Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Astida
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2017 15:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Astida »

Postać po dłuższym śnie (min. 1h) odnawia życie, mane i zmęczenie.
Co wy na to?
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Slewhut »

Jestem za. Granie na drugi dzień to już nowa przygoda. Po co tracić czas na regeneracje? Stara przygoda już się skończyła gra powinna jak najszybciej wciągać gracza w nowe wydarzenia. Pasowałoby to do pojawiania się w miejscach startowych. Skoro mnie przeniosło do karczmy to powinienem być wypoczęty i wyleczony. Brak życia i many pasuje do odradzania się dokładnie w tym samym miejscu.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Bromil
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2018 18:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Bromil »

Samouczek dla nowych postaci , Na dwóch czy tam trzech lokacjach od razu po pojawieniu się w wybranym miejscu. Mógł by stać npc który by uczył kilku podstawowych komend. Oczywiście pytał by się czy chcesz skorzystać z jego pomocy. Może wtedy ludzie przestali by reagować wyłączeniem gry bo nie potrafią wyjść przez bramę :)
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tuna »

Pewna nie jestem więc pytam: nie jest to aby zadanie tego gadatliwego celnika z południowego portu w Novigradzie?
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gixx »

Celnik jest za brama. Dojscie do bramy faktycznie wymaga juz jakichs umiejetnosci. Niemniej tutorial arkadiowy funkcjonuje w jakiejś formie (chyba mało kto z aktywnych graczy wie w jakiej).

Wedlug mnie chyba najlepszym pomyslem bylyby nagranie serii tutoriali jako filmików z wyświetlonym ekranem. Te pisane chyba maja mniejsza sile razenia. Trudniej sie je zarowno pisze, jak i czyta.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Brak snu z pomyslem chodzacym za mna kilka dni...

Ja wiem ze gry rpg ciesza sie popularnanoscia bo mozna zrobic krzywde komus innemu (przynajmniej w wyobrazni)

Chociaz moze dalo by sie zamienic slowko "zabiles xxx" na jakis synonim czy wyraz bliskoznaczny. np zneutralizowales

Mozna sie PTSD nabawic przy dluzszym expie.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lumen »

Możesz zrobić prosty trigger i wysubować slowo "zabiles" na dowolne jesli grasz na czyms innym niz webowy klient. A jeśli na webowym to o ile dobrze pamietam w ustawieniach jest przeksztalcanie tekstu i CHYBA mozna tam zmienic jedno na drugie.
Eleanor pisze: 17 lip 2019 07:55 Można przekształcać tekst w kliencie webowym.
To problem rozwiązany ;)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2019 09:23 przez Lumen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eleanor
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2019 23:10

Re: Drobne pomysly

Post autor: Eleanor »

Lumen pisze: 17 lip 2019 07:23 Możesz zrobić prosty trigger i wysubować slowo "zabiles" na dowolne jesli grasz na czyms innym niz webowy klient. A jeśli na webowym to o ile dobrze pamietam w ustawieniach jest przeksztalcanie tekstu i CHYBA mozna tam zmienic jedno na drugie.
Można przekształcać tekst w kliencie webowym.
Only an honest death will cure you now.
Hyden
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2019 16:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hyden »

Pisałem już o tym w innym wątku ale ten bardziej się do tego nadaje -

Mam pomysł aby próba zabicia kogoś nieobecnego w lokacji, powodowała konsekwencje w postacji nabicia sobie guza (spadek kondycji) lub wzrostu zmęczenia. Uważam, że przyczyniłoby się to do zwiększenia realizmu (t.j. spamowania komendami typu 'zabij x' na oślep).

Obecnie podobny mechanizm działa już przypadku próby zejścia z niektórych traktów i pooduje wzrost zmęczenia.
Spluwasz z pogarda pod nogi nienaturalnemu omszalemu glazowi.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Drobne pomysly

Post autor: Derdhang »

Uff, dóbrze ze nie obłęd.
他に方法はありません
ODPOWIEDZ