Spece.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Spece.

Post autor: Visborg »

Pewnie jest to nierealne, niemozliwe i glupie, ale chcial bym aby ktos mi wytlumaczyl dlaczego.

Dlaczego dany spec jest powiazany z jednym i tylko jednym zawodem? Rozumiem ze na przyklad straznik jest specjalista od rozbrajania a partyzant od ciosu z ukrycia, ale dlaczego majac stiletto, ktore jak wynika z opisu slyzy przede wszystkim do rozbrajania przeciwnika, nie moge go rozbroic bo rozbrajanie ma tylko straznik?

Dlaczego spece roznia sie od innych umow, ktore rozne zawody tranuja w roznym stopniu, a nie moze byc tak ze np straznik trenuje rozbrajanie na 100% a nozownik na 30%? Dlaczego, skoro kazdy moze sie skradac, to nie kazdy moze PROBOWAC atakowac z ukrycia (z roznym skutkiem, zaleznie od predyspozycji - partyzanci robia to swietnie, a miecznik raczej slabawo - ale czemu wcale?)?

Przeciez wycofanie, ktore mial kiedys tylko rycerz, ma teraz (chyba) kilka zawodow. I dlaczego tak jak wybieram czy uzywam speca czy nie, nie mogl bym wybierac ktorego z wytrenowanych mam uzywac w danej chwili?

Czy jest to kwestia mechaniki nie do przeskoczenia, czy wizji tworcow (tez nie do przeskoczenia)?

i prosil bym o odpowiedz kogos kto WIE, a nie kogos kto ma zajebista teorie (spiskowa) na ten temat, albo slyszal odpowiedz od kogos kto slyszal o odpowiedzi kogos kto zna kogos kto wiec cos na ten temat. ewentualnie jesli odpowiedz jest teorie, to niech wypowiadajacy sie zaznaczy ze to teoria. :)
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Spece.

Post autor: Carolla »

Bank pomysłów jak sama nazwa wskazuje służy do zadawania pytań.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Spece.

Post autor: Visborg »

No coz, w pewien pokretny sposob zaproponowalem cos, z gory zakladajac ze spotka sie to z krytyka wiec skrocilem dyskusje. Dla jasnosci:

Ja:
A moze by tak rozszerzyc dostep do specy?

20 postow innych osob:
gupi pomysl. Bez sensu. nie podoba sie to nie graj. Powalilo Cie? Idz sobie pograc w WoWa.

Moja odpowiedz:
Ale dlaczego to zly pomysl?

I od tego miejsca chcialem zaczac. :) Aby dyskusja byla merytoryczna, a nie nastawiona na 'niech kazdy napisze ze autor watku jest glupi, nabijemy sobie kilka notek' .Niestety nikt nie ustosunkowal sie do mnie w zaden sposob (nawet w ten ktorego sie obawialem).
ODPOWIEDZ