Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Atan
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2010 00:43

Re: Drobne pomysly

Post autor: Atan »

Jeśli już o uwalnianiu mowa, to uwolnił bym również sztylety.
Fan i Partek mogą dość dowolnie mieszać zestawy miecz&miecz czy młot&maczuga, dodałbym do tego sztylet, żeby można było walczyć zestawem miecz i sztylet czy topór i sztylet. Powodem oczywiście jest klimat.

ps. Gdyby ktoś pytał, to tak, wiem że i teraz można używać takiego zestawu, ale odnoszę wrażenie, że skuteczność jest niższa niż dwóch mieczy.
pulkownik Jurgen von Krall zwany Gryfem
Awatar użytkownika
Agis
Posty: 65
Rejestracja: 05 kwie 2016 12:38
Lokalizacja: Nuln

Re: Drobne pomysly

Post autor: Agis »

Topor 2h tylko do barbarzyńcy..
Straznik z toporem dwuręcznym- tego nie widze. Tylko drapaki!
Niech Barb używa normalnie topora ,ale tracac przy tym ogluszanie zyskujac na np parowaniu.. (Coś za coś.)

Atan :
No jakby partek czy fan mieli malo zestawow broni..
"Odważny umiera raz, a tchórz ginie tysiące razy."
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tarran »

Może warto byłoby podnieść ceny skór, których wycięcie wymaga umiejętności ponad gp. Ostatnio zrobiłem eksperyment. Przywiozłem do Cechu wóz pełen mięs i skór z jeleni, niedźwiedzi i saren plus pełen plecak i pełne ręce takowych, po czym sprzedałem.Później,jakieś dwie trzecie tego czasu zbierałem złom z zabijanych mobków na drugi wóz. Za oba wozy dostałem tę samą kwotę z lekkim wskazaniem na złom. Przy czym złom nie wymagał niemal żadnego wysiłku, z automatu się zbierało razem z względnie przyzwoitym expem. Za to zwierzęta uciekają, trzeba je w zależności od gatunku krócej lub dłużej tropić, a tropienie jeszcze zużywa manę - ogólnie trzeba się troszkę napracować, a exp z nich jest śladowy, w dodatku złom może zwozić każdy, przyzwoite skóry i mięsa wymagają zrobienia określonego zawodu. To jest trochę dziwne, że mając zawód myśliwego kompletnie nie kalkuluje mi się polowanie - efektywniejsze już jest zbieranie złomu (w dodatku wpada exp), a nawet roznoszenie paczek przy wymaksowanej reputacji w kilku królestwach. Jedyną zaletą jest to, że polowania potrafią być trochę ciekawsze, ale nic poza tym. W tej sytuacji naprawdę warto by rozważyć radykalnie podniesienie cen skór oraz mniej radykalne cen mięsa z trudniejszych do upolowania zwierząt.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Crer »

Takze uwazam, iz dodanie straznikowi drugiej broni w formie toporow dwurecznych (berdyszow) to dobry pomysl.
Podejrzewam jednak, ze gdyby Czarodzieje mieli chocby cien checi na to - juz dawno byloby to dodane.

Przychylam sie takze do pomyslu Tarrana. Wydluzenie czasu przebywania przedmiotow na ziemi nie byloby takie zle. Kiedys sam z tego korzystalem w Ciemnym Borze :) Ah...nostalgia.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Drobne pomysly

Post autor: Torgen »

Czy moznaby zmodyfikowac 'zapamietanych' i 'przedstawionych'? W sensie zeby 'zapamietani' wylatywali z 'przedstawionych' o w ten sposob robili miejsce nowym. Bo teraz sie obie 'listy' dubluja. Do tego czy mozna by ulepszyc liste przedstawionych zebysmy mogli ustawiac priorytety. Bo teraz lista przedstawionych zapelnia sie dosc szybko. Staniemy w zlym momencie w zlym miejscu i masa gpkow nam sie przedstawia a w zamian za to wylatuja osoby na ktorych nam zalezy a nie moglismy ich upchnac do 'zapamietanych'.

Pozdrawiam
Torgen

Ps. Pomysl juz zgloszony na arce.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Artak »

Torgen, ale przecież ktoś zapamiętany jest przedstawiony :>
Po prostu masz za dużo znajomych :P Popraw się :)
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Drobne pomysly

Post autor: Torgen »

re Artak
Czy ty w ogole zrozumiales to co napisalem?
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Artak »

Rozumiem.
Chcesz, żeby zbiory osób przedstawionych i zapamiętanych były rozłączne, co imho jest nielogiczne gdyż osoba zapamiętana jest zawsze osobą przedstawioną, bo żeby kogoś zapamiętać, to ten ktoś musi być wcześniej przedstawiony.

Druga sprawa - ulepszenie listy przedstawionych. Takim ulepszeniem jest właśnie zapamiętywanie. Zapamiętujesz tych, którzy według Ciebie mają wyższy priorytet.

No i jeśli masz taki problem, to wywnioskowałem, że po prostu masz za dużo znajomych (za dużo zapamiętanych).
Ogólnie przyrównując to do rzeczywistości, to raczej nie wybierasz sobie kogo po latach chcesz zapamiętać, a kogo nie chcesz, nie? :) A że nie jesteś obieżyświatem, to pamięć masz lichą niestety :)

P.S. Poproś Wizów o notatnik w którym będziesz mógł zapisywać sobie cechy szczególne różnych postaci :)
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Drobne pomysly

Post autor: Torgen »

re Artak
Nie chcialo mi sie dokladnie sprawdzac wiec dotarlem do litery G. Spisalem obie listy ktore jak twierdzisz sa nierozlaczne bo to by bylo nielogiczne. Znalazlem 8 postaci ktore mam w zapamietanych, a ktore wypadly z przedstawionych. Dzieje sie to pewnie dlatego ze przedstawieni sie zmieniaja jak nowi gracze ci sie przedstawiaja, a na to nie masz zadnego wplywu. Warto zbadac temat zanim sie w nim wypowie.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Drobne pomysly

Post autor: Talisa »

Czy w Temerii jest zakaz podawania alkoholu na wynos?

Dajcie chociaz wodeczki do buklaka kupic "Pod Lisem"
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
ODPOWIEDZ