Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Drobne pomysly

Post autor: Radgast »

Jak najbardziej, fajnie by było jakby święta na mudzie miały wieksze znaczenie i z kazdym wiazalyby sie jakies eventy. Jak np ostatnie Dziady, przypisane Saovine, czy temu imperialnemu świętu, w tym drugim przypadku to ja sie z kolei nie znam. Szczegolnie chetnie to bym chyba zobaczył huczne obchody Belleteyn na mudzie, jak pol Ishtar imprezuje i ogolna swobode obyczajawa panujaca w tym czasie np, powiedzmy. Moglyby sie pojawiac wtedy sukkuby i mieć używanie :P czy grasowac inne rusałki i wampiry.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Wilim
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2018 22:53

Re: Drobne pomysly

Post autor: Wilim »

Może by tak jakieś sztuczne zęby (drewniane, kościane, srebrne, złote, mithrylowe, itd.) pod choinkę albo po świętach?
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Drobne pomysly

Post autor: Radgast »

Jestem za. O i jeszcze sztuczne brody ;)
Moga byc tez mniej sztuczne do zamawiania u balwierza na zasadzie fryzjera.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Wilim
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2018 22:53

Re: Drobne pomysly

Post autor: Wilim »

Sztuczne brody? Tfu! :D
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Drobne pomysly

Post autor: Chivasso »

Skoro są peruki, to czemu nie brody?

A mój wkład do "drobnych pomysłów" jest taki: jako zatwardziały użytkownik klienta webowego chętnie miałbym możliwość ustawiania (np. jako opcje) opóźnienia komend przy wywołaniu "wykonaj". Powiedzmy, w zakresie 0,5 - 5 sek.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Drobne pomysly

Post autor: Radgast »

Z brodami to czesciowo zart byl, ale czemu nie. Na pewno sie przydadza. Jakiemus elfowi np.
Za to przede wszystkim fajnie by bylo jakby zarost, nie tylko brody, fukcjonowal na zasadzie fryzur wlasnie. Acz pewnie nie przejdzie, skoro brody w longu do tej pory sa tylko dla pochodzeniowek krasnoludzkich. A szkoda.

I tez jestem za przedluzeniem komendy wykonaj. Sam od dawna "cofnalem sie w rozwoju" i korzystam z webowego klienta tyllko. Przy "spiewaniu" np strasznie przeszkadza jak tekst leci prawie ciurkiem. Ciezko nadazyc przeczytac co dluzsza fraze.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Ogolnie jestem z systemu expa i zgonow bardzo zadowolony i ciezko mi bedzie patrzyc na jego zmiane, ale rzadza pomyslow robi swoje.

Moze zmodyfikowac system brutalnosci tak zeby zmienic przyrosty expa. Zeby po np 5 mobach wskakiwaly bardzo male, a jak ktos chce expic do niebotow to juz musi zabic pelna pule NPC. Brutalnosc, by spadala od idla. System bylby zbalansowany tak, ze np po 2 godzinach przestaje sie oplacac expic i trzeba czekac az "zadny krwi" spadnie do "potulnego"

Mysle ze wiecej osob sie zaloguje odidlowac brutalnosc.
Mysle ze bedzie mniej chorego pedu do siedzenia po 8 h dziennie.
Ludzie wiecej expowisk odkryja na nowo, bo bonus bedzie rekompensowal ich nieprzydatnosc.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Plisko
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2016 09:57

Re: Drobne pomysly

Post autor: Plisko »

Co do zarostu to moze niech rosnie sam?
Kto chce byc elegancki niech sie goli , strzyze i myje.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Szybki pomysł na alchemie:

- W sklepach sa dostepne fiolki, albo innego rodzaju pojemniki.
- Znajdujemy ziola lecznicze/regenaracyjne/wzmagajace cechy
- Wkladamy ziola do fiolki zgodnie z przepisem
- Zalewamy alkoholem
- Cos tam trzachamy i tracimy mane, mikstura uzyskuje kolor.
np: Ciemnoniebieski + 2 do sily
Czerwony +15 HP
- W razie potrzeby pijemy i nas leczy
- Nie mozna za duzo wypic bo bedziemy pijani i stracimy cechy

COKOLWIEK BYLO BY LEPSZE OD TEGO BALAGANU WORECZKOWEGO
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Drobne pomysly

Post autor: Chivasso »

Słyszałem plotki, że usuwanie nieaktywnych postaci ostatnio nie jest w modzie. Plotki plotkami, ale nawet jeśli są nieprawdziwe, przydałaby się - ze względu na ograniczienia w 'Zapamiętanych' - taka funkcjonalność:

[Miejsce: karczma (urząd? świątynia?). Dowolna, albo kilka wybranych. Bob to karczmarz.]

> zapytaj boba o Gagarina

Bob mowi: Nie wiem, o czym mowisz. - jakiś standardowy tekst o niezrozumieniu pytania, jeśli Gagarin nie jest imieniem (nieskasowanej) postaci,
albo:
Bob mruzy znaczaco oczy bawiac sie zlota moneta.

> daj zlota monete bobowi
> zapytaj boba o Gagarina

Bob mowi: Slyszalem plotki, ze ktos widzial Gagarina jakis czas temu. - jeśli postać o imieniu Gagarin logowała się najwyżej pół roku temu,
Bob mowi: Slyszalem plotki, ze Gagarina dawno nie widziano w tych stronach. - jeśli postać o imieniu Gagarin istnieje, ale logowała się dawniej.

Inna opcja: odpowiednia usługa oferowana przez Dijkstrę oraz kogoś z Familii (NPC), odpowiedź otrzymywana po paru arkowych dniach.
Zapewne prostsza, ale zdecydowanie mniej klimatyczna byłaby analogiczna komenda, np. rozszerzenie "kto <postac>".
Pozdrawia Chivasso z Tilei
ODPOWIEDZ