Uporządkowanie systemu zawodów

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Rafgart »

O tym jaka bron jest dostepna w zawodzie aj decyduje jego 'klimat'. I od tego nie odejdziemy. Oczywiście istnieje teoretyczna możliwość dodania nowego trenera, nawet dosc specyficznego (jak szeryf w KZ). Jednak na te chwile lepiej by bylo sie z tym wstrzymac, poki nie powstanie standard zadania do aj, tak by naprawic syf w komendach przyjmowania (co wymaga przerobienia wszystkich trenerow, co moge zrobic tylko ja, co oznacza pewnie z tydzien w plecy itd itp).

Dokladnie tak samo jest z kwestia dostepnosci dla roznych ras - i dotyczy to nie tylko aj, ale takze pochodzenia i wyznan - powinien decydowac klimat. Tutaj jest chyba wyrazna roznica miedzy domenami - Ishtar zawsze bylo duzo bardziej liberalne i stad moze wrazenie braku konsekwencji.
Jak juz zaglujemy procentami i zawodami, to czy moglbys okreslic, jaki jest stosunek sily bojowej, pomiedzy postacia z zawodem masowym, a postacia z zawodem rycerza?
Teoretycznie w wyliczeniu rowniez poltora raza silniejszy. Jednak tutaj wiele rzeczy jest niewymiernych - np wplyw braku zbroi u ZT jest wedlug mnie nie do wyliczenia, co sprawia, ze z jednej strony zawod jest bardzo silny, a z drugiej bardzo trudny do gry.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Buluar »

Rafgart pisze: Teoretycznie w wyliczeniu rowniez poltora raza silniejszy. Jednak tutaj wiele rzeczy jest niewymiernych - np wplyw braku zbroi u ZT jest wedlug mnie nie do wyliczenia, co sprawia, ze z jednej strony zawod jest bardzo silny, a z drugiej bardzo trudny do gry.
Domyslam sie, ze kamienna skora ZT, czy wyginanie niczym trzcina TW jest trudne do wyliczenia. Co do szarzy czy miazgi to juz chyba mozna by sie pokusic o skwantyfikowanie tego. Niemniej jednak dzieki za odpowiedz - poraz kolejny przekonuje sie, jak praktyka potrafi rozminac sie z teoria. ;)
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Pier »

Mimi pisze:Rasy nieludzkie powinny mieć chociaż tutaj ograniczenia (tak to się przyjęło w systemach fantasy, że wszechstronność to atrybut wyłącznie ludzi). Skoro i tak każdy może mieć każdy zawód masowy z etatu, to niech chociaż w niektórych zestawieniach rasa-zawód, zawód będzie odrobinę trudniejszy do uzyskania (odrobinę, bo bonus od powiązania zawodów jest w zasadzie kosmetyczny).
Dokładnie, a jak wielu jest, którzy tego nie rozumuja...

Mimo to, pomysł Pulpa dobry, wystarczyłoby trochę dopasować, tak by świat nie stracił na różnorodności. Szkoda, że sprawa wygląda tak jak Rafgard przedstawia. W takim wypadku optymalnym rozwiązaniem, bołoby powiększenie puli zawodów AJ (inspirując się np. podręcznikiem do młotka), ale to już Rafgard skomentował.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Zorrid »

Rafgart pisze:O tym jaka bron jest dostepna w zawodzie aj decyduje jego 'klimat'. I od tego nie odejdziemy. Oczywiście istnieje teoretyczna możliwość dodania nowego trenera, nawet dosc specyficznego (jak szeryf w KZ). Jednak na te chwile lepiej by bylo sie z tym wstrzymac, poki nie powstanie standard zadania do aj, tak by naprawic syf w komendach przyjmowania (co wymaga przerobienia wszystkich trenerow, co moge zrobic tylko ja, co oznacza pewnie z tydzien w plecy itd itp).

Dokladnie tak samo jest z kwestia dostepnosci dla roznych ras - i dotyczy to nie tylko aj, ale takze pochodzenia i wyznan - powinien decydowac klimat. Tutaj jest chyba wyrazna roznica miedzy domenami - Ishtar zawsze bylo duzo bardziej liberalne i stad moze wrazenie braku konsekwencji.
Jak juz zaglujemy procentami i zawodami, to czy moglbys okreslic, jaki jest stosunek sily bojowej, pomiedzy postacia z zawodem masowym, a postacia z zawodem rycerza?
Teoretycznie w wyliczeniu rowniez poltora raza silniejszy. Jednak tutaj wiele rzeczy jest niewymiernych - np wplyw braku zbroi u ZT jest wedlug mnie nie do wyliczenia, co sprawia, ze z jednej strony zawod jest bardzo silny, a z drugiej bardzo trudny do gry.

Czy jest rozważana opcja zwiększenia możliwości treningów w zawodach AJ , tak by postaci nie mogące się starać do gildii lub takie, które lubią chadzać własnymi ścieżkami nie odstawali aż tak bardzo od zawodowców?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Gość

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Gość »

Przecież ostatnio dwukrotnie wzmocniono AJ (najpierw wzrost trenowanych umów, a potem ten gpspec). Apetyt rośnie w miarę jedzenia? :)
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Pier »

Dooooobrze niech wzmocnią AJ!
1. I tak odstają za bardzo od takiego dla przykładu gladiatora.
2. Już kompletnie nie będą miał wyrzutów atakując GPka który mi pyskuje, jakby nie dość było, że jest przedstawicielem parszywej rasy ludziów :P
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Magni »

Zawody masowe są dobrze uporządkowane, aj ma fajną siłę bojową, elitarnego zawodu nie można już trenować.
Brakuje tylko puli emotów dla każdego aj'cika:)
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Zorrid »

Mimi pisze:Przecież ostatnio dwukrotnie wzmocniono AJ (najpierw wzrost trenowanych umów, a potem ten gpspec). Apetyt rośnie w miarę jedzenia? :)

Proszę Cię, mogę tutaj zacytować tylko swoja wcześniejszą wypowiedź
Zorrid pisze:Jeżeli już wprowadzać jakieś zmiany, to dodanie pewnej ilości treningów do zawodu AJ. Spotykam coraz więcej graczy, którzy chcą po prostu cieszyć się swobodną grą jako GP. Tak, powinniśmy być słabsi od graczy z zawodem masowym, w końcu są jakąś elitą, ale nie powinniśmy być jak muchy, które od niechcenia zabija się packą. Trzech AJ z pełnym zawodem bojowym powinno już stanowić zagrożenie dla samotnego zawodowca ( nie elitarnego). Moim zdaniem treningi w zawodzie AJ powinny być na takim poziomie by to właśnie móc osiągnąć.
gp spec to waga lekko pół śmieszna, a wzrost umów w AJ wciąż ciut za mały. Nadal cała grupa AJ w razie zagrożenia musi uciekać przed jednym zawodowcem.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Magni »

Zorrid pisze: gp spec to waga lekko pół śmieszna, a wzrost umów w AJ wciąż ciut za mały. Nadal cała grupa AJ w razie zagrożenia musi uciekać przed jednym zawodowcem.
Biłeś się ostatnio 3 dobrze uzbrojonymi gp z ajtami przeciwko 1 zawodowcowi?:)

Jeśli przegraliście to idźcie poexpic :)

Beznadziejny płacz, nieuzasadniony niczym...
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Uporządkowanie systemu zawodów

Post autor: Zorrid »

Pokaż mi takiego loga, to uwierzę, mam od dłuższego czasu pełen AJ, sprawdzałem w drużynach większych i mniejszych, wiem o czym piszę.

Kto płacze - ja czy zawodowiec, który się boi mieć ciut trudniej niż teraz? Czego się boisz?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Zablokowany