Exp

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Exp

Post autor: Brorok »

re: up

Proste - dajcie mozliwosc okradania bankow. Najlepiej tak, zeby druzyna napadajaca dostawala ledwie ulamek tego, co znika z kont. Expiarze beda expic na bardzo silnej ochronie bankow, a kupcy albo beda tracic kase, albo jej broniac: zycie. Dla rownowagi rabusiow i tak utlucze jakis demon albo inny Zakon.

Pozdrawiam.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Exp

Post autor: Werbat »

I konie!
I łuki!
I magię!

DAJCIEDAJCIEDAJCIE!

Brorok, skąd ty się wziąłeś?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Mahzar
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009 16:11

Re: Exp

Post autor: Mahzar »

From da Hell.

A tak naprawdę (nie bijcie) czy to Arkadia jest tak "zacofana" czy Barsawia taka "nowoczesna"? Grałem tam, nie ma problemu z łukami, końmi a magii nie ma bo to świat Tolkiena. Czy tak trudno zakodować to?
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Exp

Post autor: Ulik »

Magia jest na arce... tylko nie dla graczy, bo
a) rozpi... hmm... obróci w perzynę cały balans
b) 'gildia magów' zarówno w jednym świecie jak i drugim musiałaby powstać jako organizacja elitarna, a stosunek Administracji do nich jest dość klarowny.
c) wraz z magia musiałby powstać cały system traktowania 'czarowników, czarowników' przez przedstawicieli co gorliwszych sług Imperatora, a nawet obu, oraz rozbudowanie 'podstawowego' systemu czarów o możliwość przypadkowego przyzwania demona Czincza albo odpalenia czaru w inny cel, w przypadku nieudanego 'casta' :twisted:

Co do koni to wypowiadać się nie będę... niby fajnie by było, ale trzeba się zastanowić czy na pewno są potrzebne przy obecnej długości traktów ? Co innego zwierzaki pociągowe, jakieś osły, muły.. może wozy... dla zapalonych handlarzy sprzętem ;)

Łuki to już zupełnie nie do zrobienia pomysł... na Arce jeśli lokacja jest obok lokacji może je dzielić tylko ścianka działowa, mogą je dzielić dziesiątki mil. Ze strzelaniem na tej samej lokacji podobnie, niektóre (na świeżym powietrzu) zajmują 2 metry kwadratowe, inne rozciągają się na kilometr. Tego jak dużą powierzchnie zajmuję lokacja nie ma nigdzie w jej kodzie oznaczonego (z tego co się orientuję). Nawet jeśli ktoś wymyśli jakieś sensowne rozwiązanie to trzeba by je jeszcze równie sensownie zakodować....
Już łatwiej byłoby (chyba) zrobić noże do rzucania i pistolety, które spokojnie mogą działać w walce jak stary 'spec z ręki'.

Lepiej skupić się na sensownym rozwiązaniu umiejętności niebojowych.. może uda się doczekać tej reformy, niektóre zmiany już widać w świecie. ;)
Wbrew pozorom wcale nie jest to łatwa sprawa, bo sprzęt wyrabiany przez graczy musi się do czegoś nadawać, miło by było gdyby to nie były tylko bronie, zbroje, ubrania i pierdołki używane w walce i okolicach... choć do tego musiałby powstać system domków dla graczy, wtedy niczym w ultimie mógłbym przed południem ścinać drzewa, po południu robić krzesła, a wieczorem sprzedawać je na placu w Novi... na który oczywiście dowiózłbym je wozem :D
Mahzar
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009 16:11

Re: Exp

Post autor: Mahzar »

Zrobić organizacje majstrów-roboli, i robienie domków stoi otworem. Tylko trza wziąć poprawkę na fajrant co 5 minut :PP. A tak naprawdę, tymi lokacjami to nie jest jakiś wielki problem wg. mnie. Są gorsze odstępstwa od rila ;P.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Exp

Post autor: Brorok »

Werbat pisze:I konie!
I łuki!
I magię!
No przeciez przed swietami beda...

Moja notka to byl zart. Kupowanie expa za kase tez bedzie przed swietami. A ja tez bym sie napil.

Jesli mam jakis komentarz, to chyba tylko taki, ze za szybko oceniasz. Wiec ocen to: wzialem sie z bezdennej otchlani Andagialasow, albo ze spalonej wioski miedzy Kreutz a Blekitna Wstega, za co pozdrawiam Oscara i tego kolesia, co go nie pamietam, a sfingerowalem.

I wszystkich innych tez.

EDIT: Styl.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Exp

Post autor: Werbat »

A to jak żart, to sorry ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Exp

Post autor: Gniot »

:D hehehe ... a w druga strone tez bedzie ? chcialem zamienic b doswa ma 1000 mithryli !!
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Exp

Post autor: Visborg »

A miał bym na Tobie chociaż nieznaki? To się mogę zastanowić. ;] Ale obniż cenę... :P
Lintan
Posty: 10
Rejestracja: 27 lut 2009 23:01

Re: Exp

Post autor: Lintan »

Co do wymiany kasy na Exp to (ja tam sie nie znam)
ale w pewnym stopniu to może powinno być mozliwe (inne pytanie czy jest do zrobienia). Mozna by się zapisywać na uczelnię (płacąc za naukę) i - w jakis sposób studiując zdobyć troche wiedzy w danym dziale generalnie zwiększając to co w cechach nazywa się "mądrość". Przy czym najpierw trzeba by mieć inteligencję na np. co najmniej "Pojętny". Może także niektóre inne parametry można by "trenować" w ten sposób.

Hm..pisaliscie tez o wymianie Exp-> pieniądze..to może można by sie jako wykładowca zatrudnić?;)
Zablokowany