil pisze: 09 lis 2018 17:06
Nrdan pisze: 09 lis 2018 11:06 Cześć!

Prośba o podpowiedź jak w oficjalnym kliencie ustawić przelształcenie tekstu żeby np. przy ob siebie w linijce "Masz na sobie" wyświetlała się ona cała - wraz z wymienionym w dalszej części zdania ekwipunkiem - na jakiś kolor.
viewtopic.php?f=15&t=814#p50580 i koloruj tekst.

Dzięki, ale niestety nie ogarniam i niewiele mi ta podpowiedź pomogła :mrgreen:
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Astida »

Można to zrobić zdalnie przez plik konfiguracji ale bardziej chodzi o to że raczej nikt gotowych rozwiązań Ci nie poda
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Airhil »

Nrdan pisze: 09 lis 2018 17:13
Airhil pisze: 09 lis 2018 17:06
Nrdan pisze: 09 lis 2018 11:06 Cześć!

Prośba o podpowiedź jak w oficjalnym kliencie ustawić przelształcenie tekstu żeby np. przy ob siebie w linijce "Masz na sobie" wyświetlała się ona cała - wraz z wymienionym w dalszej części zdania ekwipunkiem - na jakiś kolor.
viewtopic.php?f=15&t=814#p50580 i koloruj tekst.

Dzięki, ale niestety nie ogarniam i niewiele mi ta podpowiedź pomogła :mrgreen:
W pierwsze pole wpisujesz

Kod: Zaznacz cały

^.*Masz na sobie.+\.$
I wybierasz kolor.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nrdan »

Werbat pisze: 09 lis 2018 17:23 To 'ogarnij'. Mamy przyjechać i zrobić za Ciebie?
Nie, zdecydowanie wolałbym żebyś nie wychodził z tego ośrodka, w którym aktualnie przebywasz.

@Airhil, bardzo dziękuję za pomoc!
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Astida »

@Airhil chociaż wytłumacz co to robi i dlaczego działa.
Pomoc do przekształcania tekstu

OPIS
Reguły przekształcania tekstu służą do modyfikacji komunikatów otrzymywanych z Arkadii. Wybrany fragment tekstu jest znajdywany za pomocą wzorców wyrażeń regularnych. Następnie może on zostać ukryty, pokolorowany, zmieniony w inny lub wywołać jeden ze zdefiniowanych dźwięków.
Reguły są stosowane w kolejności w jakiej zostały zdefiniowane. Można ją zmienić przeciągając daną regułę w inne miejsce.
Kolory zdefiniowane na Arkadii komendą 'kolor' mają zawsze najniższy priorytet.

ZMIENNE
$$ - cały analizowany komunikat z Arkadii
$0, $1, ... - kolejne podciągi wyrażenia regularnego
%% - znaleziony fragment pasujący do wzorca
%0, %1, ... - kolejne wyrazy znalezionego fragmentu pasującego do wzorca
%-1, %-2, ... - znaleziony fragment pasujący do wzorca bez odpowiednio pierwszego, drugiego itd. wyrazu

PRZYKŁADY
wzorzec tekstu: polnoc
kolor tekstu: #260606
efekt: wszystkie wystąpienia wyrazu 'polnoc' zostaną pokolorowane na kolor bordowy

wzorzec tekstu: atakuje cie
zmieniony tekst:
dźwiek: Bip
efekt: wszystkie wystąpienia ciągu 'atakuje cie' nie będą wyświetlane i wywołają dźwięk 'Bip'

wzorzec tekstu: ^(\w+ \w+ \w+|\w+) atakuje cie!$
zmieniony tekst: !!! ATAK ($0) !!!
efekt: komunikaty o ataku przez postać o opisie jedno lub trzywyrazowym będę modyfikowane, zmienna $0 przyjmie wartość opisu atakującego
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Airhil »

Astida pisze: 09 lis 2018 18:16 @Airhil chociaż wytłumacz co to robi i dlaczego działa.
Pomoc do przekształcania tekstu

OPIS
Reguły przekształcania tekstu służą do modyfikacji komunikatów otrzymywanych z Arkadii. Wybrany fragment tekstu jest znajdywany za pomocą wzorców wyrażeń regularnych. Następnie może on zostać ukryty, pokolorowany, zmieniony w inny lub wywołać jeden ze zdefiniowanych dźwięków.
Reguły są stosowane w kolejności w jakiej zostały zdefiniowane. Można ją zmienić przeciągając daną regułę w inne miejsce.
Kolory zdefiniowane na Arkadii komendą 'kolor' mają zawsze najniższy priorytet.

ZMIENNE
$$ - cały analizowany komunikat z Arkadii
$0, $1, ... - kolejne podciągi wyrażenia regularnego
%% - znaleziony fragment pasujący do wzorca
%0, %1, ... - kolejne wyrazy znalezionego fragmentu pasującego do wzorca
%-1, %-2, ... - znaleziony fragment pasujący do wzorca bez odpowiednio pierwszego, drugiego itd. wyrazu

PRZYKŁADY
wzorzec tekstu: polnoc
kolor tekstu: #260606
efekt: wszystkie wystąpienia wyrazu 'polnoc' zostaną pokolorowane na kolor bordowy

wzorzec tekstu: atakuje cie
zmieniony tekst:
dźwiek: Bip
efekt: wszystkie wystąpienia ciągu 'atakuje cie' nie będą wyświetlane i wywołają dźwięk 'Bip'

wzorzec tekstu: ^(\w+ \w+ \w+|\w+) atakuje cie!$
zmieniony tekst: !!! ATAK ($0) !!!
efekt: komunikaty o ataku przez postać o opisie jedno lub trzywyrazowym będę modyfikowane, zmienna $0 przyjmie wartość opisu atakującego
Moje, czy zacytowane? Moje ma wyjaśnienie w poście, do którego link podałem wyżej. A jak się pokopie w temacie, to ludzie tam bardzo prosto wyjaśnili, co i jak. A powyżej jest wszystko podpisane.
Infi
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2018 16:17

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Infi »

Hej,
Nie jestem pewien, czy to odpowiednie miejsce do zgłaszania tego typu błędów, ale w tym temacie padły już przed laty podobne słowa, zatem ośmielę się poinformować:

Generator imion nie działa. Ten z linków:

http://generaterandom.name/fantasy.html
http://arkadia.rpg.pl/generator-imion
ODPOWIEDZ