Spec z palca

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Spec z palca

Post autor: Ethian »

Hej,

Chciałbym poruszyć dyskusję w sprawie pomysłu wprowadzenia speca z tzw. palca.
Nie będzie tu konkretnych rozwiązań, jedynie pewnego typu zarys, ale chcę zobaczyć reakcję graczy na sam pomysł.

Pomysł wprowadza zmianę obecnego speca, który jest losowany automatycznie zamiast zwykłego ciosu, na spec wyprowadzany z palca, a więc komendą podczas walki.
Cios specjalny mógłby być jako dodatkowy cios w rundzie, chodź dla mnie lepszym rozwiązaniem byłoby aby zastąpił on cios tak jak jest obecnie.
Największa zmianą byłby fakt, iż spec byłby uznawany jako manewr. A więc to gracz musiałby zdecydować, czy chce zasłonić, przełamać czy wyprowadzić cios specjalny.

Plusy:
- większe zaangażowanie w walkę zależne od gracza, zarówno z mobami jak i graczami.
- znaczne obniżenie wartości bojowej osób idlujących, czy siedzących na tel bo kolega ciąga po expach
- Konieczność zebrania większej drużyny przy wyprawach etatowych czy po magię (mniejsza siła bojowa)

Minusy:
- Mniejsza siła bojowa
- Gorsze expienie graczy idlujących
- Czas oraz nakład pracy wymagany jest by zbalansować spece.


Jako, że spece byłyby traktowane jako manewr należałoby je wzmocnić/zmodyfikować, być możę dodając jakieś nowe właściwości. Np. legionista miałby x% szansy na złamanie zasłony wroga, strażnik miałby x% szansy na wytrącenie broni oraz zadanie obrażeń jednocześnie.

Zapraszam do dyskusji
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Spec z palca

Post autor: Tercoral »

Było...

Ja to bym chcial widziec takie cos:
Spece z wyidlowanych zawodow sie sumuja i za forme mozna sobie zaspecowac manewrem z poprzedniego zawodu.

Czyli mialem glada, mam straznika to se czasem moge uzyc poteznego ciosu dla smaku do wytracenia :)

Chociaz co za roznica moby i tak padaja i tak padaja...
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Spec z palca

Post autor: Werbat »

Ja za, kocham spece z palca.

Ale ale, to się nie wydarzy. Tak samo jak zawody nie powrócą do gildii, a GP-ki nie będą już GP-kami ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Spec z palca

Post autor: Evandeil »

Spece z palca juz byly. Z jakiegos powodu zostaly wycofane.
Obrazek
ODPOWIEDZ