Uporządkowanie systemu zawodów

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Varen
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2011 17:23

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Varen »

Cóż i tak i nie
Nie zauważyłem żeby Aj miały + 2 postacie wsparcia przy każdej walce z zawodowcem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Magni »

No tak bo moja zgildiowana postać miałaby po co bić jakichś gp i o zgrozo się ich bać:D Masz racje trzęsę portkami na myśl o grupie gpków, którzy będą mnie fragować na wyższych umach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aktualnie biegam na gp i w porównaniu do tego co prezentował dawniej to jest czekoladka z polewką miodową. <mlask>

Specjalnie dla Ciebie przewertuje logi i znajdę Ci ten w którym ten znienawidzony potężny zawodowiec dostaje od aj'ta i to aj'ta bez speca.
Varen
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2011 17:23

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Varen »

Fakt teraz AJ to nieporównywalny boost w porównaniu z dawnym GP

Ale tu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze parę rzeczy
Starszy gracz na Aj spoko wodza da sobie rade
zna świat, trakty ma skrypty i znajomków którzy go wesprą jak trzeba.

Nowy no nie wiem jednak w tej grze trzeba troszkę pograć żeby nabrać odpowiednich odruchów :twisted:
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Magni »

http://www.voila.pl/292/hog60/index.php?get=1&f=1

Proszę uprzejmie aj vs zawodowiec partyzant.

edit. (bez nowego speca bo log z września)
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Amavandrel »

To moze w ramach wyrownywania szans bedziemy teraz dawac szarze na pierwsze 48h?

> Bardzo mloda postac sciska w rekach swoj elementarz przygotowujac sie do szarzy na ciebie!
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Zorrid »

Magni pisze:http://www.voila.pl/292/hog60/index.php?get=1&f=1

Proszę uprzejmie aj vs zawodowiec partyzant.

edit. (bez nowego speca bo log z września)
Po pierwsze na tym logu nie widać, żeby jakikolwiek AJ w grupie czy bez dał Ci radę. Po drugie to chyba wygląda na początek zawodu partyzanta? Po trzecie spec by prawdopodobnie wiele nie dał, ponieważ przy przeciwnikach z dobrymi unikami spec gp rzadko wchodzi.

Re Amavandrel
Tak, pełne AJ robi się w 24 godziny.......... Poza tym , chodziło mi tylko o kilka- kilkanaście treningów więcej w zawodach AJ
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Magni »

@Zorrid

No i jaki jest sens dialogu z Tobą?:)

Chciałeś loga w którym 3 gp pokonują jednego zawodowca. Dałem Ci loga w którym samotnie pokonuje zawodowca, ale i tak Cię to nie przekonuje. Nie rozumie Twojego toku myślenia.
Chcesz mieć takiego aj żeby w pojedynkę usuwać wymaksowanego gladiatora?

Więcej z Tobą nie dyskutuje, chyba że napiszesz coś konstruktywnego i mającego sens.

Pozdrawiam bez urazy :)
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Amavandrel »

Re Zorrid:
Sa zawody AJ, ktore maja wyzsze treningi (nawet bojowe) niz niektore inne zawody masowe. Nie sadzisz, ze to wystarczajaco? Przy dysproporcji elitarka-masowka dysproporcja masowka-AJ na prawde nie jest az tak duza.

Kiedys zawod byl tylko w stowarzyszeniach bojowych, a AJ nie bylo w ogole. Teraz AJ to 65% zawodu masowego, ma speca, expi szybciej niz masowy.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Pulp »

Rafgart pisze:O tym jaka bron jest dostepna w zawodzie aj decyduje jego 'klimat'. I od tego nie odejdziemy.
[...]
Dokladnie tak samo jest z kwestia dostepnosci dla roznych ras - i dotyczy to nie tylko aj, ale takze pochodzenia i wyznan - powinien decydowac klimat.
O ile pochodzenie i wyznanie są elementami typowo 'klimatycznymi', o tyle wiązanie zawodu z konkretną otoczką erpegową jest krokiem w przeciwnym kierunku niż rozdzielenie zawodów od stowarzyszeń.

Oczekiwanie, że każdy (albo raczej ktokolwiek) komu podoba się zawód milicjanta bretońskiego będzie takiegoż milicjanta odgrywał, jest niesamowicie naiwne i oderwane od rzeczywistości mudowej (jeszcze mi sie nie zdarzyło, żeby jakiś milicjant zareagował kiedy jem śniadanie po bretońsku). Komuś dany zawód może pasować do erpega postaci, ale bynajmniej nie pasuje mu sposób w jaki administracja dany zawód zaszufladkowała. Kończy się na tym że albo przymyka oczy i tę otoczkę ignoruje, albo bierze zawód który mu sie nie podoba lub nie bierze żadnego.
To podejście miałoby sens gdyby każdy AJ miał pięciu trenerów z różnymi otoczkami, ale i wtedy moje rozwiązanie byłoby elastyczniejsze a przy tym znacznie mniej pracochłonne.

Co do rozjeżdżania się balansu, jeżeli faktycznie byłyby takie dysproporcje, to wskazane jest unormowanie charakterystyk umiejętności tak by miały sens na różnych poziomach stażu. Chyba nie muszę tłumaczyć, że sytuacja gdy wspomniany partyzant, przez pierwsze 3 miesiące w gildii wegetuje przez swój "całkowity brak użyteczności", jest niepożądana.

Na koniec jeszcze wymienie kilka konsekwencji stanu obecnego oraz proponowanych przeze mnie zmian:
- obecnie GP/AJ/Mysliwy nie jest w stanie ukryć faktu że jest GP/AJ/Myśliwym (nie może wyłączyć speca)
- obecnie zawodowiec nie może ukryć, że jest zawodowcem (nawet jeśli wyłączy speca, to obserwator widząc, że nie specuje jak GP, będzie wiedział, że to zawodowiec)
- po wprowadzeniu moich zmian GP/AJ będą mieli większe pole do blefowania, specując po korsarsku czy gladiatorsku - nie będzie można na pierwszy rzut oka sklasyfikować nowonapotkanej postaci

To jednak tylko dodatkowe aspekty. Podstawowym motywem proponowanych zmian jest uporządkowanie przestrzeni gp - zawód masowy, co pozwoli na jej urozmaicenie dodatkowymi progami i "odblokowywanymi" bonusami oraz umożliwi ewentualne zrobienie czegoś rozsądnego z tym co powyżej maxa zawodu masowego.
Ale jeżeli stanowisko administracji jest takie, że balans jest mało istotnym elementem tej gry, to proponuje zamknąć już wątek bo tylko zdzieram sobie klawiaturke próbując dyskutować przy akompaniamencie okrzyków trolli.
Muirenn
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2011 09:43

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Muirenn »

A nie daloby po prostu dokodowac kilku nowych trenerow Aj z nowymi zawodami AJ (bardzo podobnymi do obecnych)?

W tej chwili:

nozownik -> lotrzyk
korsarz -> marynarz
zboj -> rozbojnik
odkrywac -> obiezyswiat
kupiec -> handlarz.

reszta juz nieco pomieszana (nie mowie ze zle, roznorodnosc jest wporzadku)

Nie mozna byc dodac np jakos tak

fanatyk -> kultysta
gladiator -> (rębajło/harcownik)
partyzant -> klusownik
straznik -> milicjant jakistam
legionista -> pikinier/BJP :lol: /tarczownik
miecznik -> (nic mi do glowy na szybko nie przychodzi)
mysliwy -> traper

Pozdrawiam.
Zablokowany