Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thorffin »

I było bezskutecznie proponowane już kilkakrotnie.
Gummi
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2013 13:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gummi »

Na pewno już to było ale i tak przedstawie swój pomysł na zwierzaki.
A wiec proponuje dodanie oswojonych zwierzaków w formie dodatkowej linijki w opisie postaci.
Powiedzmy że jest ktoś sobie myśliwym i w opisie ma dodatkową linijkę np.
- U jego nogi waruje brązowy pies myśliwski.
albo
- Z jej sakwy co chwilę wystaje mały ciekawski łepek rudej wiewiórki.
Zwierzak taki miałby własną cechy ja:
- kondycja
- głód
- zadowolenie
Postać zyskiwała by dodatkowe emoty (w zależności od zwierzaka) np:
- pobaw się ze zwierzakiem
- nakarm zwierzaka
- poszczuj kogoś
- atakuj
- waruj itd.
Podczas walki, w zależności od zwierzaka można by wydając komendę atakuj zyskiwać dodatkowy cios raz na jakiś czas, podczas udanej obrony przed atakującym zwierzakiem odnosił by on obrażenia. Zwierzaka można by wycofać z walki widząc że jest poraniony.

Zwierzaka trzeba by złapać w czym konieczna była by umiejętność opieki nad zwierzętami lub kupić.
Można też pomyśleć o tresurze zwierzaka i tak np. psa myśliwskiego można by nauczyć tropienia a taki np. orzeł mógłby być wyszkolony w spostrzegawczości i ostrzegać o czyjejś ukrytej obecności itp.

W sklepach musiało by się pojawić jakieś żarło dla zwierzaków lub też karmić mięsem wyciętym z wroga bo trzeba by je karmić żeby utrzymać ich wysokie zadowolenie i żeby nie zwiały.

To chyba wszystko co mi chodziło po głowie w tym temacie.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne pomysly

Post autor: Coronius »

Tamagotchi na arce :D
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Merkava »

Identyczne skojarzenie miałem...
Gummi
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2013 13:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gummi »

Musiałem zapodać dobry pomysł bo nie ma nieprzychylnych komentarzy.
Tak więc kiedy można liczyć na wprowadzenie do Arkadii? :D
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ilane »

Po świętach.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Gummi
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2013 13:47

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gummi »

Witam
Taki mnie naszedł pomysł co by o otaczającym nas świecie można by się dowiedzieć od NPC-ów np:
Wchodzi sobie gracz do knajpy i pyta barmana o okolice i taki barman opowiada że na południu jest las w którym żyją gobliny (taki las na przykład miałby nazwę "południowy las").
Z taką informacją gracz mógłby się udać do miejskiego garnizonu lub strażnicy i zapytać o południowy las jakiegoś sierżanta, on odpowiedział by że owszem jest taki i zmierzył by gracza oceniającym wzrokiem (tutaj ocena cech i umiejętności bojowych gracza), po czym dodał że gobliny w tamtym lesie są za silne na ciebie albo 1 na 1 dałbyś se zapewne rade ale większych grup na siebie nie bierz.
Albo od razu pominąć knajpy i od razu do garnizonów i strażnic iść z zapytaniem.
Moim zdaniem bardzo by to pomogło nowym graczom, wiedzieli by na co se mogą pozwolić a nie iść i głupio ginąć zniechęcając się.
Udzielane informacje były by tylko o tych standardowych expowiskach oczywiście.
To tyle narazie.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Drobne pomysly

Post autor: Alicia »

Marzy mi się na Nowy Rok gdyby tak wynajmowane wozy zachowywały się tak samo jak komenda 'idź', to znaczy po przybyciu na jakiekolwiek rozstaje dać graczowi te kilka sekund zanim wóz się zatrzyma, by - zanim to się stanie - zdążył wydać woźnicy stosowne polecenie. Problem (mam nadzieję) prosty, a pozwoli na płynność jazdy i jej "realizm".
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Merkava »

Gummi pisze:Witam
Taki mnie naszedł pomysł co by o otaczającym nas świecie można by się dowiedzieć od NPC-ów np:(...)
Znakomity pomysł!

Zachęcam do przelania go do notatnika w postaci konkretnych wypowiedzi a następnie skorzystanie z komendy 'zglos pomysl w [obiekcie]'. Jeśli masz wapliwości czy potrafisz stworzyć klimatyczne wypowiedzi, możesz skorzystać z Banku Opisów i tam założyć temat gdzie inni gracze pomoga Ci.

Wizowie docenią Twoje wysiłki i, mając już gotowe teksty, błyskawicznie dopną je do NPCa.

Oczywiście możesz też poprzestać na pisaniu co by było fajne, mając nadzieje że ktoś inny to zrobi. Szkoda by było.
Grothan
Posty: 101
Rejestracja: 06 sty 2010 10:17

Re: Drobne pomysly

Post autor: Grothan »

To co z tym uwolnieniem zawodow, bedzie? Mysle, ze perspektywa oczekiwania na rozwoj zawodowy postaci kazdego mlodego gracza trwajaca minimum poltora roku (w trybie juz i tak przyspieszonym) jest malo zachecajaca do dalszej gry. Po prostu zniecheca od zaraz i zmusza do pozostania przy grze, a nikt nie lubi byc do niczego zmuszanym. Zaraz pojawia sie glosy, ze nikt mlodego gracza nie zmusza do brania zawodu, choc w 100% kazdy kto to powie ma juz zawod, speca i staz w grze. Owszem, nie powinien on byc celem nadrzednym kazdego gracza, ale znacznie ulatwia on gre i otwiera caly swiat przed nim, dlaczego go wiec wreszcie nie uwolnic. Gildie i stowarzyszenia beda dalej funkcjonowaly na zasadzie prawdziwego wyboru miejsca postaci, tyle ze przestana byc jedynym zrodlem speca. I tak w tym kierunku zostalo juz wiele zrobione, ale proces zatrzymal sie na mizernym specu zoltodzioba, i garsci zawodow wstepnych do masowych, ktore powinny wreszcie zgadzac sie ze swoja nazwa.

A mordujacy na lewo i prawo wyjeci spod kontroli stowarzyszenia gracze zawsze beda, z tym wyjatkiem, ze szanse dla wszystkich wreszcie sie wyrownaja.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ