Samouczek dla nowych graczy.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Slam
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2016 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Slam »

Rozumiem to myślenie bo przez to przebrnelismy kiedys i wydaje nam się to normalne. Dostrzegłem to dopiero jak moja zachciała zagrać. Wtedy nas ciagnelo w arce jeszcze cos innego - swiat byl pelen. Kolejki po paredziesiat osob - wszystko żyło. Dziś jakbym się dorwał do gry i miał się męczyć jeszcze z komendami nie wiem czy by mi się chciało. Ponadto dodałem samouczek dobrowolny - wybieramy czy go chcemy czy nie. Nie zaszkodziłby napewno.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Fuggazi »

Slam,
Jeśli ktoś zdecyduje się na grę w Arkę, to na pewno nie będzie to osoba niecierpliwa, wychowana na kulturze obrazkowej i "wszystko podane na tacy, tylko kliknąć". Tu trzeba odrobiny samozaparcia. Głodu czytania i odkrywania samemu pewnych rzeczy.
Jeśli ktoś tego nie załapie za pierwszym razem, to raczej nie ma co sobie robić nadziei, że go to wciągnie.
Moim zdaniem help w postaci komendy ?, elementarz i na początku wskazanie tychże, w zupełności powinny wystarczyć. Dociekliwy gracz, zawsze znajdzie pomoc, czy to w świecie Arki, czy w necie, choćby na forum czy na wiki. A linki do tych stron walą po oczach już przy samym oknie logowania ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Raenn »

I znów wskażę paluchem na siebie jako chodzący przykład gracza z ery obrazka, który odbił się pare razy aż został. Dobra, ja jestem przypadkiem wyjątkowo upartym, ale sądzę, że podobny poradnik mógłby zachęcić do gry sporo podobnych do mnie acz miej osłowatych pokrak. Jeśli faktycznie zamiary są takie, aby w Arkadię zaczęło grać trochę sporo osób a nie hermetycznie zamykać grę aż do śmierci naturalnej, to samouczek jest genialnym pomysłem. Wioska startowa, elementarz i pomoc do komend to troche mało. Nie tłumacza dostatecznie wiele, by móc w miarę swobodnie grać.
Slam
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2016 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Slam »

Temat rozumiem umiera? Nie ma zainteresowania z gory?
Awatar użytkownika
Sadriviel
Posty: 79
Rejestracja: 23 mar 2016 07:37

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Sadriviel »

Zgłoś pełen pomysł, z gotowymi opisami rozwiązaniami, na Arce komendą <zglos pomysl>. Bardzo rzadko Wizowie napiszą Ci na forum zdecydowane TAK lub NIE. Może pracują nad tym, a o tym nie wiemy? Może będzie po świętach razem z łukami i końmi? :)
Cierpliwość i spokój nie są moimi cnotami.
Slam
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2016 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Slam »

Zapomniałeś dodać magii i wiedzminów ;)
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Gianna »

Tutaj jest potrzebny zupełnie inny sposób rozumowania niż w większości współczesnych gier, więc nawet ktoś w miarę ogarnięty może się odbić od Arkadii, nie wiedząc zupełnie, co się dzieje. Oczywiście pięknie by było, gdyby nie trzeba nic robić a ludziska sami by znajdywali Arkę i jeszcze całkiem sami się uczyli w niej odnajdywać, ale jednak w większości przypadków tak nie jest. Nawet swoich znajomych (osobiście uważam, że raczej inteligentnych) czasem muszę poprowadzić trochę za rączkę, żeby się nie zniechęcili. W każdym razie samouczek by się przydał (R.I.P. gnomie ze statku, byłeś taki uroczy <3), ale nie zaszkodziłoby też jakieś wprowadzenie na stronie głównej. Wiem, wiem, jest wiki, ale jednak ktoś kto trafi na samą stronę z otchłani internetu zobaczy tam... nic, w sumie żadnych informacji, na co trafił. Nie zaszkodziłoby, gdyby pod napisem "WITAJ NA ARKADII" a logowaniem był odnośnik do strony pod tytułem "A co to w ogóle jest ta Arkadia, zapytujesz?" Coś takiego jak ultra noobowy poradnik na stronie Barsawii.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Rafgart »

Jesli gra sie z klienta WWW i zaklada nowe konto, to pojawia sie prosty samouczek. Na razie jest on wystarczajacy.
Informacja czym jest Arkadia pojawia sie na stronie glownej, gdy przechodzi sie do niej z reklamy, facebooka, generatora imion itd. Nie spodziewam sie, by duzo calkowicie nowych osob trafialo na Arkadia po prostu znajdujac ja w google.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Bargian »

Zdazaja sie takie osoby i od razu sa odrzucane przez mur, ktorym jest gra tekstowa. Dla zupelnie nowych osob jest to bardzo duze utrudnienie i szkoda by bylo tracic potencjalnych nowych graczy tylko dlatego, ze sie nie wprowdzilo jakiejs drobnej opcji.

Np. kiedys bylo cos takiego jak 'opiekunowie'. Ot klub osob pomagajacych nowym graczom. Przywrocic klub i dodac dla zoltodziobow opcje 'wezwij opiekuna'. Bylby to list do opiekunow z danej domeny od zoltodzioba. Dla wizow troszke roboty, dla osob ktore chca pomoc dla nowych przyjemne doswiadczenie (wiem ze sporo osob chcialoby pomoc) a dla zoltodzioba czasem jedyna mozliwosc przebrniecia przez poczatkowe trudnosci.

Rafgarcie, moglbys podzielic sie informacja, skad wiesz ze jest wystarczajacy? Moze faktycznie jakis nowy gracz po przejsciu tego samouczka tak stwierdzil, to moja sugestia jest wtedy bez sensu.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Samouczek dla nowych graczy.

Post autor: Airhil »

Nie jest wystarczający. Wiem, bo wprowadziłem kilka osób i co chwila było "ej, to jest bez sensu", "nie umiem tego zrobić", "mogę go zabić?", "a to nie działa" i wiele wyjaśniania, że nie napełnia się bukłaka wodą, ale z fontanny czy inszego źródła.
ODPOWIEDZ