Emocje i odgrywanie postaci

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Evandeil »

Mimo tego, ze Arkadia przez te wszystkie lata wzbogacila sie o cala mase emotow nadal sa momenty w ktorych nam ich brakuje. Oczywiscie mozna odegrac kazda scene komenda "namysl sie", jednak przy dluzszych scenach zaczyna to wygladac bardzo sztucznie. Wpadlem wiec na pomysl by pod podobny mechanizm podpiac inne komendy, przykladowo:

"zdenerwowany" (wlasny text: podbiega do ciebie) gdzie dla innych by wtgladalo to:
xx yy elf zdenerwwany podbiega co ciebie
Przy podpieciu kilku przymiotkikow pod ten mechanizm zyskujemy tysiace mozliwosci tworzenia emotow, ktore beda wygladac duzo lepiej niz: xx yy elf namysla sie nad czyms podbiega do ciebie

Kilka, ktore mi na predce wpadly do glowy to: zmeczony, zdenerwowany, podniecony, brudny, oszolomiony, roztrzesiony, pijany, mokry, zmarzniety,
itd itp
Temat otwarty na kolejne propozycje.
Jedyna wada tych emotow to to, ze nie oddzialowuja na otoczenie jak niektore emoty i nie pozostaja w opisie, jednak w wielu sytuacjach pozwolily by odgrywac swoja postac duzo lepiej.
Obrazek
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Suvi »

Free emoty. Ble. Elfia zbroja plytowa z Loren tez by byla pomocna przy erpegu.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013 11:37 przez Suvi, łącznie zmieniany 1 raz.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Buluar »

Evandeil;

Rowniez uwazam ze free emoty to kicha. Jesli zas chodzi o odgrywanie postaci to bedac w stowarzyszeniu, wyznaniowce, pochodzeniowce oraz majac zawod masz do dyspozycji ok. 60 emotow (szacowane na wlasnej postaci). Biorac pod uwage, ze czesc sie powtarza, to mysle ze spokojnie 40 emotow pozwala na barwny rpg.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Werbat »

Ale nie poruchasz, a to przecież tylko o to chodzi :P
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Evandeil »

Moze i mamy sporo emotow do dyspozycji, ale po lowa z nich dotyczy walki. Polowa reszty jest do kitu. Jest cala masa sytuacji gdzie niema emotow nawet poza sexem co zrecznie werbat wychwycil.
Zdaje sobie sprawe, ze arka nie jest tym czym byla kiedys a 80% graczy oganica sie do: exp-pk.
A ja nadal mam mase logow gdzie bardzo czesto czytam xxx namysla sie nad czyms robiac cos.
Obrazek
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Merkava »

Smukly plomiennoki elf mowi chlodno: Alez drogi Evandeilu, przesadzasz.
Smukly plomiennoki elf mowi drwiaca: szczerzac przy tym w usmiechu ostre kly: Nie brakuje wcale mozliwosci wyrazu.
Smukly plomiennoki elf namysla sie nad tym opierajac dlon na glowicy miecza.
Smukly plomiennoki elf mowi chlodno: Trzeba tylko umiec korzystac z tego co jest. - elfa wzrusza obojetnie ramionami, strzepujac z rekawa jakis pylek.
Smykly plomiennoki elf pyta sie Ciebie o to czy naprawde nie widzisz gry bez freemota, w miedzyczasie wygladzajac faldy swego pokrytego twarda luska plaszcza.
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Suvi »

Evandeil pisze:Moze i mamy sporo emotow do dyspozycji, ale po lowa z nich dotyczy walki. Polowa reszty jest do kitu. Jest cala masa sytuacji gdzie niema emotow nawet poza sexem co zrecznie werbat wychwycil.
Zdaje sobie sprawe, ze arka nie jest tym czym byla kiedys a 80% graczy oganica sie do: exp-pk.
A ja nadal mam mase logow gdzie bardzo czesto czytam xxx namysla sie nad czyms robiac cos.
Free emoty? Z taka pisownia? Wolne zarty. Mozna duzo dopisac do 'powiedz', do 'szepnij', naprawde jest wystarczajaco duzo mozliwosci.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Gerdia »

Wedle mojej wiedzy, dawno, dawno temu na arkadii były freemoty.
Gracze wykorzystywali je w sposób nieodpowiedni, więc im tę możliwość odebrano.*

Jak ktoś chce to w każdej sytuacji sobie poradzi.
A jak ktoś uważa, że dostępne emocje są do d***y, to niech się weźmie do roboty i napisze nowe! lepsze! bardziej funkcjonalne!
Czy to naprawde takie trudne? I wbrew powszechnej opinii 'po co mam pisać jak nie zakodują' to magowie ciekawe propozycje w miare możliwości kodują.
A takie bzdurne gadanie to tylko wymówki, żeby marudzić, ale nic nie robić, by coś zmienić.

Miłego dnia życzę wszystkim.

G. :twisted:

*informacje te, są zaczerpnięte od graczy, którzy grają w arkadię od początku, więc być może nie są do końca prawdziwe.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Evandeil »

Widze wypowiedzi osob, ktore za mna nie przepadaja i mam wrazenie ze to za nimi przemawia bardziej niz sam poglad na pomysl. Poco mam korzystac z polsrodkow, ktore w rezultacie wygladaja sztucznie gdy rozwiazanie jest tak proste.
Obrazek
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Emocje i odgrywanie postaci

Post autor: Buluar »

Moj drogi,
nie zachowuj sie jak przedstawiciele jednej z partii politycznych. To ze ktos sie z Toba nie zgadza przedstawiajac jasne argumenty, nie tlumacz sobie tym, ze Cie nie lubi.
Majac takie podejscie do dyskusji, skazujesz sie na mozliwosc prowadzenia konwersacji tylko z tymi, ktorzy usmiechajac sie, klepia Cie po tylku.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
ODPOWIEDZ