Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Ellax
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012 21:28

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ellax »

Re: Torgen:
Zgadzam się z przedmówcą, system znajomych zapamiętywania i tego wszystkiego domaga się ponownej standaryzacji do czasów obecnych. Już nie raz poruszałem ten temat w zgłoś, ale jak widać zostało to zignorowane.
Obecnie na arkadii utrzymują się stałe momenty, gdy zalogowany jest ponad 120 osób. To sporo więcej niż do chwili zmian, które zwiększyły tą liczbę do dzisiejszej.


*POMYSŁ*
Proponuję dodatkowo od siebie:
1. zwiększyć liczbę przedstawionych (choćby o 50 (mniej więcej w stosunku 2:1 do liczby grywających))
2. pozwolić na wywalanie z listy przedstawionych (lub 3.)
3. ewentualnie dodać potrzebę klepnięcia, by przeładować właśnie poznanych do przedstawionych



Re: Talisa:
Rozumiem co masz na myśli, ale tu chodzi raczej o Wyzimę, bo dla argumentu, że w Temerii alkoholu nie kupisz jestem na wstępie w stanie przytoczyć dwa miejsca, gdzie ta teza zwraca wartość logiczną 0. ;)
Zawsze musi być jakiś cel, żeby odczuwało się chęć.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Fuggazi »

A ja jak mantrę będę powtarzać prośbę: dodać filtrowanie tablicy "kto", np. po stowarzyszeniu, pochodzeniu, wyróżnieniu i rasie.

--------------

Kolejny pomysł to bonus w zawodzie trenowanym u trenera w gildii związanej z zawodem.

Chodzi o to by zawód przypisany (kiedyś tak było) do określonej gildii, można było wytrenować tylko w tejże gildii na jeszcze wyższy poziom niż ogólnie dostępny dla etatowców lub też obciąć umy u drugiego trenera ogólnodostępnego, np. do 90% zawodu.

Czemu?

A temu:
Trochę to powrót do przeszłości, ale wydaje mi się, że teraz, kiedy wszyscy biegają z wymaksowanymi zawodami w każdej gildii, i wszędzie jest do wszystkiego taki sam dostęp (tzn. każdy może mieć zawód jaki chce), trochę same gildie straciły przez to na charakterze.
Fajnie by było, żeby jednak fanatyk mógł być prawdziwym 100% fanatykiem, będąc wyznawcą bogów chaosu, barbarzyńca - najgroźniejszym barbarzyńcą tylko w szeregach Ogrzej Kompanii, miecznik - niedościgłym mistrzem tylko w Kompanii Gryfa, a partyzant - najskuteczniejszy wśród bojowników Scoia'tael, itd.
Pewnie to nie do zrealizowania, bo zaczęły by się znów płacze, że jest nierówno, że ten lepszy zawód od tamtego i że gildie nie są traktowane sprawiedliwie, ale niech na mnie psy wieszają - zawsze wolałem nierówności i wypukłości aniżeli płaskie deski ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Artak »

Fuggazi pisze:A ja jak mantrę będę powtarzać prośbę: dodać filtrowanie tablicy "kto", np. po stowarzyszeniu, pochodzeniu, wyróżnieniu i rasie.

--------------

Kolejny pomysł to bonus w zawodzie trenowanym u trenera w gildii związanej z zawodem.

Chodzi o to by zawód przypisany (kiedyś tak było) do określonej gildii, można było wytrenować tylko w tejże gildii na jeszcze wyższy poziom niż ogólnie dostępny dla etatowców lub też obciąć umy u drugiego trenera ogólnodostępnego, np. do 90% zawodu.

Czemu?

A temu:
Trochę to powrót do przeszłości, ale wydaje mi się, że teraz, kiedy wszyscy biegają z wymaksowanymi zawodami w każdej gildii, i wszędzie jest do wszystkiego taki sam dostęp (tzn. każdy może mieć zawód jaki chce), trochę same gildie straciły przez to na charakterze.
Fajnie by było, żeby jednak fanatyk mógł być prawdziwym 100% fanatykiem, będąc wyznawcą bogów chaosu, barbarzyńca - najgroźniejszym barbarzyńcą tylko w szeregach Ogrzej Kompanii, miecznik - niedościgłym mistrzem tylko w Kompanii Gryfa, a partyzant - najskuteczniejszy wśród bojowników Scoia'tael, itd.
Pewnie to nie do zrealizowania, bo zaczęły by się znów płacze, że jest nierówno, że ten lepszy zawód od tamtego i że gildie nie są traktowane sprawiedliwie, ale niech na mnie psy wieszają - zawsze wolałem nierówności i wypukłości aniżeli płaskie deski ;)
Jak to nie będzie działało tak jak gp (że nie da się wyidlować innych broni) to ja nawet jestem za :)
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ilane »

A gdyby pójść dalej i zrobić dodatkowe spece wspierające, nie ofensywne? OHM działająca formacja, SC coś na zasadzie scgrupy z odwracaniem uwagi, a korsarzom 1 tren pływania, pewnie każde stowarzyszenie by wymyśliło coś erpegowego i zbalansowanego ;)
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Drobne pomysly

Post autor: Talisa »

Z tego co wiem, juz istnieja pewne bonusy gildiowe przeciez. Chyba ze usunieto...
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tryggvi »

Templarki zostaly o innych bonusach to nie wiem.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ralandil »

Nie po to na Arkadii odeszliśmy od koncepcji 'umy dla wybranych', żeby teraz do niej wracać.
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Dorgann »

Dla mnie to ma sens, roznica bylaby niewielka, ale znaczaca, i uzasadniona klimatycznie - w koncu te stowarzyszenia daly poczatek tym zawodom, wiec powinny wiesc w nich prym.
I wydaje mi sie, ze nie jest to powrot do wybrancow, ale raczej do zdrowego balansu i ciekawej roznorodnosci, niz troche jak po przylozeniu kalki.
Giscard
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2017 12:43

Re: Drobne pomysly

Post autor: Giscard »

Żadna gra nie zyskuje na popularności, gdy kodowo blokuje się graczom możliwość osiągnięcia czegoś - zamiast przycinać i ograniczać, należy poszerzać dostępne opcje.

Moim zdaniem należy zostawić system zawodów takim, jakim jest, ale oprócz tego należy dodać stowarzyszeniom dodatkowe zabawki, jak już ktoś wspomniał powyżej.

Wtedy zamiast płaskiego i nudnego systemu, gdzie mutant ma dokładnie takie same umiejętności i styl walki jak rycerz zakonny, otrzymujemy o wiele większą liczbę kombinacji (a co za tym idzie, ożywienie na mudzie z powodu starych graczy powracających do gry).

Jako przykład podam mcobronę dla mutantów, formację obronną dla OHM-ów, nienawiść do zielonoskórych i stworzeń chaosu dla KGKS-ów (przerzut ciosów na trafienie np.) oraz szansę na ogłuszenie dla ogrów podczas dobrze wylosowanego speca. Bardzo proste rzeczy, które wprowadziłyby dużo fajnych zmian.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017 13:49 przez Giscard, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tercoral »

Zabrzmie nie popularnie.

Ale ja bym tak sie nie spieszyl z przyciaganiem starych graczy. :P

WIekszosc to ludzie wypaleni ciaglym klepaniem wesprzyj.
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ