SAMOUCZEK NPC

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Bromil
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2018 18:22

SAMOUCZEK NPC

Post autor: Bromil »

Witajcie!

Ostatnio zderzyłem sie z pewnym problemem który moim zdaniem występuje na początku
przygody z Arkadia. Mianowicie chodzi o nowych graczy którzy zadają mnóstwo pytań,
przypuszczam że nie wszyscy od razu trafiają na forum bądź discorda. Osobiście spotkałem
sie z kilkoma reakcjami gdzie ludzie rezygnują z gry bo nie potrafią się poruszać po Arce.
W dzisiejszych czasach , w każdej grze istnieją npce które ciągną za rękę nowych graczy.
Uważam ze to bardzo by ułatwiło wszystkim życie , nowym jak i starym graczom.
Nowi mieli by miejsce w którym mogli by uczyć sie podstawowych rzeczy, typu podnieś przedmiot,
otwórz drzwi, dobądź broni itd. Proponuję żeby taki npc znajdował się na lokacji startowej.
I miał dla nowego gracza który zadeklaruje potrzebę pomocy kilka zadanek bez których nie wyjdzie
z osady. Gracze którzy nie zgodzą się na pomoc ,mogą opuścić lokacje.

NPC powinien zaczepiać sam gracza jak tylko postać pojawi się na lokacji startowej.
I dawać zadania typu , zapytaj kogoś o coś, otwórz drzwi, obsługa poczty,banku, karczmy, kuźni itd.
No i ostatnie zadanie system walki.

W ten sposób łatwiej nowy gracz przyswoi sobie natychmiast grę i nie wyłączy jej po minucie
bo nie będzie mógł się odnaleźć. Wierze że w Arce są może jacyś npce którzy odpowiadają na różne pytania
Ale w formie która przedstawiłem było by to najbardziej czytelne dla każdego nowicjusza.
ODPOWIEDZ