Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Drobne pomysly

Post autor: Bam »

Coś jakby "pomysł".

Po przeczytaniu zamkniętego tematu z płaczami do magów, w którym przewijała się kwestia mutacji po "stronie światła" pomyślałem, że ciekawym rozwiązaniem byłoby blokowanie wejścia na teren gildii przez npców stojących na wejściu do niej. Zamiast ataku gwardzistów, czy innych kończących się śmiercią/stratą expa gracza takie npce/gwardziści broniący wejścia na teren gildii blokowali by drogę członkowi gildii posiadającemu chociażby 1% mutacji, mówiąc coś "erpegowego" w stylu 'zmyj to z siebie, zanim tu wejdziesz'. W rezultacie taki np. gladiator musiałby zakończyć grę poza siedzibą gildii, gdyż póki nie wrzuciłby odpowiednio dużo śmieci do urny nie miałby co szukać wewnątrz gildii, a to już jest pewne utrudnienie dla gracza, a także delikatne wymuszenie przypilnowania co by nie mieć mutacji.

Coś jakby "pomysł 2"
Spodobał mi się też pomysł tych strażnic odgradzających Imperium od Pustkowi. Co by nikt nie płakał, że pojedynczy gracz nie może się przemknąć na PK, można by wprowadzić jakiś powiedzmy dyliżans/wóz z Tadrig do Pustkowi i spowrotem, który co np. 4h realnego czasu wykonuje 1 kurs przejeżdżając niezauważonym przez strażników obu strażnic i przewożąc jednego ukrytego tam mutanta lub np. gladiatora. Oczywiście zamiast wozu, może to być niesamowicie trudne/niebezpieczne przejście jakimś labiryntem pod strażnicami... Chodzi mi tylko o to, żeby nie zamykać wytrwałym graczom tej furtki do PK.
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Drobne pomysly

Post autor: Sivlaryan »

Bam pisze:Coś jakby "pomysł".
Po przeczytaniu zamkniętego tematu z płaczami do magów, w którym przewijała się kwestia mutacji po "stronie światła" pomyślałem, że ciekawym rozwiązaniem byłoby blokowanie wejścia na teren gildii przez npców stojących na wejściu do niej. Zamiast ataku gwardzistów, czy innych kończących się śmiercią/stratą expa gracza takie npce/gwardziści broniący wejścia na teren gildii blokowali by drogę członkowi gildii posiadającemu chociażby 1% mutacji, mówiąc coś "erpegowego" w stylu 'zmyj to z siebie, zanim tu wejdziesz'. W rezultacie taki np. gladiator musiałby zakończyć grę poza siedzibą gildii, gdyż póki nie wrzuciłby odpowiednio dużo śmieci do urny nie miałby co szukać wewnątrz gildii, a to już jest pewne utrudnienie dla gracza, a także delikatne wymuszenie przypilnowania co by nie mieć mutacji.
Gwardziści by nawet własnego ojca czy siostrę tłukli. Żadnych układów!
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Evandeil »

Czy mozliwe bylo by zakodowanie przesylania paczek na poczcie.
I czy golebie, szczury itd itp mogly by przenosic wraz z wiadomoscia drobne przedmioty typu pierscien.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ulf
Posty: 65
Rejestracja: 29 mar 2013 11:11

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ulf »

Możliwość zapuszczenia brody.
W zakładach w stylu arkadyjskich fryzjerów kilkanaście rodzajów zarostu do zapuszczenia. Wybierasz docelowy wygląd/typ/kolor/spięcie/upięcie/ itd. Płacisz określoną sumkę, golibroda podcina, docina, maluje itd. Wychodzisz z zakładu w opisie pojawia się linia o delikatnym zaroście, by z wyidlowanym czasem zmienić się np. na przerzedzoną bródkę, krótką brodę itd. aż do długości i typu wskazanego przez nas podczas wizyty.

ED: oczywiście z usługi nie mogłyby korzystać elfy! :evil:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2013 15:26 przez Ulf, łącznie zmieniany 1 raz.
Nrdan Neucharon z Twierdzy Mons Arx
Andacanvar
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2012 18:38

Re: Drobne pomysly

Post autor: Andacanvar »

Popieram.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ralandil »

Ulf pisze: ED: oczywiście z usługi nie mogłyby korzystać elfy! :evil:
To ja poproszę w ramach rekompensaty o możliwość, aby elf mógł taką brodę krasnoludowi zgolić. :mrgreen:
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne pomysly

Post autor: Coronius »

Znaczy bije mnie 20 przeciwnikow, to szybko wysylam pierscionek za 100mth do kolegi idlujacego w gildii?
Evandeil pisze:Czy mozliwe bylo by zakodowanie przesylania paczek na poczcie.
I czy golebie, szczury itd itp mogly by przenosic wraz z wiadomoscia drobne przedmioty typu pierscien.
Andacanvar
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2012 18:38

Re: Drobne pomysly

Post autor: Andacanvar »

Proponuję rozszerzenie komendy 'napelnij' do wozów.
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne pomysly

Post autor: Shulz »

Pomysl: Wprowadzenie kar utraty doswiadczenia za zmiany zawodow aj/masowych a za opuszczanie gildii utrata doswiadczenia i/lub smierc postaci.
Nie mam niestety pomyslu na to ile doswiadczenia mialoby sie tracic i za jakie zawody.
: )
S.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gerdia »

Shulz:
Kto Cie wkurzył wytrenowaniem zawodu masowego i odejściem z gildii?

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
ODPOWIEDZ