Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Ennyen »

Przykro to słyszeć - jednak problem baz danych jest spory. Nie po to wizowie dali możliwość posiadania shorta, żeby potem wszyscy i tak znali tych, których spotykają. Wydaje mi się po prostu, że w tym momencie celowość tych naszych opisików jest żadna. I może jednak warto byłoby przywrócić ich sens.
Nie doczytalem, ale jaki jest problem, ze ktos zna imie kogos innego po dlugim opisie ? Ja takiego nie widze, ale osobiscie moze nie mam paranoi identyfikowania kazdego napotkanego gracza, ale jak ktos nawet to robi to co? Uprzedza sie?

Czego tu sie obawiac ?

Jedyne co mi przychodzi do glowy to mozna sie tego obawiac, gdy cos sie przeskrobalo (glupio zachowywalo, nie trzymalo konwencji gry, lamilo itd.), ale po to nie chcemy chyba dodawac anonimowosci... A celowosc opisikow jest taka, ze procz nie zawsze skutecznej bazy danych wiele wiecej one nie daja, przypomne ze byly propozycje wywalenia zapamietywania, mniejwiecej z podobnych powodow... wrogowie sie znaja, wiedza kiedy nie ryzykowac wyjsc/wjazdow i tym podobne bzdury o rozpoznawaniu sie)

Zauwazcie tez, ze manipulacja imionami nie przejdzie bez glebokiej reformy zapamietanych. Moze kiedys czarodzieje zdecyduja sie na cos w ksztalcie friendlisty, kiedy to my decydujemy, ze ktos nas pamieta, a reszcie mozemy przedstawiac sie i ewentualnie oszukiwac do woli.
Trog
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2009 13:19

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Trog »

I jeszcze komende kto wykasowac albo zrobic jak maja czarodzieje by nie bylo widac jak sie nie chce ;) i juz by bylo weselej
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Werbat »

Ennyen pisze:Olbrzymia roznica miedzy kims kto swiadomie pracuje na inna tozsamosc by osiagnac jakis cel, chocby ryzykowne szpiegowanie firstem albo prozaiczne wkrecenie sie na wyprawe i zepchniecie wroga w przepasc przy najblizszej okazji, fantazja graczy ;)
Fajne, erpegowe, marzycielskie, nie-do-zrobienia.

To nie jest "prawdziwe życie", tu nie możesz być Batmanem, którego każdy kojarzy jako fajnego, bogatego kolesia, a który raz na jakiś czas idzie cichaczem kogoś sklepać. Zgodnie ze specyfiką muda jako takiego postać po 'śmierci' się 'odradza', zatem taki szpieg byłby jednorazowy, bo postać 'oszukana' (już nawet nie gracz, zauważ) pamiętałaby, że ktoś taki jest niebezpieczny (pomijam już fakt /join #kanal_gildii "ej, mały duży elf to szpieg puszek jest, tak naprawdę to krasnal i mnie dziś zrzucił do przepaści").
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Caradhras »

@Godar:

Zdalyby sie jeszcze balisty i moze z jeden trebusz a najlepiej ognie greckie :twisted: a w charakterze wisienki na torcie dzialajacy zamzut ;)
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Ennyen »

Werbat, nie widzisz roznicy np miedzy spotkaniem na skellige jakiegos tam elfa, a elfa z komanda ? W masce niezle to pewnie wychodzi, na czarnoodzianych zakapturzonych niektorzy reaguja nerwowo :P
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Raglak »

Ukrywanie tozsamosci daje naprawde duze mozliwosci w pvp (co pokazala chocby wojna mafii z gladiatorami) i nie powinno byc dostepne ot tak, kazdemu, bezproblemowo.
Jasne, fajnie by bylo poerpegowac szpiega, ale zapominacie ze arka to tez wojny miedzi gildiami i przedmioty musza byc balansowane takze pod ich katem.
Zarowno pewna szata, jak pewna maska i pewna mikstura (jedyne rzeczy jakie mi teraz przychodza do glowy i ktore pozwalaja ukryc/zmienic swoj opis) sa dosyc trudno dostepne i tak wg. mnie powinno byc. Latwe ukrywanie tozsamosci, o czym pisal juz Ghazar, prowadziloby do masy przekretow.
A mozliwosc przedstawiania sie jako ktos inny bylaby jeszcze bardziej przegieta.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Caradhras »

Wesprzyj Raglaka
OK
Wspierasz Raglaka w walce ze zwolennikami latwej zmiany opisow i przedstawiania sie jako ktos inny :twisted:
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Seren »

/me uważnie śledzi walkę Caradhrasa o utrzymanie pierwszej pozycji w ilości notek.

Pomysł Viliandera jest fajny, ale.. Albo rzeczywiście byłaby odczuwalna różnica w narastaniu expa - wtedy zaczęłaby się wędrówka ludów, wzrost średniej poziomów i znów trzeba by wsio balansować. Albo różnica byłaby niewielka i nikt by się nie skusił. Czyli podsumowując, efektywność takiej zmiany zależałaby przede wszystkim od rozsądnego zbalansowania, o które nie będzie łatwo.. Do tego exp to temat drażliwy :lol: więc od razu pojawiłoby się milion dyskusji co komu nie odpowiada, co kto inny myśli o płaczach drugiego, syf i malaria..
Ale idea mi się podoba!

Blok na atak po pięciu minutach nieaktywności - zdecydowanie doskonały sposób na przekręty.. a jeśli już miałoby coś takiego powstać, to moim zdaniem pięć minut to za mało. Poza tym dziwnie by to wyglądało.. idzie sobie ZT traktem, natyka się na MCka.. i nie atakuje go, bo ten biedaczek tak stoi zapatrzony i nawet się nie ruszy? Sama z dziką radością przywitałabym jakiś dobry mechanizm, który ochraniałby postać w takich sytuacjach, ale ciężko znaleźć coś, co nie mogłoby być wykorzystane niezgodnie z celem..

Vinzt, niepoprawny marzycielu :D aktorstwo i charakteryzacja to chyba nie na arkowe realia.. (a teatr w Loren mają, to może sobie postawcie konkurencyjny u siebie?).

Ja konsekwentnie, ponownie wnoszę o przyspieszenie środków lokomocji w Ishtar ;)
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Awatar użytkownika
Faiga
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2009 20:31

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Faiga »

Ooo tak, ja się wczoraj tyle telepałam dyliżansem z Wyzimy do Oxen, ze myślałam, że zniose jajko na twardo.
Strielaj, eta amierykanskie trolle!
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Madre i wazne komentarze do madrych i waznych pomyslow

Post autor: Caradhras »

Ja bym optowal za przyspieszeniem Statku na Baccale nie spieszac sie zbytnie da sie przebiec miedzy Piana a Oxen szybciej niz statkiem przeplyniesz ;)
Zablokowany