"Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Samor
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2011 21:30
Lokalizacja: Krzemienne Wzgórza

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Samor »

O po co zabierać komuś cokolwiek ?
Wystarczy jak będzie można obejrzeć przedmioty obezwładnionego, zajrzeć mu do plecaka, ale bez możliwości zabierania czegokolwiek ogłuszonej osobie.
Resztę można rpg-iem wymusić do oddania konkretnych rzeczy, w zamian za pozostawienie przy życiu.

Włączenie ogólnego ogłuszania usunie problem zabijania drużyną jakiegoś gracza w jednej turze (jeśli się komuś opisy pomylą bądź będą łudząco podobne).

Re Ghardrim : Z tego co zrozumiałem włączenie ogłuszania działałoby na całej arkadii, na każdej lokacji. Nie byłoby potrzeby dodawania "opcje ogluszanie +", ponieważ zawsze by działało. Problem tylko dla tych którzy chcieliby zabić. Musieliby oni dopisać sobie triggero-binda "dobij xxx".

I masz racje, uważam że taka zmiana nie wpłynęła by negatywnie na grę. Ci którzy do tej pory zabijali dalej by to robili, a Ci co czasem przez przypadek kogoś zabili mieliby dobre narzędzie do RPG-a.

Wyobraź sobie chociażby taką sytuacje : jakiś nowy/słabszy gracz cie obraża/atakuje. Teraz mógłbyś mu oddać/pobić go nie bojąc się że padnie w 2 turach na pięści.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2012 14:53 przez Samor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ghardrim
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2012 00:44

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Ghardrim »

No i co, wtedy aliasy na szybką zmianę zabijaj/ogłuszaj ? I jakoś ciężko mi uwierzyć by np.: drużyny łazili z zawsze ustawionymi
na ogłuszanie opcjami i potem jak się zdecydują po ogłuszeniu i małej pogawędce to dopiero zabiją?

To nie jest zły pomysł oczywiście, bo w razie czego to po prostu
się nic nie zmieni na gorsze, czy się mylę?
Andacanvar
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2012 18:38

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Andacanvar »

Samor pisze:O po co zabierać komuś cokolwiek ?
Wystarczy jak będzie można obejrzeć przedmioty obezwładnionego, zajrzeć mu do plecaka, ale bez możliwości zabierania czegokolwiek ogłuszonej osobie.
Resztę można rpg-iem wymusić do oddania konkretnych rzeczy, w zamian za pozostawienie przy życiu.
Popieram! :D
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Auglenn »

Wypowiem się jako osoba która powalenie posiada i używa (albo używała jak grała). Rafgarcie - czy naprawdę sądzisz ze gracze będą tego nadużywać? Jest to genialna opcja dająca olbrzymie podłoże do erpega, dająca możliwość wycofania się z twarzą z potyczki bez konieczności "mordowania" aby udowodnić swoją wartość. Łażąc gdzieś z TW, kiedy jeszcze szwendało się TW po świecie, przy walkach, które nie były spowodowane działaniami wojennymi itp praktycznie zawsze staraliśmy się powalić ofiarę i z reguły tylko na tym się kończyło. O dziwo nie każdy gracz widzi przed oczami tego "10012 fraga!". Kiedy było to uzasadnione powalenie kończyło się dobiciem, ale częściej po prostu pogadanką. Myślę że duża część graczy reagowałaby podobnie mając taką opcję. Oczywiście, jak zawsze, znajdą się idioci którzy będą biegać i ogłuszać wszystko co się rusza, tak jak teraz są idioci którzy biegają i biją wszystko co się rusza. Ale to było, jest i będzie.
IMHO warto chociaż spróbować wprowadzić powalenie dla ogółu graczy, chociaż spróbujcie. Jeśli np po miesiącu dojdziecie do wniosku że jest to nadużywane zabierzecie, ograniczycie znowu do aren. Ale jeśli nie... dlaczego nie dać tym, którym nie tylko frag się świeci w oczach takich możliwości?
Rozważyć należy tylko, w jakiej formie je ewentualnie wprowadzić - bo jedyne co mi przychodzi na myśl to że teraz każdy kto zobaczy u kogoś coś co chciałby mieć zamiast wysilić szare komórki i spróbować zdobyć to erpegiem będzie szedł na łatwizne <powalić i zabrać>. Ale myślę, że gracze grający wciąż w arkę są na tyle dojrzali by owego powalenia używać z głową. W końcu średnia wieku graczy raczej rośnie, a nie spada (oprócz Pipka, on zaniża :P).
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Gość

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Gość »

Nawet takie ogłuszenie liczyłoby się przecież jako frag (przeciwnik powalony? Powalony), tylko w wersji bez udupiania pokonanego utratą poziomu. Nie wszystkie walki są ze "śmiertelnymi wrogami" i czasem wystarczy drobna nauczka.
Andacanvar
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2012 18:38

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Andacanvar »

Dołożyłem ankietę, może pomoże to zorientować się w sytuacji.
;)

edit: Ankieta zepsuła się w dziwny sposób, więc usunąłem.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012 17:03 przez Andacanvar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lubomira
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2012 11:43

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Lubomira »

Nie mogę zagłosować nie wiem czemu.
Lecz wybieram opcję
Chcemy, bez możliwości zabierania przedmiotów.
Ghardrim
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2012 00:44

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Ghardrim »

Ja również nie mogę głosować, ale wybieram opcję, że jestem za ogłuszaniem ale i również z zabieram przedmiotów
Anakreon
Posty: 36
Rejestracja: 20 lut 2012 14:29

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Anakreon »

A ja jestem za ogłuszaniem i za zabieraniem.

1) Nikt spasiony zoltkowi nie będzie żółtkowi zabierał przedmiotów bądź pieniędzy. Nawet średnio rozgarnięci gracze wzgardzą garnkiem ze snotlingow i 12 srebrnymi monetami.
2) Atakowanie bardziej rozgarniętych graczy jest dopuszczalne i nie wiem czemu nie dać możliwości grabierzy.
3) Dodałbym coś ala porwanie/uwięzienie. Szczególnie fajne by było podczas wojen gildii. Jak ogłuszymy delikwenta, możemy go wziaź zupełnie jak ciało (może potzreba by więcej niż jeda osoba żeby nieść | nie można nieść podczas walki). Jak doniesie się go do gildii to bach do piwnicy/celi. Przez 24-48h delikwent nawet po zaśnięciu budzi się w celi. Po tym czasie jakiś opis że wydłubuje podkop łyżeczką i ucieka. Do tego czasu można żądać okupu, negocjować pokój etc w zamian za życie jeńca. Proponowałby aby w tym czasie jeniec nie regenerował życia no i oczywiście fajnie by było dobić jeśli pertraktacje zakończą się fiaskiem. :twisted:
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Trfog »

A ja jestem za powalaniem i mozliwoscia wkladania przedmiotow do ciala! :D
ODPOWIEDZ