Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Falkir
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2013 13:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Drobne pomysly

Post autor: Falkir »

Pomysl jest nastepujacy:
Zlecenia od wlodarzy, soltysow, radnych miast, czy innych przedstawicieli wladz lokalnych na wytrzebienie wybranych na wiciach celow, zarowno dla pojedynczych poszukiwaczy jak i grup. Nagroda wypisana na tablicach, tak jak przy paczkach. Ceny za skalpy rozne, ilosci celow takze. Do tego wyjatkowosc i pewna roznorodnosc zlecen, analogicznie do paczek. Nie jest to jakies wielce skomplikowane, a jesli dawaloby taka sama frajde jak zwykle paczkowanie, to pomysl jest chyba wart przemyslenia. Bierzemy wtedy wypisany przez urzednika pergamin, taki jak przy Lowcach Glow, zlecenie z tablicy znika, a my realizujemy je. Potem odbieramy nagrode. Moze cos wiecej na koncu wraz z osiagnieciem pewnej reputacji, przedmiot lub tytul, moze cos na wzor samych Lowcow Glow, czyli przedmiot dajacy zbior emotow, i dajacy unikalna przynaleznosc do nieformalnego klubu Lowcow Glow. Bo w koncu to nie jakas bliska smietanka towarzyska, a ludzie trudniacy sie tym samym zawodem, a jednak o zgola innych celach i przynaleznosciach. No i chyba wlasnie wyszedl mi z tego klub o wyjatkowo dlugiej drodze rekrutowania sie ;). Pytanie do Gory czy jesli nie calosc to czesc z tego mogloby znalezc swoje miejsce na arce, nie koniecznie w takiej formie.
Ab ovo
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Merkava »

edit: Skreślone. Pewnie faktycznie moja nadinterpretacja. Przepraszam. Wskaż proszę Haernie gdzie jeszcze się myliłem żebym to usunął.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014 11:21 przez Merkava, łącznie zmieniany 3 razy.
Falkir
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2013 13:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Drobne pomysly

Post autor: Falkir »

Chetnie poznam szczegoly i zainteresuje sie tematem, jesli podobny projekt jest w umyslach Wizow do przeforsowania. :)
Ab ovo
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Haern »

Nie czekamy na żaden taki projekt. Merkavo, to już któraś Twoja notka, w której błędnie - umyślnie czy nie - podajesz tego typu informacje, nie wprowadzaj proszę innych w błąd jeśli nie jesteś pewien.
Finmor

Re: Drobne pomysly

Post autor: Finmor »

Nie jesteście zadowoleni ze swojego rzecznika prasowego?
Niemożliwe!
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

Mam taki, możliwe, że wcale nie taki drobny w implementacji, pomysł, aby w nowym kliencie dodawać własne mapy. Ktoś już o tym pisał, więc chciałem tylko zaznaczyć jak to mogłoby wyglądać:
- Można sobie napisać w formacie .txt mapę, tak jak już to robiły różne osoby na potrzeby klienta.
- Taką mapę trzeba załadować do klienta.
- Następnie oznacza się na tej mapie lokacje, za pomocą specjalnego przedmiotu.

Czyli w zasadzie wszystko tak samo jak to było z mapami podstawowymi, tylko wykonawcy się zmieniają. Możliwe, że tylko odkrywcy mogliby zajmować się tworzeniem takich map (choć byłoby to nierozsądne, gdyż nastawiałoby trochę ten zawód na dedykowanego klienta).
Problem oczywiście może być z obciążeniem klienta itd., jednak nie wiem jak to działa.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gerdia »

Pytanie do Nieśmiertelnych, czy wielkim przedsiewzięciem byłoby dodanie każdej pochodzeniówce\stowarzyszeniu
dodatkowego emota, który umożliwiałby przedstawienie imienia, ale bez przedstawiania sie?
Czy jest to w ogóle poroniony pomysł, który nigdy nie uzyska akceptacji?

Może się mylę, ale wydaje mi się, że opór z przedstawianim się jest wywołany głównie niechęcią do tego,
że za chwile każdy będzie znał imie mojej postaci i skończy jakaś tam zabawa.

Pozdrawiam,
G.

(post przeniesiony z niewłaściwego tematu i działu)
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Mikkel

Re: Drobne pomysly

Post autor: Mikkel »

Nowe tematy z pomocą dla nowych graczy mogą wkrótce zacząć przypominać poprzedni temat - kilkaset stron postów do przeszukania, a informacji niezbyt wiele. Może dałoby się to załatwić tak, że ktoś (moderator jakiś?) dokonywałby selekcji - posty niemerytoryczne albo niezwiązane z tematem całkowicie kasował, a pozostawiał (w jednym zbiorczym poście?) informacje, które stanowią odpowiedź na pytanie zadane przez danego nooba? Wtedy będzie prosto: pytanie + następująca po nim odpowiedź na nie, a nie pytanie + kilkanaście postów, z których każdy zawiera przydatny strzępek informacji.

Takie tam luźne przemyślenie. :) A co do bielizny w innym temacie - kurde, a liczyłem na ciepłe majciochy z logiem Sigmara. ;)
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Asandra »

Re: Gerdia
Równie dobrze mogłabyś zapytać, czy dało by radę całkiem usunąć komendę "przedstaw się".
A po co na Arce wymuszają na Tobie przedstawienie się? Właśnie po to, by Cię zapamiętać i śledzić z zapartym tchem dalszą karierę... :?
Amras
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009 22:14

Re: Drobne pomysly

Post autor: Amras »

Asandra pisze: A po co na Arce wymuszają na Tobie przedstawienie się? Właśnie po to, by Cię zapamiętać i śledzić z zapartym tchem dalszą karierę... :?
Ale jakie to ma znaczenie przy -> opcje kto dla nikogo/dla stowarzyszenia/nie dla wrogow etc.?
ODPOWIEDZ