Mudlet 4.* - skrypty + mapper

Forum techniczne Arkadii.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Mudlet 4.* - skrypty + mapper

Post autor: Prav »

Hej. Po dłuższej przerwie zainstalowałem na świeżo mudleta i skrypty (łatwiej się to instaluje i konfiguruje).
Po wstępnej konfiguracji nadal nie działają mi:
1. Bindowanie skrótu do otwierania bram w Campagrotta - odbijam się od bramy, mapa cofa pozycję poprawnie ale nie pojawia się podpowiedź/aktywacja bindu z poleceniem otwarcia bramy. Trzeba gdzieś to włączyć czy może dopisać pattern w jakimś triggerze?
2. Po krótkiej walce udało mi się skonfigurować /db i /ob. W praktyce działa: bronie są wyciągane, dobywane i chowane gdzie trzeba. Ale po dobyciu nie zmienia się status w stopce (cały czas jest "Bronie: off"). Może tak zostać? To tylko kosmetyka, czy ten status jest wykorzystywany w innych skryptach, które mogą przez to źle działać i lepiej to poprawić? Konfiguracja nie była oczywista, ponieważ pomoc zawiera przykłady ze starych plików (nie json), a używam dwóch broni z pochew. Może ktoś wkleić poprawny fragment z pliku konfiguracyjnego (dla dwóch broni)?
Berad
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2019 18:55

Re: Mudlet 4.* - skrypty + mapper

Post autor: Berad »

Czy obecnie klient w wersji appimage na linuxach może odpalać dzwięki za pomocą domyślnych funkcji?
Z tego co widzę jakiś czas temu był problem z zapakowaniem gstreamera do wydania appimage i teraz sam nie wiem, czy brakuje mi zależnośći, czy też jedynym wyjściem jest kompilacja ze źródeł(czego chciałbym uniknąć)?

Edycja.
Ostatecznie skompilowałem z kodu, ale muszę przyznać, że instrukcja dla Debiana przy pomocy gita to mały koszmar. Wersja domyślna to 4.16 development(na której powyższe skrypty mają problem), a wersja -branch to 4.6, której nie idzie zaktualizować wewnątrz klienta.
Udało się ściągając kod 4.16 stable, który jest podlinkowany w instrukcji dla Ubuntu. Podczas kompilacji sypało warningami, ale program ruszył i odtwarza dzwięki.
Aro
Posty: 20
Rejestracja: 07 lut 2021 10:46

Re: Mudlet 4.* - skrypty + mapper

Post autor: Aro »

a probowales zagadac na dc na kanale mudleta?
ludzie sa chetni do pomocy i napewno poprawia bledy jesli jakies sa
aro
ODPOWIEDZ