Wyznaniowka Solkana

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Norcerno »

Hmm, faktycznie, dzięki za pomoc. Jednak palenie czarownic na stosie nadal pasuje.
Ysar

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Ysar »

Zwalczanie Chaosu ogniem/palenie mutantów na stosie - zdecydowanie pasuje :D Zdaje się miecz Solkana jest płonący więc odniesienia do ognia i palenia chaosników jak najbardziej wskazane.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Norcerno »

Skąd ten płonący miecz? Przejrzałem wiele źródeł, tego nie widziałem.
Ysar

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Ysar »

Ogólnie stąd http://www.madalfred.com/Articles.html a konkretnie do pobrania plik ale po angielsku: http://www.madalfred.com/articles/Solkan2.rtf
Nie wiem czy w 100% kanoniczne ale w przypadku młotka to wszystko zależy od edycji... Wspomnienia o nim były też, w jakimś opowiadaniu ale nie pamiętam gdzie. Jutro poszukam.

edit:Szlak Wiedźmołapa (The Way of Witchfinder) – Brian Craig ostatnie opowiadanie z "Jeźdźcy wilków" dotyczy przygód kapłana Solkana w Bretonii. Jak ktoś ma to sama chętnie przeczytam chociaż podobno jakości jest tragicznej ;)

Poza tym wszystko zależy jak podejść do problemu - w I Sigmar był taki sobie i Łowcy niby byli tez trochę w jego imieniu, w II zaś Solkan wyleciał i jego działkę z czarownicami przejął Sigmar... Nie mniej jednak myślę, że bezpiecznie można przyjąć opcję ze zwalczaniem chaosu OGNIEM i zostawić biedne, nieistniejące na mudzie czarownice :D

edit re down
Zbiór jest bardzo fajny, chociaż czasem trudno stwierdzić co jest faktycznie z podręcznika a co twórczością MG ;) Ale mi osobiście nie przeszkadza, bo fajnych materiałów nigdy dość i samej na pewno nie chciałoby mi się szukać wszystkiego ;)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016 10:29 przez Ysar, łącznie zmieniany 2 razy.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Norcerno »

Ooo, widzę sporo ciekawych tematów. Biorę się do czytania. :D Dzięki.
Bonkil
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2015 23:37

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Bonkil »

Ja bym tak ochoczo nie umieszczał opisów na forum publicznym wyznaniówki, która ma charakter nieco
tajemny, jako że jak z wyżej podanych źródeł była wytrzebiona przez Chaos, a jej niedobitki pozostały do dziś
w cieniu niesławy.
Ogólnie solkaniści mają trochę taki charakter militarny, a w swoich strukturach przypominają nieco kościół,
więc dałbym im tytuły, a charakter emotów skupiłbym wokół wymierzania sprawiedliwości na własną rękę
(oczywiście w imię Solkana).
Co się żaś tyczy Łowcy Czarownic, nie widzę przeciwwskazań, by uczynić z najstarszych wyznawców tej wiary
Łowcami Czarownic, zarówno w tytule, jak i dostępnych tylko dla nich emotach. Stanie się jednym
z nich byłoby dostępne jedynie poprzez inicjację, tu dałbym np. pielgrzymkę na ziemie zakazane, odwiedziny
rycerza chaosu czy innego przeciwnika, który chrzest Łowcy Czarownic by zakończył.
Oczywiście wszystko zależy od wizów.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Norcerno »

To czego nie powinno się tu umieszczać mam zaplanowane, myślę jednak że ogólne emocje można by wrzucić. A szczególnie sugestie do nich. Przyjmę każdą ilość.

I dzięki za pomysł z tytułami.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Terenes »

Wyznaniowki maja zwykle pewne aspekty do wyboru. Tak jest np. u Ranalda, Sigmara czy Morra. Mozna wiec zrobic rozne aspekty i Solkanowi oraz Lowce Czarownic wplesc jeden z nich. Mozna tez zrobic ogolnie wyznaniowke bogow prawa i dac w nim do wyboru Solkana, Alluminasa i Arianke. Szczegolnie ten ostatni musial by byc zupelnie tajny.
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Norcerno »

Wszystko będzie tajne/jawne w zależności od uznania gracza. Arianka chyba odpada, nawet modłów nie wysłucha. Ktoś musiałby mnie do tego przekonać/podać rozsądne pomysły. :)
Z założenia wyznawcy Solkana będą bardziej agresywni, niezmiennie praworządni, natomiast wyznawcy Alluminasa troszkę spokojniejsi, bardziej nastawieni na "oświecenie", a ich wyznanie będzie nieco mistyczne, niezrozumiałe.
Oczywiście to tylko spekulacje, wizowie zrobią i nie zrobią to/tego czego chcą/nie chcą.

Zapraszam do dalszej dyskusji.
Bonkil
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2015 23:37

Re: Wyznaniowka Solkana

Post autor: Bonkil »

tytuly:

Ukryte

tatuaz:

Na wierzchu twojej prawej dloni widnieje prosty tatuaz pojedynczej strzaly skierowanej ku gorze,
wyraz twojej wiary w praworzadnego Solkana.

Na wierzchu jego prawej dloni widnieje prosty tatuaz pojedynczej strzaly skierowanej ku gorze.

Na wierzchu jego prawej dloni dostrzegasz prosty tatuaz pojedynczej strzaly skierowanej ku gorze,
symbol wspolwyznawcy w wierze do praworzadnego Solkana.


emocje:

> sozasmiej sie

Wybuchasz nagle glosno smiechem, a smiech ten roznosi sie zlowrozbnym echem po okolicy.

Wyznawca wybucha nagle glosno smiechem, ktorego dzwiek i ton nie zwiastuja nic dobrego.


> sousmiech

Usmiechasz sie wyrozumiale, gdy twoje mysli zaczynaja niebezpiecznie krazyc wokol
szybkiego wymierzenia kary.

Wyznawca usmiecha sie wyrozumiale, gdyby nie niebezpieczny blysk w jego oku,
ktory zdradza jego zamilowanie do szybkiego wystawiania sadow.


> sozlorzecz

Zlorzeczysz plomiennie wszystkim plugawym mutantom, sila nieczystym, deprawacji
i hochsztaplerstwu, ktore trawia mury miast Imperium, jak dlugie i szerokie.

Wyznawca zlorzeczy plomiennie wszystkim plugawym mutantom, sila nieczystym,
deprawacji i hochsztaplerstwu, ktore trawia mury miast Imperium, jak dlugie
i szerokie.


> sowskaz <kogo>

Wskazujesz ostro palcem na <kogos>, z determinacja i pewnoscia najwyzszego arbitra.

Wyznawca wskazuje ostro palcem na <kogos>, z determinacja godna najwyzszego
arbitra.

Wyznawca wskazuje ostro palcem na <ciebie>, z determinacja i pewnoscia najwyzszego
arbitra.


> sopowitaj <kogo>

Kiwasz do <kogos> dlonia, rad ze spotkania mimo niebezpieczenstw, jakie niesie
ze soba dzisiejszy swiat.

Wyznawca kiwa do <kogos> dlonia, wyrazajac jednoczesnie radosc ze spotkania mimo
niebezpieczenstw, jakie niesie ze soba dzisiejszy swiat.

Wyznawca kiwa do <ciebie> dlonia, wyrazajac jednoczesnie radosc ze spotkania
mimo niebezpieczenstw, jakie niesie ze soba dzisiejszy swiat.


> sozarzuc <kogos> mowa

Nie mogac dluzej powstrzymac kipiacej w tobie zlosci, zarzucasz <kogos> glosna
tyrada o nieskutecznosci sadow i poblazliwosci prostego ludu na ohyde i jawne
poplecznictwo chaosowi, ktore gosci w ich domostwach, swiatyniach i na ulicach
miast, skad trzeba je wyplenic ogniem i zelazem, w imie najwyzszego sprawiedliwego Solkana.

Blednac i czerwieniac sie naprzemiennie, wyznawca zarzuca <kogos> glosna
tyrada o nieskutecznosci sadow i poblazliwosci prostego ludu na ohyde i jawne
poplecznictwo chaosowi, ktore gosci w ich domostwach, swiatyniach i na ulicach
miast, skad trzeba je wyplenic ogniem i zelazem, w imie najwyzszego sprawiedliwego Solkana.

Blednac i czerwieniac sie naprzemiennie, wyznawca zarzuca <ciebie> glosna
tyrada o nieskutecznosci sadow i poblazliwosci prostego ludu na ohyde i jawne
poplecznictwo chaosowi, ktore gosci w ich domostwach, swiatyniach i na ulicach
miast, skad trzeba je wyplenic ogniem i zelazem, w imie najwyzszego sprawiedliwego Solkana.


> soswiatlo

Unoszac wysoko w gorze <pochodnie> z beznamietnym wyrazem twarzy omiatasz okolice
w poszukiwaniu wszelkich oznak chaosu, mamroczac przy tym nieskladnie slowa modlitwy.

Wyznawca unoszac wysoko w gorze <pochodnie> z beznamietnym wyrazem twarzy omiata okolice
w poszukiwaniu wszelkich oznak chaosu, mamroczac przy tym nieskladnie jakas modlitwe.


Narazie tyle, emocje Lowcy Czarownic rozdzielilem od reszty na osobny watek.
ODPOWIEDZ