Forum Q&A

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Forum Q&A

Post autor: Airhil »

Akali pisze:Hej,

Jest już postawione to forum Q&A w wersji alfa, bardzo fajnie się zapowiada, taki Arkowy Stackoverflow :)

To kto chciał tak bardzo mi w tym pomóc?

Po 1. jakieś pomysły na kategorie? Żeby dodać pytanie trzeba wybrać kategorię. Póki co dodałem takie *przykładowe*, teraz trzebaby pewnie coś usunąć, co dodać, zmienić nazwę :)

Kod: Zaznacz cały

Kategorie nadrzędne:
Mechanika - 0 pytań
Ogólne - 1 pytanie
Opisy - 0 pytań
Pomysły - 0 pytań
Sapkowski - 0 pytań
Stowarzyszenia - 0 pytań
Spotkania - 0 pytań
Warhammer - 0 pytań
Zawody - 0 pytań
Zadania - 0 pytań
Zarabianie - 0 pytań
Zasady - 0 pytań
```

Można też dorobić subkategorie, a raczej przerobić model tego co wkleiłem wyżej żeby wyglądało np. tak:
-Ogólne
--Spotkania
--Zasady
-Mechanika
--Zawody
-Lore
--Sapkowski
--Warhammer
+ dodając pytanie można dodawać dowolne tagi,
np. ktoś mógłby zadać pytanie w kategorii - Lore, subkategorii - Warhammer i tagami - loren, historia, elfy
Zostałbym przy samych tagach. Niektóre pytania mogą pasować do kilku kategorii. (na przykład ktoś chciałby wiedzieć, jak połączyć świat młotka z Sapkiem i wtedy co ma zrobić?). Tak trochę jak masz na stronie z bronią i zbrojami, wybierałoby się istniejące tagi (ewentualnie dodawało nowe) i wśród takich wyszukiwało pytań/odpowiedzi.
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Forum Q&A

Post autor: Strideo »

Serwus!

Wyszukiwanie po tagach jak najbardziej OK, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kategorie filtrowały tagi i wklejały konkretne pytania/odpowiedzi wedle tagów do danych działów. Wtedy byłyby dwie opcje. Szukanie po tagach/słowach kluczowych etc., jak i najzwyczajniejsze w świecie wejście na dany dział i czytanie wszystkiego co ma ten konkretny tag po kolei.

Moje 0,03PLN wedle prośby z wcześniejszego posta.
Strideo
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Forum Q&A

Post autor: Gixx »

Forum ruszyło. Jest do znalezienia pod adresem:
http://arkadia.ethel.pl/qa/

bądź na stronie Akali:
http://arkadia.ethel.pl
po kliknięciu zakładki QA.

Wielkie dzięki dla twórcy! Zapraszam do zadawania pytań i udzielania odpowiedzi z myślą o przyszłych pokoleniach.
ODPOWIEDZ