Aukcja w Nuln - i inne.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Gniot »

Na aukcje nie moze trafiac sprzet zuzyty i taki ktorego nie da sie naprawic.
Na aukcje przyjmowane sa przedmioty ktorych staty sa bdobre i wyzej.
Jest oddzielna aukcja na przedmioty magiczne i ich cena nie jest nizzsza niz mithryl/dwa/trzy ?

Jest szansa na takie poprawki ? Aukcja przestala by byc smietnikiem.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Sambor
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2011 11:03

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Sambor »

Po reformie przetrwania sprzętu jest dużo większa podaż. Takie zmiany byłyby bardzo sensowne. Spróbuj zgłosić pomysły na Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Rafgart »

Nie oszukujmy się - aukcja służy praktycznie wyłącznie do sprzedawania sprzetu po cenach kupieckich bez kupców. I ta jej funkcjonalność powinna być już dawno wyłączona. Jak dotąd nie została, bo szkoda marnować czas na coś, co wywoła tylko masowy ryk etatowych płaczek.
Aukcja jako prawdziwa aukcja może z kolei mieć na Arkadii niewielki sens - sprzęt jest wciąż za mało losowy, mało więc przedmiotów dostatecznie wartościowych, by ktoś chciał o nie licytować. Poza tym pozostaje kwestia trzymania dużej ilości trzymanych danych oraz chomikowania na aukcji sprzętu, którego wcale się nie chce sprzedać.
Sambor
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2011 11:03

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Sambor »

W dużym stopniu niestety masz racje.
Niemniej jako gracz AJ często kupowałem na aukcji jakiś lepszy miecz czy element zbroi. Słowem rzeczy, których ze swoją siłą i znajomością świata raczej bym nie zdobył. Niestety najczęściej jest ona zapchana sprzętem uszkodzonym lub tonami identycznych przedmiotów, których nikt nie chce kupować.
Myślę, że jednak warto usprawnić aukcje.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Khristoff »

Zgadzam się z tymi propozycjami, przydatna jest już teraz aukcja i będzie miała zbyt jeśli będzie bardziej restrykcyjnie przyjmować towar.
Aktualnie jest zapchana badziewiem.

Miło by też było aby podobna aukcja była dostępna w ishtar.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Violla »

Co do Ishtar, przeciez jest nawet lombard, tyle że nieczynny. Może by go tak przerobić, żeby zaczął działać? Zastawione rzeczy można by wykupić w określonym czasie, inaczej poszłyby na aukcję.
Albo stworzyć nową - bez komplikacji.
Wystawianie na aukcji to narawdę fajna sprawa, jeszcze fajniejsza, gdy można sobie ustalic cenę wywoławczą. Tylko tu... no cóż, nie wiem, na jakiej zasadzie działa "aukcja" w Urbimo, czy co to w ogóle jest... bo tam cena wywoławcza jest tak ogromna, że strach pomysleć, o ile trzeba by ją było podbić. :>
A aby uniknąć sprzedaży szmelcu, można wprowadzić coś takiego, że jak się coś nie sprzeda w danym czasie, to się nie otrzymuje za to pieniążków, względnie - nie można tego wystawić drugi raz.
Co do niewielkiej użyteczności, o której piszesz Rafgarcie, to na podstawie moich doświadczeń z aukcji kupieckiej w Nulnie - niektóry sprzęt naprawdę schodził. I to dość płynnie. Nawet nie każdy z full wypasionymi parametrami. Zwyczajnie, nie każdy jest w stanie sam wyciągnąć sobie nieco lepszy sprzęt, bo:
a) Nie jest na tyle silny, by zrobić to samemu;
b) Drużyna, z którą przeważnie łazikuje, akurat śpi/nie ma czasu/itp;
c) Cena na aukcji nie jest tak ogromna i lepiej ją zapłacić, niż fatygować znajomych/nieznajomych, tracić czas, itp.;
d) Chętny na sprzęt nie wie, skąd zdobyć wystawioną rzecz;
e) Sprzęt pochodzi z dalekiego Ishtar (jeśli mówimy o aukcji w NUln) a nie wszyscy czują potrzebę podróżowania po jeden sztylecik;
Naprawde powodów jest wiele, ważnych czy całkiem błahych. Grunt, że towar schodził, a mnie to motywowało do zdobywania lepszego sprzętu dla "moich" klientów :>
Taką aukcją naprawdę można się super bawić.

Ps Może można by postawić mały kiosk w Fandall obsługiwany przez gracza? Plis, plis ;)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Sambor
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2011 11:03

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Sambor »

Jakiś czas temu zgłosiłem na Arce pomysł jak usprawnić działanie aukcji po zmianach przetrwalności sprzętu. Wydaje mi się, że poparłem propozycje odpowiednią argumentacją. Szkoda, że tekst przepadł mi gdzieś na dysku.

Chodziło mniej więcej o następujące punkty:
-zwiększenie liczby przedmiotów możliwych do wystawienia
-skrócenie czasu, przez który przedmioty leżą na aukcji do 6 lub 8 godzin
-podniesienie jakości możliwych do wystawienia przedmiotów
-zablokowanie wystawiania rzeczy uszkodzonych
-ograniczenie możliwości wystawiania identycznych przedmiotów do dwóch

Nie chodzi o autentyczne licytowanie naprawdę cennych przedmiotów. Raczej o usprawnienie handlu między graczami.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Violla »

Według mnie - skrócenie czasu nie jest dobrym pomysłem. Bo im dłużej coś leży, tym większa szansa, że ktoś zdąży zauważyć i kupi.;) Jeśli przedmiot tego wart, oczywiście ;)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Yoldo
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2011 14:23

Re: Aukcja w Nuln - i inne.

Post autor: Yoldo »

odkopuje stary temat bo mnie zaciekawil.

moj pomysl:

moze by tak rzeczywiscie wprowadzic maksymalna ilosc tych samych przedmiotow, ale dla broni i zbroi dodac cos takiego ze jesli nasz egzemplarz jest jakosciowo lepszy od tych juz wystawionych, to najgorszy z nich zostaje wycofany a nasz wystawiony? oczywiscie musiala by byc pewna losowosc w ocenach sprzedawcy ale moze by dzialalo. bo w aukcjach chodzi przeciez o to zeby sprzedac cos rzadkiego i/lub bardzo dobrego nie?
ODPOWIEDZ