Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Carolla »

Obecnie jest masa różnych opisów walki, począwszy od speców poprzez różne cudaczne pułapki a kończąc na broniach z subami czy dodatkowymi eventami. Taki stan rzeczy prowadzi do jednego zasadniczego problemu - nie wiemy co tak naprawdę się dzieje. Wygląda to jak jakiś wyścig na szybkość czytania. Problem potęguje często masa dodatkowego tekstu typu, ziemia się zatrzęsła, motylek przeleciał z kwiatka na kwiatek czy pogadanka miłego pana snotlinga o tym, że nie mamy bliższej rodziny. Oczywiście większość osób dostosowała sobie klienta tworząc kolorowanki czy inne pierdoły. Mnie na przykład gra muzyczka jak coś się dzieje. Niemniej są to półśrodki. Bo suma sumarum zawsze się kończy na spamowaniu komendy 'k wszystkich'. Nie mówię, że opisy są złe, są zajebiste i czasem fajnie sobie poczytać ale nie jest to najlepsze rozwiązanie jeśli aktualnie jesteśmy cieżko ranni. Dlatego, tadam, przedstawiam pomysł na rozwiązanie tego problemu:

Dodatkowa opcja
Unifikacja opisów walki (domyślnie wyłączona)

Aktywowana poprzez 'opcje unifikacja opisów walki włacz' czy coś w ten deseń powoduje, że

Kod: Zaznacz cały

XXX probuje trafic YYY ciezkim jednorecznym toporem, lecz ten uskakuje przed tym ciosem.
YYY trafia cie snieznobialym lsniacym sztyletem w korpus pozostawiajac niewielka rane.
ZZZ paruje cios UUU misternym obosiecznym toporem i uderza go biala ozebrowana tarcza w nogi, zadajac niewielkie obrazenia.
zamienia się na:

Kod: Zaznacz cały

/UWalki Pudlo/UWAktor:XXX: probuje trafic UWCel:YYY: UWBron:ciezkim jednorecznym toporem:, lecz ten uskakuje przed tym ciosem.
/UWalki BronSpec Prog N na M/UWAktor:YYY: trafia UWTy:cie: UWBron:snieznobialym lsniacym sztyletem: w UWCzescCiala:korpus: pozostawiajac niewielka rane.
/UWalki Zmiana Kondycji/UWTY:Jesteś teraz lekko ranny.
/UWalki Spec Zawod Prog N na M/UWAktor:ZZZ: paruje cios UWCel:UUU: misternym obosiecznym toporem i uderza go UWBron:biala ozebrowana tarcza: w UWCzescCiala:nogi:, zadajac niewielkie obrazenia.

Taki zapis ma kilka następujących konsekwencji:

Plusy
1. Unifikuje wszelkie elementy zwiazane z walka, pulapkami czy otrzymywaniem obrazen(również od ziół). Wszystko to byłoby tagowane po wlaczeniu tej opcji, przez co przeciętnie każdy nowy gracz mógłby poznać co się dzieje. Fakt stworzenie jakiegoś formatu zapisu tych informacji musiałoby zająć trochę czasu, jak również stworzenie skryptów. Niemniej gra warta jest świeczki bo otrzymujemy narzędzie, dzięki któremu gracz wie co się dzieje z jego postacią i to działałoby również dla nowych lokacji,speców czy broni.
2. Eliminuje spam 'k wszystkich' bo po wlaczeniu tej opcji zmiany kondycji bylyby wyświetlane automatycznie.
3. Całość można tak obrobić przez skrypty, że otrzyma się stan wejściowy czyli zostaną cudowne niczym nie zmącone opisy.


Minusy
1. Jest zupełnie nieczytelny bez odpowiedniego oskryptowania.
2. Wymaga zaplanowania i przemyślenia całej składni tagów, może być trudny do wprowadzenia.


Powyższy log ma oczywiście charakter poglądowy. Zdaję sobię sprawę z kontrowersyjności pomysłu, proszę o konstruktywnę uwagi i stanowisko szanownych czarodzieji. Proponowane zmiany są raczej trochę w duchu 'ulatwiajmy nowym' niż jakiś wielkich rewolucyjnych zmian. Nie chce żadnych mega wypasionych speców, stref pvp, chcę jedynie wiedzieć co się dzieje ze moją postacią. Ktoś ma inny pomysł to zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Magog »

Po to stworzono subowanie w klientach - wielu ludzi sporo sie natrudzilo by napisac ciekawe opisy specow i mobow itd. Imo nie powinny byc domyslnie wylaczane z poziomu MUDa.

Ja bym raczej glosowal, za podaniem wszystkich opisow specow, bronii i mobow na Wikii. Zeby mozna bylo latwo napisac suby. Zreszta czyste suby sa be imo. Oryginal + opis w kolorze przed lub po, to bardziej w moj desen.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Carolla »

Byłbym za takimi subami jeśli wiedziałbym że spis takich niestandardowych opisów będzie dobrze prowadzony ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Osobiście uważam, samo umieszczenie takiego spisu byłoby problemem a do tego dochodzi aktualizacja poprawek i nowych opisów. Nastręcza to też problemów po stronie graczy, musi być aktualizowany spis, muszą być aktualizowane suby, za dużo miejsca na błędy po drodze. Poza tym nadal pozostaje problem spamowania nieśmiertelnego 'k wszystkich'. Dodatkowo moje rozwiazanie wcale nie wycina opisow, tylko jasno okresla kto jest celem, jaki jest to poziom obrazen, co jest bronią i tak dalej. To jak sobie użytkownik sformatuje ten zapis to już jego prywatna sprawa. Dodatkowo taki zapis ma jeszcze jeden bardzo duzy plus, pozwala umiescic wszystkie komunikaty o walce w oddzielnym oknie. Z subami tez by sie niby tak dalo ale trzeba by miec wszystkie opisy, a ilosc subow do pilnowania bylaby ogromna.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Rennz »

Mi się pomysł nie podoba - zbieranie subów samemu sprawia dużo większą przyjemność niż takie oskryptowanie przychodzącego od muda kodu. A nawet jeśli by ten kod przychodził to dalej będzie 'k wszystkich' równie często używanie.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Gerdia »

Pomysł kiepski.

Równie dobrze zamiast: <ktoś> lekko rani cie lizakiem, trafiajac cie w nos.
możnaby wprowadzić zapis: Zabierasz 156 punktów życia <przeciwnikowi>.


Takie rzeczy powinno się pisać we własnym zakresie, a jak się nie umie
to zawsze znajdzie się ktoś kto napisze, da własny kawałek spkryptu
lub przynajmniej pomoże w tym zakresie.

G. :roll:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Orling »

Wizów jest mało i mają ważniejsze rzeczy na głowie. Poza tym barwność arki polega też na różnorodności.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Carolla »

Re Orling:
Dzięki za obrone wizzów, sami sobie nie są w stanie poradzić. Fajnie też że powtórzyłeś to co już pisałem tylko w innej formie.

Re Gerdia:
Wygląda na to, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Są skrypty z subami na spece, są skrypty z subami na bronie ale małe szanse na znalezienie skryptu z subami na wszystko. Poza tym sporo tych subów porobionych przez różne mądre głowy zawiera błędy. Ja wiem, że sporo osób zadowoli się półśrodkami, ja też muszę i tak na tą chwilę robie.

Re Rennz:
Proszę posubuj mi ciosy wszystkich npcy, powiedzmy nawet, że ostatni próg obrażeń mnie nie interesuje, zrób tylko przedostatni. A dajmy jeszcze na to, że nie musi to być cała arka, powiedzmy tylko połowa, zrób to dla domeny imperium. Jak skończysz to możesz powiedzieć, że jest to przyjemna robota.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Rennz »

Carolla pisze: Re Rennz:
Proszę posubuj mi ciosy wszystkich npcy, powiedzmy nawet, że ostatni próg obrażeń mnie nie interesuje, zrób tylko przedostatni. A dajmy jeszcze na to, że nie musi to być cała arka, powiedzmy tylko połowa, zrób to dla domeny imperium. Jak skończysz to możesz powiedzieć, że jest to przyjemna robota.
Od jakiegoś czasu właśnie to robię i na razie całkiem nieźle to idzie. Jak będęe miał na tyle czasu żeby skończyć to nie omieszkam się pochwalić.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Coronius »

Corolla: demonizujesz. Widziałem skrypt, który miał 5-cio stopniową skalę spamu i można było np oglądać wszystkie spece, albo tylko to co leci w drużynę i gracza, albo tylko w gracza, etc.
Jak się umie, to to nie jest takim problemem.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Opcja unifikacji opisów walki i otrzymywanych obrażeń.

Post autor: Carolla »

Re Coronius: Zapewne każdy nowy gracz ma dostęp do takich skryptów, zapewne są one bezbłędne (w podobnych skryptach różnego autorstwa naliczyłem już conajmniej 10 błędów), zapewne dzielicie się tymi skryptami ze wszystkimi od ręki. A poza tym część z tych skryptów jest niedozwolona.

Do wszystkich narzekalskich: załóżcie sobie temat do płaczów, chciałem konstruktywnych uwag a nie że się nie podoba czy że jest be. Zdaje sobie sprawę, że jest to kontrowersyjna sprawa, że może się nie podobać ale jest to opcja ułatwiająca niektórym grę, wiem że wy macie super suby i to już zanim wizzowie je zakodują na arce. To nie koncert życzeń tylko zgłoszony pomysł, ma ktoś jakis inny to zapraszam.
ODPOWIEDZ