Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Freyr
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2013 10:59

Re: Drobne pomysly

Post autor: Freyr »

Isley pisze:Podgląd emocji

Czy istnieje szansa, by wprowadzić komendę, która pozwoliłaby nam zobaczyć jak wygląda dana emocja z drugiej i trzeciej osoby? Wiem, że to mało klimatyczna prośba, ale podejrzewam, że jeszcze mniej klimatyczne jest, kiedy używamy danej emocji, bo w pierwszej osobie widzimy ją jako zwykły uśmiech, a inni na lokacji widzą finezyjny grymas pod nosem. Dla mnie ten dobór środków wyrazu jest bardzo ważny, a wiem, że część emocji ma spory rozrzut między tym, co widzimy my sami i tym, co widzi reszta.

Dobry pomysł. Klimatycznie też da się pewno w miarę to zrobić. Np lustro, które by pokazywało po wykonaniu komendy emocji jak postrzegają te emocje inni.
This land is ours and we'll see it wiped clean
Of the scourge that has sullied our hopes and our dreams
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Fuggazi »

Good idea z tym podglądem.

Co mi nasunęło/przypomniało o czymś co już jakiś czas temu chodziło mi po głowie.
Jest sporo komend, głównie dot. obserwacji, np. "ob (obejrzyj)", "ocen", "spojrz", "przyjrzyj" które w żaden sposób nie są widoczne z poziomu drugiej i trzeciej osoby (choć może się mylę, niech ktoś mnie poprawi).
Myślę, że byłoby fajnie, gdyby mieć jakąkolwiek informację nt. aktywności gracza, a taką jest m.in. prowadzona przez niego obserwacja. Np. że "przygląda się" mojemu uzbrojeniu.
Tak jak to jest w przypadku komendy "czas", która chyba jest jedyną komendą dot. obserwacji - inni widzą, że zadzieram głowę, próbując sprawdzić czas.
Uzależniłbym oczywiście możliwość dostrzeżenia czy gracz coś ogląda, ocenia, czy czemuś się przygląda od poziomu spostrzegawczości.
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Vicentil
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2016 14:55

Re: Drobne pomysly

Post autor: Vicentil »

Zgadzam sie z Fuggazim. Dobry pomysl.
Awatar użytkownika
Galard
Posty: 47
Rejestracja: 14 sie 2010 02:26

Re: Drobne pomysly

Post autor: Galard »

Nie zawsze, ale czasem widać jak ktoś przygląda się jakiejś rzeczy z twojego ekwipunku. Nie wiem czy to zależy od spostrzegawczości czy nie.
Isley
Posty: 14
Rejestracja: 09 sie 2014 12:35

Re: Drobne pomysly

Post autor: Isley »

@Freyr - pomysł z lustrem mi się bardzo podoba, rzeczywiście możnaby w ten sposób ominąć problem "klimatyczności" takiego rozwiązania.

@Fugazzi - również ciekawe, choć nie ukrywam, że czasem, żeby coś popstrykać na klawiaturze, oglądam swoją postać i postacie innych graczy po pięć razy na minutę. A to z kolei wyglądałoby już trochę śmiesznie, jeżeli zebrałaby się drużyna i każdy postanowił tak zerkać co rusz na wszystkich. Ponadto mogłoby to wprowadzić nieco niepotrzebnego spamu w walkach, który ludzie usuwaliby z poziomu swojego klienta.
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerhenia »

Galard pisze:Nie zawsze, ale czasem widać jak ktoś przygląda się jakiejś rzeczy z twojego ekwipunku. Nie wiem czy to zależy od spostrzegawczości czy nie.
Wydaje mi się, że widać właśnie 'przyglądanie'. Oglądanie kogoś nie, ale już wyłupianie oczków, by przyjrzeć się dokładnie spince od płaszcza.
Tak z mojej obserwacji.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Dorgann »

Lol, nie chcialbym zeby ktos "zerkal na moj miecz".
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hiof »

W czerwcu zgłosiłem pomysł tytułów dla Klubu Górników.

Kalfaktor Gorniczy
Czeladnik Gorniczy
Antrycharz lub Handrycharz Gorniczy
Metaniarz Kopalniany
Mlodszy Gornik
Starszy Gornik
Gornik Przodowy
Sztygar Gorniczy
Nadsztygar Gorniczy
Bachmistrz Gorniczy

Nie wiem na ile przypadł Czarodziejom do gustu...
Może to wszystko zbyt formalne?
Może przeszłoby coś bardziej "malowniczego"? Na przykład:

Podziemny Poszukiwacz Metali
Podziemny Poszukiwacz Kruszcow
...
...
...
...
...
...
Odkrywca Wielkich Pokladow Zlota
Legendarny Odkrywca Zloz Mithrylu
Orrgar

Re: Drobne pomysly

Post autor: Orrgar »

Nie ma zloz mithrylu.

Mithryl to przetworzony gromril.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tercoral »

A ja mam taki drobny pomysl, zeby zamiast kary za zgona bylo takie cos:

Padasz i do postaci przylepia sie latka na tydzien:
Masz polamana reke. (Czy cos podobnego)

Objawia sie to tym, ze umy sa obnizone o jakis tam procent.
Mozna miec kilka ran ktore sie kumuluja, az do stopnia przydatnosci snotlinga w walce.

Dalo by to pole do popisu alchemii i innym medykom.

No i exp by zostawal. :)
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ