Rany w trupie

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Rany w trupie

Post autor: Vinzt »

Jeszcze mi sie nie udalo dobic do takiej wytrzymalosci :D, i pewnie sie nie uda!
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Rany w trupie

Post autor: Deli »

Masakre można dostać bezboleśnie na arenie u gladiatorów (chyba) :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Jaharon
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2009 23:41

Re: Rany w trupie

Post autor: Jaharon »

Vinzt pisze:Oo! ciekawy pomysl!

Kiedys myslalem nad tym - ale doszedlem do wniosku, ze w koncu mielisbysmy 50 stron opisu blizn..

(...)

Zmniejszylo by takie rozwiazanie (przynajmniej dla mnie) bol po zgonie :]
Zgon wcale nie musiałby resetować blizn.
Wręcz właśnie przeciwnie. Zgadzam się.
Wszyscy wiedzą jak bolesne są zgony więc może byłyby to pewien prezent na "otarcie łez" i z czasem by zmieniał opis z np. "świeża blizna", przez np. "zarośnięta blizna", "stara blizna" do "ledwo widoczna blizna" (nie znam się na anatomii, sam blizn też nie mam więc proszę o wyrozumiałość w tej materii - to tylko przykład) aż w końcu po iluś godzinach gry by całkowicie zniknęła o ile wcześnie by się nie zarobiło podczas zgona nowej nadpisującej starą (ale tylko z masakry właśnie).

Po powrocie do żywych mógłby pojawiać się komunikat, że dorobiło się pokaźnej blizny by można było sobie zapisać kto nam tę bliznę zmalował - jak już wyżej wspomniano - dobry temat do erpega...

Natomiast czy dało by się wmontować w opis blizny od jakich obrażeń powstała to już ciężko powiedzieć, ale podejrzewam, że raczej nie byłoby to zbyt łatwe (czytaj - kodowanie zajęłoby wizom dużo czasu) więc jeżeli już to po prostu "[świeżość] [random_rozmiar] [random_wygląd] blizna." i tyle... (np. "ledwo widoczna długa pomarszczona blizna" lub "Świeża rozległa gładka blizna.").

Samo kodowanie i testowanie natomiast z racji, że nie ingeruje w mechanikę mogłoby się odbywać "na żywca", że się tak wyrażę. W końcu materiału do testów jest sporo i wątpię by kiedykolwiek zabrakło... :twisted:
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Rany w trupie

Post autor: Brorok »

A co jest trudnego w sprawdzeniu typu obrazen, jakie zadawala bron, ktora zadano ostatni cios? Blizna "po zmiazdzeniu", "po rozcieciu", "po nakluciu", etc? Opisy by trzeba wyprodukowac dla wszystkich typow obrazen i spokoj.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
ODPOWIEDZ