Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Lylly
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2014 17:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lylly »

I dopisując do poprzedników:

Jakby można było zobaczyć jak inni mnie widzą, np. przy otuleniu płaszczem, albo co jest dla nich ukryte pod moją zbroją to by ułatwiło życie.

Można by to wprowadzić w formie lustra, w którym się można przejrzeć, ale lepiej wprowadzić komendę (np. obejrzyj siebie ogolnie).
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Asandra »

Mikkel pisze:Nakupuje się postaci drogich ciuchów żeby się lansować, a potem przychodzi przez miażdżącą większość czasu nosić je pod zbroją, gdzie nikt nie może ich podziwiać... ;)
W realu masz to samo - odzież wierzchnia zawsze będzie zasłaniać wszystko, co jest pod nią. Wizowie postawili na realizm i wątpię, żeby Twój argument był trafny. Zawsze możesz dla lansu ściągnąć zbroję - rzadko kiedy lans polega przecież na szybkim bieganiu z mniejszym czy większym obciążeniem - no chyba, że przed zazdrosnym mężem... ;)

Ja w każdym razie mogłabym wręcz hipotetycznie właśnie nie chcieć, aby było widać co mam założone pod zbroją "na szczególne okazje" :oops:
Lylly pisze:I dopisując do poprzedników:Można by to wprowadzić w formie lustra, w którym się można przejrzeć, ale lepiej wprowadzić komendę (np. obejrzyj siebie ogolnie).
Komenda 'ob siebie' istnieje i faktycznie pozwala Ci spojrzeć na siebie tak, jak Cię widzi osoba trzecia.
Awatar użytkownika
Lylly
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2014 17:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lylly »

Nie pozwala mi spojrzeć na siebie z punktu widzenia trzeciej osoby, bo jak się otulę płaszczem to widzę wszystko co mam na sobie.
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Asandra »

Lylly pisze:Nie pozwala mi spojrzeć na siebie z punktu widzenia trzeciej osoby, bo jak się otulę płaszczem to widzę wszystko co mam na sobie.
Rzeczywiście, przepraszam.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Drobne pomysly

Post autor: Zurwen »

Plaszcz skrywa wszystko co nosisz na sobie. Inni widza tylko opis otulajacego cie plaszcza (sam widzisz go w pierwszej osobie).
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Lylly
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2014 17:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lylly »

W zasadzie płaszcz skrywa wszystko i jest to opisane w ?plaszcz, ale na przykład nie byłem pewien, czy skrywa zwierzęta jeśli są na mnie (chociaż w zasadzie to logiczne).

A jeśli chodzi w ogóle o temat 3. osoby, to niestety czasem jestem zawiedziony rozbieżnością emocji w 1. i 3. osobie np. (jeśli dobrze pamiętam):
1. w pochodzeniówce z Lyrii była jakaś emocja z modlitwą, która w pierwszej osobie wyglądała mniej więcej tak: <Zamykasz oczy szepcząc słowa modlitwy>, natomiast w 3.: <X zamyka oczy i szepcze cos pod nosem>.
2. jedna z emocji w klubie obieżyświatów - 1. osoba: <Dokładnie przeszukujesz kazdy zakamarek w tym pomieszczeniu.> 3. osoba: <X biega co chwilę w tą i z powrotem wsciubiając nos w kazdy mozliwy zakamarek>

[Uwaga! Powyższe przykłady emocji są pisane z pamięci, a styczność z nimi miałem dość dawno.]

Po tych przykładach (mam nadzieję że więcej takich nie ma na Arkadii) widać, że osoba, która chciałaby odegrać np. pobożnego Lyrijczyka nie zostanie zrozumiana w pełni przez osoby trzecie, bo pomyślą sobie, że X sobie coś tam szepcze. Podobnie w drugim przykładzie gdy wykonuje się tą emocję to graczowi wydaje się że po prostu przeszukuje lokacje w ciekawy sposób, natomiast osoby trzecie pomyślą że to jakiś szalony przeszukiwacz.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Werbat »

Ale to trochę o to chodzi. Po pierwsze są smaczki ('usmiecha sie z mina zawodowego handlowca' z 3. osoby vs. 'usmiechasz sie z mina zawodowego naciagacza' z 1. rozbawiło mnie, kiedy pierwszy raz zobaczyłem); po drugie skąd osoba trzecia czasami ma wiedzieć, co robisz? Twój 'pobożny Lyrijczyk' chociażby - skąd mam wiedzieć, czy facet, którego widzę na ulicy i coś mamrocze pod nosem odmawia modlitwę, czy rzuca cichymi kurwami na społeczeństwo?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Lylly
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2014 17:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lylly »

Masz rację jeśli chodzi o realizm(mylę pojęcia?), ale chodzi o to, żeby gracz był świadomy tego, co zobaczą inni i właściwie odgrywał postać. Gracz może chciał odgrywać poważnego odkrywcę, który sobie czegoś szuka, a tu wszyscy go widzą jako szaleńca. Gracz także nie wie, czy jego szept jest cichy czy też głośny i czy wszyscy nie słyszą jego modlitwy.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gerdia »

Lylly,
jak Ci coś nie odpowiada to jest na to prosta metoda:

Kod: Zaznacz cały

   zglos pomysl do <obiektu>/lokacji/postaci
najlepiej z gotową propozycją zastępnika. Jeśli ktoś uzna to za lepsze, warte zakodowania to pewnie zostanie wprowadzone.

Wedle mnie jednak jest to szukanie dziury w całym.
Arkadia daje milion możliwości właściwego odgrywania postaci.
Gama emotów jest ogromna w porównaniu do tego co było kilka lat wstecz, więc można się bez tego jednego czy dwóch obyć. Wymyślić swojego itp., itd.

A co do smaczków, to polecam peruke z Quenelles :lol:

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Lylly
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2014 17:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lylly »

Masz rację Gerdio, za dużo o tym piszę, ale w czas nie pomyślałem, a teraz nie mam możliwości zgłoszenia tego co chcę, bo dawne postacie nie istnieją.
Szkoda więcej o tym pisać. Amen.
ODPOWIEDZ