Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Drobne pomysly

Post autor: Umbar »

No tak, ale powiedz szczerze - działania której umiejętności nie rozumiesz i/lub nie jest dla Ciebie jasna? Młoty? Zielarstwo? Wspinaczka? Nazwy są bardzo adekwatne do działania danej umiejętności.
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

@up

Proszę bardzo, jako początkujacy nie bardzo wiem jak działa zielarstwo.

Nauczę się i co? Łażę i sam znajdę ziółko? Nie, trzeba użyć odpowiednich komend w odpowiednim typie pomieszczeń.

Proste dla wyg trudne dla nowych.
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drobne pomysly

Post autor: Mahaila »

Shador pisze: Dodatkowo pływając po Imperium Galerą (Błękitna wstęga, Północny brzeg Averu, Nuln etc.) przydało by się słyszeć (będąc na galerze) co krzyczy "kapitan" tzn. gdzie się udajemy bo na dzień dzisiejszy słyszymy gdzie dotarliśmy ale gdzie się udajemy, nie. Będąc na brzegu kapitan:


Czarnowlosy barczysty mezczyzna krzyczy: Nastepnym portem bedzie Kraina Zgromadzenia!

Wydaje mi się, że powinno to być też słychać na barce.
zapytaj czarnowlosego barczystego mezczyzne o port
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gleanevall »

Stojąc na statku nie możesz pytać kogoś na brzegu. Myślę, że to, że na statku nie słychać krzyku z brzegu to błąd.
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

Dokładnie to co napisał Gleanevall
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Drobne pomysly

Post autor: Umbar »

Shador pisze:@up

Proszę bardzo, jako początkujacy nie bardzo wiem jak działa zielarstwo.

Nauczę się i co? Łażę i sam znajdę ziółko? Nie, trzeba użyć odpowiednich komend w odpowiednim typie pomieszczeń.

Proste dla wyg trudne dla nowych.

Nie chcę żeby to zabrzmiało zlośliwie, ale w takim razie powinieneś nie wiedzieć jak działa wspinaczka? Sam się wespniesz gdzieś, czy raczej jakąś komendą? A topory? Same powinny zabijać czy komendą? No właśnie. Nie przesadzajmy, help jest niemal do wszystkiego, jest statek startowy, według mnie jest wystarczające. Ale to tylko moje zdanie, jeśli uważasz że to będzie pomocne to jestem z Tobą - zrób opisy tego helpa, wyślij do MG i czekaj na odpowiedź. Powodzenia!
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

Umbar pisze:
Shador pisze:@up

Proszę bardzo, jako początkujacy nie bardzo wiem jak działa zielarstwo.

Nauczę się i co? Łażę i sam znajdę ziółko? Nie, trzeba użyć odpowiednich komend w odpowiednim typie pomieszczeń.

Proste dla wyg trudne dla nowych.

Nie chcę żeby to zabrzmiało zlośliwie, ale w takim razie powinieneś nie wiedzieć jak działa wspinaczka? Sam się wespniesz gdzieś, czy raczej jakąś komendą? A topory? Same powinny zabijać czy komendą? No właśnie. Nie przesadzajmy, help jest niemal do wszystkiego, jest statek startowy, według mnie jest wystarczające. Ale to tylko moje zdanie, jeśli uważasz że to będzie pomocne to jestem z Tobą - zrób opisy tego helpa, wyślij do MG i czekaj na odpowiedź. Powodzenia!
Z checia zrobilbym te opisy, jednak na drodze stoi mi moja niewiedza ktora skierowala mnie tutaj z pomyslem aby ktos bardziej doswiadczony mogl sie nad tym zastanowic.

Dodatkowo nie wiedzialem ze w ogole jest mozliwosc (w grze) sciecia drzewa toporami. Chodzi mi wlasnie o takie smaczki, male podpowiedzi do czego moze sie przydac itp. nie wiem wywodze sie z innych mudow gdzie wszystko ladnie bylo opisane a z pewnoscia nie bylo to wada, tylko zaleta.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Herenvarno »

Jedna taka drobna drobnostka by mi sie przydac przydala ;)
Informacja zwrotna kiedy to: Osoba zaslaniana przezemnie w druzynie (tak ogolnie, bez walki) przestaje byc przezemnie zaslaniana (z automatu, nie zas z mojego wyboru)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Haern »

Przestaje jak wyjdzie zza zaslony, jak przestaniesz zaslaniac, jak zostanie przelamana, lub jak przestaniecie przebywac rownoczesnie na jednej lokacji. Ktora z tych rzeczy nie jest komunikowana?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Herenvarno »

Widze ze źle się wyraziłem..
Idę np traktem z Nuln do Oxen wraz z towarzyszem.

W trakcie marszu ---> Zaslon Towarzysza

I spacerujemy sobie powiedzmy 2 minuty. Ktoś atakuje w tym czasie towarzysza. Otrzymuje informacje o próbie zasłonięcia (udanej lub nie)

Ta sama sytuacja, tylko ze kolega zostaje zaatakowany po dwóch godzinach spacerku:

Nie było w tym czasie, do ataku, żadnej informacji o zdjęciu zasłony.
Nie otrzymuje informacji zwrotnej choćby o próbie zasłonięcia.
Po prostu zero reakcji.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
ODPOWIEDZ